Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

L U Z I K Gazetka SZKOLNA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 IM. Powstańców śląskich w Głuchołazach/ Jesień 2015 Redakcja gazetki szkolnej wznawia działalność!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "L U Z I K Gazetka SZKOLNA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 IM. Powstańców śląskich w Głuchołazach/ Jesień 2015 Redakcja gazetki szkolnej wznawia działalność!!!"— Zapis prezentacji:

1 Zobacz ile jesieni pełno jak w cebrze wina a to dopiero początek dopiero sie zaczyna Julian Tuwim

2 L U Z I K Gazetka SZKOLNA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 IM. Powstańców śląskich w Głuchołazach/ Jesień Redakcja gazetki szkolnej wznawia działalność!!! Jesteśmy otwarci na wasze propozycje. Zapraszamy do współpracy „UTAJONE” TALENTY DZIENNIKARSKIE Chętnych prosimy o kontakt z opiekunami: -P. Marszałek -P. Wanatem

3 Ze szkolnego felietonu
Wypoczywając , mamy czasem rozproszoną uwagę. Koncentrujemy się na przyjemnościach i nie zauważamy możliwych ujemnych ich stron. A co za tym idzie , nie dbamy o nasze bezpieczeństwo. Zapominamy o tym , że zagrożenie może być wszędzie. Rówieśnikom staramy się zaimponować sprytem czy odwagą. Spróbujemy na przykład udowodnić , że uda nam się przepłynąć i wrócić. Ale przecież zwykły skurcz może spowodować, że nawet najlepszy pływak nie przeżyje spotkania z wodą. Ale wakacje to nie tylko kąpiel. To także imprez , zabawa i nowi znajomi , którym nikt nie odmówi próbujemy pokazać, że jesteśmy tacy jak oni a nawet lepsi. Bywamy bardziej podatni na sugestię. Łatwiej ulegamy używkom. Czy w takich sytuacjach nie można wykazać się odwagą odmawiania ? Moim zdaniem wakacje powinny być bezpieczne ale to my sami musimy o to zadbać . Trzeba mieć przysłowiową „głowę na karku” Patrycja 3C Wakacje to czas oczekiwany przez każdego ucznia ale czy wszyscy korzystamy z nich tak jak powinniśmy. Wszedł w modę tzw szpan-chwalenie się tym że bierze się narkotyki , pije alkohol czy pali papierosy. Niestety robią to także gimnazjaliści . Zaczyna się niewinnie , później jest coraz gorzej gdy kończą się pieniądze zaczyna się przemoc wobec rówieśników .kiedyś normalne pełne radości życia dziecko a teraz pozbawiony blasku i niepotrafiący się cieszyć z życia buntownik . Rozejrzyjmy sięczy wśród naszych znajomych nie ma kogoś, kto potrzebuje pomocy. Klaudia 3C

4 DZIEŃ CHŁOPAKA 2015 Obchodzenie tego święta na świecie
Zostało zapoczątkowane 19 listopada 1999 roku W Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Całej grupy ludzi w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach

5 Czy dostajesz szóstki w szkole, czy pod ławką jesz babole, Czy się bawisz na całego… Ja Ci życzę mój kolego, wszystkiego o czym każdy marzy oraz Aby uśmiech stale gościł na twej twarzy.

6 Niezwykły chłopiec Stanisław Kostka urodził się w grudniu 1550 r. w Rostkowie. "Rodzice postępowali z nami surowo i przyzwyczajali do modlitwy i uczciwości. Wszyscy nas upominali i brali udział w naszym wychowaniu, wszystkich czciliśmy, przez wszystkich byliśmy kochani" W czternastym roku życia, wyjechał na naukę do Wiednia. Początkowo nauka sprawiała Stanisławowi trudności. W drugim jednak roku należał do najlepszych uczniów, pod koniec zaś trzeciego roku prześcignął nawet najlepszych Ponieważ  ojciec nie chciał zgodzić się, by jego syn został zakonnikiem, Stanisław zdecydował się na czyn szaleńczy- ucieczkę . Zostawił list, w którym prosił o pożegnanie w jego imieniu rodziców. Zorganizowano pościg, Stanisława jednak nie rozpoznano, gdyż był przebrany w ubranie żebracze Po dwóch miesiącach dotarł do Rzymu . Tu był wzorem dla rówieśników. Najświętszą Maryję Pannę nazywał swoją Matką i W wieku 18 lat zachorował. Odchodził z tego świata z pełną świadomością . Kościół ogłosił go świętym.

7 Uśmiechnij się ;)

8 Kącik naukowy

9 Dziwoląg ?

10 Ten numer redagowali: -Dagmara Łodziana (2D) -Patrycja Marć (2D) -Klaudia Maślanka (3C) - Patrycja Demkowicz (3C) -Tomek Marszałek (2A)


Pobierz ppt "L U Z I K Gazetka SZKOLNA PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 1 IM. Powstańców śląskich w Głuchołazach/ Jesień 2015 Redakcja gazetki szkolnej wznawia działalność!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google