Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Krótki rys historyczny

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Krótki rys historyczny"— Zapis prezentacji:

1

2 Krótki rys historyczny
ELKOP S.A. to Spółka, która działa na rynku od prawie 50-ciu lat. Spółka rozpoczęła swoją działalność w styczniu 1963 roku pod nazwą Przedsiębiorstwo Elektromontażowe Przemysłu Węglowego ELMONT z siedzibą w Chorzowie. Wiodącymi działaniami w latach roku były prace elektromontażowe dla kopalń m.in. usługi montażowe i produkcja urządzeń elektrycznych. W 2010 roku ELKOP S.A. zdywersyfikowała swoją działalność i rozpoczęła inwestycje w branże: nieruchomości oraz energii odnawialnej. W 2012 roku ELKOP S.A. otworzyła oddziały w Płocku oraz Elblągu.

3 W segmencie nieruchomości:
zajmuje się zakupem nieruchomości, wynajmem powierzchni biurowych, produkcyjnych i handlowych oraz jest w posiadaniu nieruchomości komercyjnych i projektu deweloperskiego w Katowicach. W segmencie energii odnawialnej: w 2010 roku ELKOP S.A. wraz ze Spółkami Atlantis S.A., Atlantis Energy S.A., Fon S.A., Fon Ecology S.A. oraz Investment Friends S.A. podjęły decyzję o zawiązaniu Elkop Energy S.A. w celu realizacji projektów energetycznych. Akcjonariusze Spółki Elkop Energy S.A. szukając nowych perspektyw uznali, iż inwestycja w segment energii odnawialnej jest przedsięwzięciem o dużym potencjale. Elkop Energy S.A. posiada 100% udziałów w spółce Hibertus Sp. z o.o., która wchodzi w skład grupy kapitałowej ELKOP S.A. Hibertus Sp. z o.o. zrealizowała projekt farmy wiatrowej znajdującej się na terenie Nieszawy w woj. Kujawsko-Pomorskim

4 ELKOP S.A. na GPW W styczniu 2001 Spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. W dniu debiutu r. Kurs akcji wynosił 4,91zł. W skład grupy kapitałowej ELKOP S.A. wchodzą: Elkop Energy S.A. Hibertus Sp. z o.o. Kapitał zakładowy Spółki ELKOP S.A. wynosi ,00 zł. Dzieli się na sztuk akcji, w tym: Akcje serii E – Akcje serii F –

5

6 Władze Spółki Zarząd Spółki ELKOP S.A.
Jacek Koralewski – Prezes Zarządu

7 Lokalizacje Spółki ELKOP S.A.
Siedziba główna – Chorzów, ul. Józefa Maronia 44 Oddział w Płocku, ul. Padlewskiego 18c Oddział w Elblągu, ul. Grunwaldzka 2i

8   Siedziba główna Oprócz działalności sprzedażowej Spółka w swojej ofercie posiada powierzchnie do wynajęcia w biurowcu o łącznej przestrzeni użytkowej m2

9 oraz hale produkcyjno-magazynowe o łącznej powierzchni użytkowej 10 400 m² wynajęte w 70%.

10 Profil działalności Poniżej przedstawiamy osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej znajdujące się w Katowicach, które Spółka posiada w ofercie sprzedaży od 2011 roku. Inwestycja okazała się na tyle trafna, iż na przestrzeni jednego roku sprzedano 6 z 10 oddanych do użytku domów.

11 Oddział w Płocku Spółka posiada obiekt handlowo-usługowo-biurowy o łącznej powierzchni ok m², który w całości jest wynajęty.

12 Oddział w Elblągu Oferta w Elblągu skierowana jest dla poszukujących dużych powierzchni produkcyjno-magazynowych. Na chwilę obecną cały obiekt jest wynajęty.

13 Kluczowi najemcy Polska Telefonia Cyfrowa ALSTOM Power Sp. z o.o.
Rolls-Royce Marine Poland Kraft Foods Polska S.A. Tech-Trading Sp. z o.o. F.H.U. „IT-Tech” POLOmarket-Detal z o.o. NESTLE WATERAS POLSKA S.A.

14 Elektrownia Spółki zależnej Hibertus Sp. z o.o. w Nieszawie
Zespół Elektrowni Wiatrowych w Nieszawie stanowi 6 siłowni wiatrowych.

15 Plany na nadchodzący okres
ELKOP S.A. wykonała duży krok w zakresie optymalizacji źródeł przychodu. Strategiczne cele Spółki to skoncentrowanie na umacnianiu pozycji w sektorze nieruchomości komercyjnych: poszukiwanie oraz zakup nieruchomości w atrakcyjnych lokalizacjach sprzedaż pozostałych domów jednorodzinnych pozyskanie jak największej liczby klientów na wynajem oferowanych powierzchni zapewnienie stabilności finansowej i organizacyjnej spółki w warunkach kryzysu na rynku nieruchomości i przygotowanie jej do dalszej ekspansji Spółka nieprzerwanie dokłada wszelkich starań by wykorzystać szanse rynkowe i kreować wartość dla Akcjonariuszy. Poprzez takie działania ELKOP S.A. będzie ugruntowywał i rozwijał swoją rentowność.


Pobierz ppt "Krótki rys historyczny"

Podobne prezentacje


Reklamy Google