Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klimahaus Bremerhaven 8° Ost

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klimahaus Bremerhaven 8° Ost"— Zapis prezentacji:

1 Klimahaus Bremerhaven 8° Ost
Wielostronny Partnerski Projekt Szkół Comenius  Ochrona środowiska dla przyszłych pokoleń poprzez edukację, etykę, ekonomię i politykę  Spotkanie w Niemczech,

2 Klimahaus, Bremerhaven 8° Ost Podstawowe informacje:
Interaktywne centrum naukowo-edukacyjne w Bremerhaven w północnych Niemczech, otwarte w 2009 roku, co roku odwiedzane przez ponad gości. Muzeum zostało zaprojektowane w kształcie łodzi i ulokowane obok portu w Bremerhaven, przy ujściu rzeki Wezery do Morza Północnego.

3 Ciekawostki: budynek Klimahaus zajmuje powierzchnię ok. 18 000m²
do jego budowy zużyto ok. 2700t stali w akwariach stanowiących elementy ekspozycji znajduje się łącznie ok litrów wody w budynku znajduje się 57 różnych poziomów budynek posiada 143 sale wystawowe w budynku znajduje się 4700 szyb o różnym kształcie, z których największa waży ok. 4,5t

4 Klimahaus - wygląd zewnętrzny

5 Oferta muzealna obejmuje cztery różne ekspozycje:
ekspozycja w formie symulacji podróży dookoła globu wzdłuż południka 8° 34' długości wschodniej. Zwiedzający wyruszają z Bremerhaven i przemierzają wszystkie strefy klimatyczne występujące wzdłuż południka. W ciągu zaledwie paru godzin wędrówki można przekonać się czym jest 30-stopniowy tropikalny upał i wyjątkowo wysoka wilgotność powietrza w Kamerunie, a czym arktyczny mróz i wiatr panujące na Antarktydzie. Zwiedzający nie tylko oglądają eksponaty (wśród nich olbrzymie akwaria i stawy z tropikalnymi rybami), oglądają filmy, słuchają odgłosów natury i dowiadują się wielu ciekawych informacji, ale na własnej skórze odczuwają zmiany klimatyczne.

6 Tropikalna karaibska plaża z prawdziwym piaskiem, palmami, olbrzymim akwarium z falami i egzotycznymi rybami

7 Wioska na Karaibach

8 Dżungla w Kamerunie, gdzie temperatura i wilgotność powietrza utrudniają przedzieranie się przez gęstwinę tropikalnej roślinności

9 Przeprawa przez most wiszący ponad prawdziwym jeziorem pełnym żywych ryb

10 Lodowiec na Alasce – można odczuć przenikliwy, lodowaty wiatr i dotknąć prawdziwego śniegu

11 Oferta Klimahaus: 2. ekspozycja „Żywioły” (Elements)
Ekspozycja poświęcona czterem żywiołom Ziemi zajmuje 4 piętra w Muzeum Klimahaus. Znajduje się tam ponad 100 interaktywnych stanowisk, które pokazują jakie czynniki powodują zmiany i wpływają na pogodę i klimat na naszej planecie. Wszystkiego można dotknąć, spróbować i wykonując proste eksperymenty przekonać się jak wygląda wybuch wulkanu, jak powstają fala tsunami czy tornado, albo skąd bierze się grad. Nie tylko można się bardzo wiele nauczyć, ale także świetnie się bawić.

12 Fragment ekspozycji poświęconej żywiołowi ognia

13 Oferta Klimahaus: 3. ekspozycja „Szanse”
w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach jak kuchnia, łazienka czy sklep zwiedzający wykonują proste eksperymenty, dzięki którym mogą bezpośrednio przekonać się, że niekorzystne zmiany klimatyczne zachodzące na naszej planecie zależą w pewnym stopniu od nich samych i że zmieniając swoje codzienne nawyki i przyzwyczajenia mogą także pomóc naturze, poprzez oszczędne używanie wody, racjonalne zużywanie energii, korzystanie z odnawialnych „zielonych” źródeł energii, wybór takich a nie innych produktów czy wreszcie segregację śmieci.

14 Interaktywna ekspozycja na temat różnych sposobów pozyskiwania energii

15 Oferta Klimahaus: 4. ekspozycja „Perspektywy”
Na tej wystawie można prześledzić całą historię Ziemi. Dodatkowo można zobaczyć jak nasza planeta prawdopodobnie będzie wyglądać w przyszłości. Można sprawdzić jak klimat się zmienił na przestrzeni wieków i jak (zgodnie z przewidywaniami naukowców) może się zmienić w mniej lub bardziej odległej przyszłości. W specjalnych kapsułach wyświetlane są symulacje potencjalnych zmian.

16 Kapsuły, w których można oglądać zmiany klimatyczne na naszej planecie

17 Oferta Klimahaus: interaktywne studio meteorologiczne,
profesjonalnie wyposażone studio telewizyjne, w którym podawane są informacje na temat aktualnych warunków pogodowych w Środkowej Europie i prognoza na najbliższe dni. Meteorolodzy wyjaśniają jak powstają ekstremalne zjawiska meteorologiczne takie jak cyklony i tornada. Zwiedzający mogą zadebiutować w roli prezenterów telewizyjnych i zaprezentować przygotowaną przez siebie prognozę pogody oraz pokazać niezwykłe zjawiska pogodowe.

18 Autorska prognoza pogody - w roli prezentera telewizyjnego

19 wszystkie fotografie włączone do tej prezentacji pochodzą ze strony Muzeum Klimahaus:
autorzy prezentacji: Konrad Skalski i Maciej Rzońca kl. IIId


Pobierz ppt "Klimahaus Bremerhaven 8° Ost"

Podobne prezentacje


Reklamy Google