Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku
Krok po kroku - po samorządnej gminie Dolsk. Samorząd Miasta i Gminy Dolsk

2 Samorząd terytorialny
Samorząd terytorialny jest podstawową formą zorganizowania się mieszkańców danego terenu (wsi, miasta, gminy, powiatu, województwa), aby demokratycznie zgodnie z prawem podejmować samodzielnie decyzje w sprawach dla nich ważnych i zgodnych z interesem publicznym. Od 1 stycznia 1999r. obowiązuje w Polsce trójszczeblowa struktura samorządu terytorialnego: samorząd gminny samorząd powiatowy samorząd województwa

3 Wywiad z Panią Sekretarz w załaczniku- zapraszamy do wysłuchania.
Burmistrzem Miasta i Gminy Dolsk jest Pan Henryk Litka, który pełni swój urząd niezmiennie od 20 czerwca 1990 r. Zapraszamy do obejrzenia GALERII FOTO, gdzie znajdą Państwo ważne dokumenty związane z kadencjami Pana Burmistrza. Zastępcą Burmistrza i Sekretarzem Miasta i Gminy Dolsk jest Pani Liliana Lenarczyk- Żurczak. Przeprowadzony z Panią Sekretarz wywiad dostarczył nam wielu cennych informacji. Wywiad z Panią Sekretarz w załaczniku- zapraszamy do wysłuchania.

4 Dokonania I kadencji (1990-1994)
Najważniejsze dokonania I kadencji: budowa stacji uzdatniania wody i sieci wodociągowej w Dolsku (zdjęcie 1) budowa wodociągów w Drzonku, Masłowie, Nowieczku, Mełpinie, Lubiatowie-Kolonii, budowa składowiska odpadów komunalnych w Pokrzywnicy (zdjęcie 2) opracowanie planów zagospodarowania przestrzennego budowa oświetlenia ulicznego w Błażejewie, Lubiatowie, Dolsku (ul. Gostyńskie Przedmieście i Polna) - modernizacja systemu sterowania oświetleniem (zdjęcie 3) realizacja I etapu telefonizacji gminy zapoczątkowanie współpracy międzygminnej w ramach Unii Gospodarczej Miast Regionu Śremskiego (zdjęcie 4)

5

6 Dokonania II kadencji (1995-1998)
Najważniejsze dokonania II kadencji: wybudowanie oczyszczalni ścieków w Dolsku (zdjęcie 1) budowa dróg asfaltowych Masłowo-Wieszczyczyn (zdjęcie 2) i cz. drogi do miejscowości Mszczyczyn-Huby zwodociągowanie Ostrowieczna, Ostrowieczka, Trąbinka, Błażejewa utworzenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Dolsku (zdjęcie 3) wybudowanie sali gimnastycznej w Dolsku (zdjęcie 4) nawiązanie współpracy z gminą Międzylesie zmiana granic miasteczka

7

8 Dokonania III kadencji (1999-2002)
Najważniejsze dokonania III kadencji: sfinalizowano budowę szkoły w Dolsku - utworzono Gimnazjum w Dolsku (zdjęcie 1) zrealizowano kolejny etap telefonizacji gminy zmodernizowano chodniki przy ul. Kościańskiej i ul. Gostyńskie Przedmieście wytyczono turystyczne szlaki rowerowe - przystanek na szlaku w Błażejewie (zdjęcie 2) wybudowano drogę w Lubiatowie (zdjęcie 3) wybudowano chodnik przy drodze Małachowo-Księginki (zdjęcie 4) zmodernizowano oświetlenie uliczne w gminie - wymieniono oprawy na energooszczędne

9

10 Dokonania IV kadencji (2002-2006)
Najważniejsze dokonania IV kadencji: budowa kanalizacji sanitarnej w Dolsku III i IV etap (zdjęcie 1) budowa drogi w Nowieczku (zdjęcie 2) remont w budynku Szkoły Podstawowej w Małachowie remont budynku Szkoły Podstawowej w Masłowie (zdjęcie 3) remont zespołu budynków stanowiących siedzibę UMiG, Biblioteki i Ośrodka Pomocy Społecznej przystanek autobusowy w Lubiatówku (zdjęcie 4)

11

12 Najważniejsze zadanie V kadencji - Powstanie Orlika 2012
W dniu 21 września 2009 roku w Dolsku odbyło się uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego powstałego w ramach projektu rządowego „ORLIK 2012”. Koszt całej inwestycji wyniósł zł. Gmina Dolsk otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu, zaś wykonawcą tego było konsorcjum „MAXI-STAR”. Słowa Tadeusza Tomaszewskiego:  „…dolski Orlik jest pierwszym boiskiem oddanym w 2009 roku w powiecie śremskim, siódmym w Wielkopolsce i 48 od początku wprowadzenia projektu przez rząd”

13 Współpraca z partnerskimi gminami
Z gminą Międzylesie w woj. dolnośląskim wiąże Dolsk układ partnerski – współpraca polega na wymianie grup młodzieży w okresie ferii, cyklicznych rozgrywkach sportowych reprezentantów obu gmin oraz wymianie doświadczeń w toku kontaktów roboczych władz obu gmin Od roku 1990 datowana jest współpraca z Holendrami – konkretnie z ówczesną gminą Peize. Zaś od 1998r. współpraca kontynuowana jest z nową gminą Noordenveld, która powstała z połączenia gmin Roden, Norg oraz Peize. Dnia 1 maja 2006 roku burmistrzowie gmin: holenderskiej Noordenveld - Hans van der Laan i Dolska - Henryk Litka podpisali umowę o partnerskiej współpracy. W galerii FOTO do obejrzenia zdjęcia i uchwały związane z nawiązaniem współpracy z gminami Miedzylesie,Pheize, Noordenveld- zachęcamy do obejrzenia

14 Krajobraz pięknego Dolska
Krajobraz miasta i gminy Dolsk jest przepiękny, wymodelowany lądolodem skandynawskim, z licznymi jeziorami i wzgórzami moren czołowych zachęca do odwiedzenia tego regionu i aktywnego wypoczynku. Postanowiliśmy Państwu pokazać fragmenty tego urokliwego zakątka w postaci filmu, który można obejrzeć w GALERII VIDEO.

15 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Magdalena Kowalska 1994, kl. III B Paulina Murawiec Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku Opiekunowie: mgr Ewa Mielcarek; mgr Małgorzata Sławek Szczególne podziękowania dla Pana Jacka Worocha za pomoc w montażu prezentacji. Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum im. Powstańców Wielkopolskich w Dolsku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google