Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dniach od 27 do 29 października obchodziliśmy w naszej szkole DNI KULTURY EUROPEJSKIEJ W tym roku hasłem przewodnim naszych obchodów były jesienne zwyczaje.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dniach od 27 do 29 października obchodziliśmy w naszej szkole DNI KULTURY EUROPEJSKIEJ W tym roku hasłem przewodnim naszych obchodów były jesienne zwyczaje."— Zapis prezentacji:

1 W dniach od 27 do 29 października obchodziliśmy w naszej szkole DNI KULTURY EUROPEJSKIEJ W tym roku hasłem przewodnim naszych obchodów były jesienne zwyczaje w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Francji, o których opowiadali nam: Linda Lianaj w języku niemieckim, Natal i a Lewucha w języku francuskim i Marcel Lipowski w języku angielskim. Z tej okazji odbywały się różne zabawy i konkursy. Z wielkim zaangażowaniem i wspaniałym przygotowaniem uczestniczyły w nich wszystkie klasy. Można powiedzieć, że tegoroczne obchody były wyjątkowe, ponieważ do prac w komisjach konkursowych zaprosiliśmy panią Agnieszkę Nowacką, nauczycielkę języka angielskiego i jednocześnie doradcę metodycznego oraz panią Joannę Mielnik, nauczycielkę języka francuskiego z I Liceum Ogólnokształcącego. Wstęp i oprawę muzyczną przygotowali i prowadzili: Katarzyna Dobroszczyk, Marcelina Szydłowska i Dominik Sip z klasy Vc.

2 27 października odbyły się konkursy plastyczne Klasy IV wykonywały lampiony z dyni. Najlepsza w tej konkurencji okazała się klasa IVc, zaraz po niej klasa IVe. Trzecie miejsce: klasa IVa i IVi. Klasy V miały za zadanie wykonanie zakładki do książki o tematyce Halloween. Konkurencja była bardzo duża. Niektóre z klas uczące się dwóch języków robiły po dwie zakładki, np. Vc wykonała zakładki w języku niemieckim i angielskim. Za wykonanie zakładki w języku niemieckim zajęli trzecie miejsce. Klasa Vi zajęła miejsce drugie, a najlepsza okazała się klasa Va. Klasy VI w tym dniu miały do wykonania plakat przedstawiający zwyczaje i symbole Halloween w obcych językach. Wyniki przedstawiają się następująco: pierwsze miejsce zdobyła klasa VIe, drugie klasa VIi, a klasa VIa trzecie. Wszystkie konkurencje odbywały się w pięknie odnowionej auli, gdzie można było podziwiać prace plastyczne naszych najmłodszych uczniów wykonane na lekcjach języków obcych.

3 28 października odbył się obcojęzyczny konkurs recytatorski. Po raz pierwszy w historii naszej szkoły uczniowie recytowali wiersze w językach angielskim, francuskim i niemieckim. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas IV, V i VI, a także nasi najmłodsi tj. klasy I-III. Konkurs cieszył się wielkim zainteresowaniem, więc komisje musiały się bardzo natrudzić, aby wybrać tych najlepszych. A oto wyniki: Klasy pierwsze: I miejsce – Olimpia Goldman, Wiktoria Jurkowska z Michałem Chojnackim II miejsce- Lena Defratyka III miejsce – Henryk Kaczorowski Klasy drugie: I miejsce- Igor Łakiewicz II miejsce- Sonia Gendera III miejsce- Zuzanna Marciniak i Monika Włodarczyk Klasy trzecie: I miejsce- Zuzanna Szewczyk II miejsce- Patrycja Krawczyk i Daria Raczek III miejsce- Dawid Hołówko Klasy czwarte: I miejsce – Wiktoria Duda II miejsce- Agnieszka Skowron III miejsce- Susana Wojciechowska Klasy piąte: I miejsce- Martyna Bagińska II miejsce- Katarzyna Bojko III miejsce- Zuzanna Wachowiak i Piotr Raczek Klasy szóste: I miejsce- Julia Walniczek i Karolina Urbańczyk II miejsce- Maria Kaczmarek III miejsce- Monika Jaworka z towarzyszącą jej grupą w skład której weszli: Ola Wasilewska, Ewelina Pież, Krystian Mróz i Cyprian Herl.

4 29 października przeżyliśmy chwile grozy. Po korytarzach naszej szkoły snuły się duchy, czarownice latały na miotłach, szkielety tańczyły, czarne koty, nietoperze i inne straszydła wydawały przeraźliwe odgłosy, a upiornym śmiechom nie było końca. W tym dniu odbył się konkurs na najlepsze przebranie związane z Halloween. Uczniowie klas I- VI przedstawiali się w języku angielskim, niemieckim oraz francuskim prezentując swoje wspaniałe kostiumy. W konkurencji tej ilość i pomysłowość strojów, wkład pracy uczniów, wychowawców i rodziców był tak ogromny, że przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Komisje długo się naradzały, aby wybrać te najciekawsze i najlepiej zaprezentowane ubiory. Każdego uczestnika nagrodzono gromkimi brawami i cukierkami, a za najlepsze przebrania uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie batoniki w zgodzie z celtycką tradycją Cukierek albo psikus. Na zakończenie wszyscy zatańczyliśmy Taniec Duchów, którego uczył nas Maksymilian Kłopocki i jego załoga.

5 Nauczyciele języków obcych dziękują za udział i pomoc w obchodach Dni Kultury Europejskiej Zapraszamy do naszej galerii fotograficznej

6 DYNIE

7 ZAKŁADKI DO KSIĄŻKI

8 PLAKATYPLAKATY

9 KONKURS RECYTATORSKI KLASY I-III

10

11

12 NAGRODZENI

13 KLASY IV

14

15 NAGRODZENI

16 KLASY PIĄTE

17

18 NAGRODZENI

19

20 KLASY SZÓSTE

21

22 NAGRODZENI

23 HALLOWEEN I-III

24

25

26

27 HALLOWEEN KLASY IV-VI

28

29

30

31


Pobierz ppt "W dniach od 27 do 29 października obchodziliśmy w naszej szkole DNI KULTURY EUROPEJSKIEJ W tym roku hasłem przewodnim naszych obchodów były jesienne zwyczaje."

Podobne prezentacje


Reklamy Google