Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt zagospodarowania

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt zagospodarowania"— Zapis prezentacji:

1 Projekt zagospodarowania
zaniedbanego obszaru na terenie Gminy Trzebinia Opracowały: Anna Żelazko Justyna Pawlik

2 Gdy ci smutno gdy ci źle przyjdź na basen będzie lżej!

3 Geneza projektu Pomysł na budowę basenu zrodził się z powodu potrzeb mieszkańców gminy Trzebinia. W tym mieście jest dużo osób, które interesują się sportem. Jest duży odsetek osób pragnących rozwijać swoje zdolności pływackie i poprawiać kondycję fizyczną. Istnieją oczywiście boiska sportowe, na których można grać, jednak nie wszystkim to odpowiada. Basen byłby również doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych i niepełnosprawnych, które mają problemy z poruszaniem się. W pobliżu nie ma tak rozwiniętego obiektu rekreacyjnego co będzie sprzyjać turystyce i uatrakcyjni piękną miejscowość jaką jest Trzebinia. Dzieci nie będą musiały jeździć autobusami do oddalonych o kilka kilometrów basenów na zajęcia z pływania. Okoliczne baseny są zbyt małe by pomieścić wszystkich chętnych i nie zapewniają żadnych innych rozrywek, które zachęcają do korzystania z obiektu.

4 Ankieta - pytania Czy potrafisz pływać?
Czy jeżeli miałbyś/miałabyś możliwość uczęszczania na lekcje pływania, to zapisał/zapisałabyś się na takie zajęcia? Jak często uczęszczasz na basen? Czy w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania znajduje się basen? Jeżeli tak to, czy jest w pełni wyposażony i spełnia Twoje oczekiwania? Czy jeżeli w pobliżu Twojego domu powstałby nowoczesny basen z siłownią i sauną uczęszczał/uczęszczałabyś na niego? Jeżeli nie to dlaczego? Jak często chciałbyś/chciałabyś chodzić na basen?

5 Wyniki ankiety Aby dowiedzieć się czy budowa basenu zostałaby przyjęta pozytywnie przez potencjalnych klientów przeprowadziłyśmy ankietę wśród setki mieszkańców Trzebini i uczniów szkół. Wynikło z niej, że 80 na 100 osób wyraziło chęć uczęszczania n basen w Trzebini. Większość ankietowanych ma w pobliżu swojego miejsca zamieszkania baseny, jednak nie spełniają one ich oczekiwań. 80 % badanych chciałoby uczestniczyć w lekcjach pływania i co najmniej 2 razy w tygodniu korzystać z basenu mimo iż do tej pory większość z nich nie korzystała z niego w ogóle. 20 spośród 100 osób zadeklarowało, że z powodu braku czasu nie byliby w stanie uczęszczać na nowoczesny basen, któy ma powstać.

6 Charakterystyka projektu
Rynek, na którym będzie działać spółka z o.o., będzie rynkiem regionalnym. To znaczy, że konkurencję stanowić będą podobne obiekty w sąsiednich miastach. Z basenu w tym regionie będą korzystali jedynie mieszkańcy Trzebini, okolicznych gmin i powiatów Z racji tego, że mini aquapark, który ma powstać, będzie posiadał dwa baseny, siłownię, jacuzzi, kręgielnię i dwie sauny oraz będą prowadzone zajęcia dostosowane do odpowiednich grup wiekowych, będzie jedynym takim obiektem w pobliżu dostępnym dla każdego i na każdą kieszeń.

7 Główny cel Głównym celem wybudowania basenu jest podniesienie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży poprzez prowadzenie lekcji z wyszkolonymi instruktorami oraz swobodne korzystanie z basenu a także podniesienie atrakcyjności miejscowości jaką jest Trzebinia. Lekcje, które będą się odbywały z wykwalifikowanymi pracownikami pozwolą uczniom poprawić kondycję oraz dowiedzieć się co należy robić w przypadkach topienia się lub zachłyśnięcia. Chcemy, aby na nasz basen uczęszczali nie tylko dzieci i młodzież, ale także dorośli i osoby starsze. Dla nich również mamy przewidziane ciekawe oferty prowadzenia lekcji, dostosowane do ich stanu zdrowia. Naszym celem jest również zasilenie budżetu gminy Trzebinia. Chcemy, aby na nasz basen uczęszczali wszyscy. Nie tylko dzieci i młodzież, ale również ludzie starsi przekonali się, ze mogą coś zrobić, aby poprawić swoją kondycję.

8 Podstawowe cele działalności - skrót
Podniesienie kondycji fizycznej dzieci i młodzieży Rozwinięcie zainteresowania młodzieży sportem Zagospodarowanie wolnego czasu Zapewnienie rozrywki i relaksu Zwiększenie atrakcyjności Trzebini Obsługa klientów każdej kategorii wiekowej

9 Dane przedsiębiorstwa
Nazwa: Basen „Suzanne” S.A. Adres: ul. Żmirki 10 Trzebinia tel. (32) Działalność: usługowa

10 Wspólnicy Justyna Pawlik – prezes
Anna Żelazko – vice prezes ds. marketingu i public-relations Dorota Kruk – główna księgowa – kadry, płace, księgowość

11 Oferowane usługi Basen sportowy Baseny rekreacyjne Jacuzzi Sauny
Siłownia Restauracja Kręgielnia

12 Zatrudnienie 4 instruktorów pływania – każdy z instruktorów pływania musi być absolwentem AWF i posiadać świadectwa i certyfikaty potwierdzające kwalifikacje oraz znać przynajmniej jeden język obcy, najlepiej angielski. Do ich obowiązków będzie należało: praca edukacyjna z dziećmi, młodzieżą oraz osobami starszymi i niepełnosprawnymi, ratownictwo wodne, udzielanie pierwszej pomocy. Ich obowiązkiem będzie również prowadzenie lekcji pływania, ratownictwa wodnego oraz udzielania pierwszej pomocy. 5 sprzątaczki – na stanowiska sprzątaczek mogą ubiegać się osoby z przynajmniej zawodowym wykształceniem. Do zakresu ich obowiązków będzie należało sprzątanie szatni, toalet męskich i damskich, natrysków oraz podłogi przy basenach, a także, po zamknięciu obiektu, całego budynku. 3 recepcjonistka – osoba pragnąca pracować jako recepcjonista powinna być absolwentem technikum o profilu hotelarskim lub posiadać wykształcenie wyższe, znajomość przynajmniej dwóch języków obcych jest również wymagana. Jej zadaniem będzie udzielanie informacji dotyczących basenu oraz całego obiektu. 4 ochroniarzy – ochroniarze powinni mieć ukończony kurs ochroniarski potwierdzony certyfikatem. Będą pilnować porządku w dzień, a w nocy pilnować obiektu. 2 instruktorów na siłowni – instruktorzy na siłowni będą instruować jak korzystać z dostępnego sprzętu, mogą służyć radą oraz udzielać lekcji. Muszą być studentami lub absolwentami AWF oraz znać przynajmniej jeden język obcy, najlepiej angielski.

13 Analiza rynku i plan marketingowy
Obecni konkurenci: W gminie Trzebinia jedynym konkurentem jest basen Aqua Planet sp. z o.o., który ma w swojej ofercie basen oraz saunę lecz ich oferta nie jest tak rozbudowana jak nasza. Ceny nie będą problemem gdyż ze względu na wysoką przewidywalną ilość osób korzystających nie trzeba będzie ich podnosić gdyż zysk i tak będzie wysoki. W okolicy Trzebini nie ma kręgielni dlatego zainteresowanie wzrośnie. Nie ma także restauracji, która może zaoferować klientom widok na otwarte niebo niezależnie od pogody i pory roku. Potencjalni klienci: Ofertę naszego obiekty kierujemy zarówno do dzieci, młodzieży jak i do starszych osób, a także do klientów zagranicznych, których przyciągnie wyjątkowość tego miejsca. Korzystna lokalizacja ułatwi pozyskanie klientów wszelkich klas i narodowości

14 Analiza SWOT Mocne strony Słabe strony Szanse Zagrożenia
-korzystna lokalizacja -atrakcyjna oferta skierowana do wszystkich -wysoko wykwalifikowany personel -dobry dojazd -restauracja -konkurencja -niedostateczna promocja -brak kapitału zewnętrznego Szanse Zagrożenia -wysoka ilość potencjalnych klientów -klienci zagraniczni i turyści -brak zainteresowania ze strony stałych klientów konkurencyjnego basenu

15 Przewidywane koszty budowy i rozbudowy
Lp Rodzaje prac Koszty ponoszone w zł I Grunt, roboty przygotowawcze i uzbrojenie terenu ,60 II Stan zerowy (fundamenty) ,00 III Stan surowy otwarty (ściany) ,00 IV Stan surowy zamknięty (okna, drzwi) ,00 V Stan wykończeniowy (tynki, oblicowania) ,00 VI Stan wykończeniowy zewnętrzny ,00 VII Instalacje ,00 ŁĄCZNE KOSZTY: ,00

16 Przychody z poszczególnych usług
Nazwa usługi Tygodniowo Miesięcznie Rocznie Basen Karnety Siłownia 4 000 zł Sauny 4 500 zł Kręgielnia Nauka pływania Razem :

17 Zestawienie przychodów i kosztów
Planowany koszt rozpoczęcia działalności = ,6 zł w tym: -przewidywane koszty budowy – ,60 zł -koszty zakupu wyposażenia – zł Przewidywane przychody w pierwszym roku działalności= zł Z badań wynika, że przychód w następnych latach działalności wzrośnie dwukrotnie. Oznacza to, że wszelkie koszty i wydatki zwrócą się po 4 latach działalności obiektu.

18 Projekt - parter szatnia bar basen sportowy basen rekreacyjny
wypożyczalnia sprzętu szatnia bar

19 Projekt - piętro sauny siłownia kręgielnia bilard

20 Co powie na to gmina? Nasz projekt Zagospodarowania zaniedbanego obszaru na terenie gminy Trzebinia chciałybyśmy przedstawić kierownictwu Wydziału Sportu, Turystyki i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta i Gminy w Trzebini. Zważając na to, że projekt jest bardzo rozbudowany, a równocześnie jesteśmy świadome trudności finansowych jakie posiadają na dzień dzisiejszy samorządy lokalne, zapewne gminy nie będzie stać na to przedsięwzięcie. Biorąc pod uwagę czas jaki poświęciłyśmy na opracowanie tego projektu mamy nadzieję na to, że nasz pomysł zostanie w przyszłości zrealizowany.

21 Jakie zdobyłyśmy umiejętności?
Realizując projekt nabyłyśmy wiele przydanych umiejętności w zakresie przedsiębiorczości. Nauczyłyśmy się jak krok po kroku wykonać biznes plan i kosztorys. Znalazłyśmy odpowiedź na nurtujące nas pytania związane z zaspokajaniem potrzeb społecznych w naszej okolicy, a także jaki udział ma w tym Urząd Miasta i Gminy. Dogłębnie zapoznałyśmy się ze strukturą organizacyjną gminy Trzebinia. Pomocna w wyborze zagospodarowania zaniedbanego terenu była przeprowadzona przez nas ankieta wśród uczniów i mieszkańców z okolicznych gmin w tym również Trzebini. Przeprowadziłyśmy także burzę mózgów w naszej klasie. Spośród kilku pomysłów najbardziej entuzjastycznie został przyjęty pomysł budowy mini aquaparku.

22 Basen Ilość Cena (zł) Suma Pon – Czw Ulgowy 400 6 2 400 Studenci 200 9
1 800 Normalny 12 RAZEM: 6 600 Pt - Nd 600 7 4 200 300 10 3 000 14 8 400 15 600 powrót

23 Karnety miesięczne Ilość Cena (zł) Wartość (zł) Suma 90 24 29 2 160 80
33 45 2 640 48 68 3 840 70 75 110 5 250 RAZEM: 13 890 powrót

24 Siłownia Ilość Cena (zł) Suma Pon – Czw 160 10 1 600 Pt - Nd 300 8
2 400 RAZEM: 4 000 powrót

25 Sauny parowa i sucha Ilość (na 15 min) Cena (zł) Suma Pon - Czw 400 6
2 400 Pt - Nd 420 5 2 100 RAZEM: 4 500 powrót

26 Kręgielnia Ilość Cena (zł) Suma Pon - Czw 10:00 – 16:00 100 40 4 000
16:00 – 18:00 80 50 18:00 - … 400 60 24 000 RAZEM: 32 000 Pt - Nd 420 70 29 400 powrót

27 Nauka pływania Ilość Cena (zł) Suma Indywidualne 100 45 4 500
Grupa (15 osób) dzieci 25 200 5 000 - dorośli 18 400 7 200 - niepełnosprawni 5 300 1 500 RAZEM: 18 200 powrót


Pobierz ppt "Projekt zagospodarowania"

Podobne prezentacje


Reklamy Google