Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hania Humorek zostaje gwiazdą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hania Humorek zostaje gwiazdą."— Zapis prezentacji:

1 Hania Humorek zostaje gwiazdą

2 Megan McDonald Autorką serii książek o „Hani Humorek” jest Amerykanka Megan McDonald. Urodziła się 28 lutego 1959 roku w Pittsburghu w stanie Pensylwania. Obecnie ma 52 lata. Rozpoczęła karierę jako bibliotekarka, jest mężatką oraz mieszka w Sewastopolu w Kalifornii.

3 Ciekawostka o autorce Megan Mcdonald wychowała się z czterema starszymi siostrami. Mówi, że większość przygód Hani Humorek jest oparta na jej własnych doświadczeniach.

4 Megan wydała razem osiem części książek z serii „Hania Humorek”
Megan wydała razem osiem części książek z serii „Hania Humorek”. A w tym: a) „Hania Humorek mały detektyw” b) „Hania Humorek doktor” c) „Hania Humorek w osiem i pół dni dookoła świata” d) „Hania Humorek idzie na studia” e) „Hania Humorek ratuje świat” f) „Hania Humorek przepowiada przyszłość” g) „Hania Humorek ogłasza niepodległość” h) „Hania Humorek zostaje gwiazdą”

5 Wydane książki

6 Książka, którą właśnie opisuję nosi tytuł „Hania Humorek zostaje gwiazdą”

7 Plan wydarzeń Zwycięstwo Julki Galeria Gwiazd Rodziny Humorków
Hania niesławna Targ Konkurs na najbardziej utalentowanego zwierzaka Bicie rekordów Złamany palec Części ciała Hania Humorek i Julka Wróbel Wycinek z gazety

8 Miasteczko w Stanach Zjednoczonych
Świat przedstawiony Bohaterowie Hania Humorek Smrodek Rysiek Franek Mama Tata Kotka - Myszka Czas akcji Lato, nie podano dokładnego czasu akcji Miejsce akcji Miasteczko w Stanach Zjednoczonych

9 O książce Seria książek o niesfornej trzecioklasistce Hani Humorek podbiła serca małych i dużych czytelników. Książki o Hani są pełne humoru. Język, jakim są napisane, jest prosty, ale autorka nie traktuje swoich małych czytelników pobłażliwie, liczy się z nimi i traktuje na równi z dorosłymi.

10 Książki o Hani są inteligentne i zabawne, przeznaczone nie tylko dla dziewcząt. Myślę, że niejeden chłopak zadziwiłby się pomysłowością bohaterki. Czytając jej przygody można spędzić wiele niezapomnianych wieczorów na rozmowach o wspólnych wrażeniach, bowiem historie śmieszą nie tylko rodzeństwo, ale też rodziców a nawet dziadków. Moją babcię urzekły.

11 O Hani Hania jest inteligentna i ciekawa życia. Bohaterka miewa wiele różnych, najróżniejszych humorków. Czasami nachodzą ją ataki… złości czy głupawki. Lecz najczęściej bywa miłą i wesołą dziewczynką. Pomysły ma wprost zwariowane.

12 Małe sekrety Hani Hania zbiera: To można znaleźć pod łóżkiem Hani:
Stoliczki od pizzy Strupki Wykałaczki Plasterki Części lalek Gumki ołówkowe To można znaleźć pod łóżkiem Hani: Stoliczki od pizzy Suszone śliwki Kota Kłęby kurzu Zaginioną skarpetkę

13 Rodzina W książce z rodziny Hani występowały tylko cztery postaci.
Mama Tata Smrodek Kotka Hani - Myszka Smrodek to młodszy brat Hani. Nazwała go tak, ponieważ nie przepada za nim, lecz go bardzo kocha.

14 Znajomości - czyli kto jest kim?
Hania ma dwóch przyjaciół. To jest właśnie jej paczka. Mają tajemne spotkania i kluby. Oto fragment, w którym ich opisała. Rysiek – „Od zawsze jest moim przyjacielem, właściciel znikającego pierścienia Supermana.” Franek – „To smakosz kleju i jedna czwarta stonogi.” Dziewczynka ma również swojego największego wroga - Julkę Wróbel. „To moja znajoma z klasy. Nazywana przeze mnie Julka Mrówkojad Wróbel, znana też jako panna Mądralińska.„”

15 Ulubiony nauczyciel Ulubionym nauczycielem Hani był Pan Łopuch.
„To jest najwspanialszy nauczyciel trzeciej klasy, znany też jako Pan Ropuch”

16 Galeria gwiazd rodziny Humorków
to ważne dla Hani rzeczy i wydarzenia przypięte magnesem na lodówce.

17 Zostanę gwiazdą! – powiedziała Hania.
Tak właśnie się wszystko zaczęło. Największym marzeniem Hani było zastać lekarzem. Już w pierwszym rozdziale książki dziewczynka poszła do szkoły bardzo zadowolona, dopóki humoru nie zepsuła jej Julka. Dowiedziała się od Franka, że Julka wygrała wielkie dyktando, przeliterowaniem wyrazu „bakłażan” i za to jej fotografia znalazła się w gazecie. Hania też chciała, aby Julka zazdrościła jej jakiegoś osiągnięcia. Próbowała wszystkiego. Najpierw zgłosiła swoją kotkę do udziału w konkursie na najbardziej utalentowane zwierzątko.

18 Niestety, nie udało się. Ale wszyscy uczestnicy mieli zrobione zdjęcie grupowe, które miało zostać opublikowane w gazecie. Hania jednak przez to, że jej kotka postanowiła nie dać się sfotografować, nie załapała się na zdjęcie twarzy, lecz… łokcia.

19 SUKCES W końcu bohaterka udała się do szpitala, ze swoim bratem i z Frankiem, który złamał sobie palec. Tam razem ze Smrodkiem czekali w pokoju zabaw, gdzie znaleźli skrzynię z zepsutymi lalkami.

20 Hania szybko schowała je do swojego plecaka i wyszła ze szpitala
Hania szybko schowała je do swojego plecaka i wyszła ze szpitala. Po powrocie do domu wyjęła je z torby i ze swojej „Szuflady Skarbów” powyjmowała różne plastry i bandaże. Następnie zakleiła lalkom ręce, nogi i głowy. Potem włożyła je do skrzynki i za swoje kieszonkowe wysłała pocztą.

21 Nie podała żadnego adresu ani nadawcy, aby nikt nie wiedział, że to ona ukradła lalki. Następnego dnia, gdy zerknęła do gazety, niespodziewanie zobaczyła dziurę w gazecie.

22 Okazało się, że Smrodek wyciął kawałek gazety i powiesił na lodówce, czyli na „Galerii Gwiazd Rodziny Humorków”. Hania przeczytała wycinek i się mocno zdziwiła.

23 TAJEMNICZY LEKARZ PORYWA LALKI Z MIEJSCOWEGO SZPITALA
Było tam napisane tak: TAJEMNICZY LEKARZ PORYWA LALKI Z MIEJSCOWEGO SZPITALA „W niedzielę 17 października, Grażyna Portier, pielęgniarka z miejscowego szpitala, zauważyła, że w pokoju zabaw brakuje kilku lalek. Zniknięcie lalek wywołało spore zamieszanie. Mali pacjenci, którzy często bawią się w pokoju zabaw na oddziale dziecięcym, całymi dniami zastanawiali się, kim jest złodziej lalek.”

24 „Najdziwniejsze jednak, że parę dni później do szpitala przyszła tajemnicza paczka z lalkami, które zostały naprawione. Wszystkim założono szpitalne bransoletki z imionami, koszule i wszystkie fachowo „wyleczono” za pomocą ozdobnych plastrów, temblaków i pomysłowego gipsu. W imieniu wszystkich małych pacjentów zespół szpitala chciałby podziękować anonimowemu dobroczyńcy, Tajemniczemu Lekarzowi Lalek, za ten piękny gest.”

25 Zadanie Po raz pierwszy od dawna Hania Humorek poczuła się sławniejsza od własnego sławnego łokcia. Teraz czuła się tak sławna, jak królowa Elżbieta, jak prezydent Jerzy Waszyngton, jak Superman. A nawet jeszcze sławniejsza. ELIZABETH …………….., PIERWSZA KOBIETA LEKARZ, BYŁABY Z NIEJ DUMNA!

26 Dzienniki Bardzo zachęcam wszystkich sympatyków Hani Humorek do lektury serii opowiadań i dzienników, w których są zapisane sekrety niesfornej dziewczynki i jej pomysły.

27 Moja opinia o książce Książka naprawdę bardzo mi się spodobała. Muszę jednak powiedzieć, że najbardziej zachęcił mnie tytuł.  Warto przeczytać te niezwykłe i szalone rozdziały powieści, bo ma się przy tym tyle zabawy, że prawie zapomina się o swoich humorkach. Zachęcam wszystkich miłośników opowieści przygodowych do przeczytania tej lektury i wszystkich pozostałych części. Daję gwarancję dobrej i udanej zabawy. A zbliżające się wakacje to najlepszy czas na taką formę relaksu.

28 Dziękuję Hania Szawluk


Pobierz ppt "Hania Humorek zostaje gwiazdą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google