Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rodzinna wyprawa w okoliczne lasy Las jest miejscem wypoczynku człowieka. Znajdujemy tam spokój i odprężenie, rozkoszujemy się dobrym powietrzem i radujemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rodzinna wyprawa w okoliczne lasy Las jest miejscem wypoczynku człowieka. Znajdujemy tam spokój i odprężenie, rozkoszujemy się dobrym powietrzem i radujemy."— Zapis prezentacji:

1 Rodzinna wyprawa w okoliczne lasy Las jest miejscem wypoczynku człowieka. Znajdujemy tam spokój i odprężenie, rozkoszujemy się dobrym powietrzem i radujemy się przyrodą.

2 Dokąd ? Kompleks Januszewice – Zwarty kompleks ok. 340 ha, położony w pobliżu Opoczna, z dość dobrze wykształconymi zbiorowiskami borów mieszanych i grądów. Jest to miejsce weekendowego wypoczynku mieszkańców Opoczna. Przy leśniczówce znajduje się duży parking z wiatą. Przez lasy prowadzi ścieżka edukacyjna.

3 Co zabrać ze sobą na wycieczkę do lasu ? Koc – na którym możemy odpocząć; Prowiant – czyli jedzenie i picie; Preparat odstraszający komary i kleszcze; Apteczkę – w razie potrzeby (np. skaleczenia, ugryzienia); Piłkę, warcaby, gry planszowe; Aparat fotograficzny, aby zrobić pamiątkowe zdjęcia.

4 Środek lokomocji Samochód rodziców.

5 Odległość Do lasu Januszewskiego z centrum Opoczna jest około 5 km. Jedzie się około 5 min.

6 Ścieżka edukacyjna Długość ścieżki wynosi około 3 km, prowadzi ona przez jedne z najcenniejszych drzewostanów Nadleśnictwa Opoczno. Na trasie ścieżki rozmieszczone są tablice edukacyjne informujące o najważniejszych procesach zachodzących w lesie, oraz prezentujące niektóre aspekty gospodarki leśnej.

7 Atrakcje turystyczne. Najciekawszymi atrakcjami turystycznymi są : - leśniczówka, - pasieka, -miejsce na ognisko i grilla.

8 Atrakcje przyrodnicze Do atrakcji przyrodniczych zaliczamy: -Bogactwo drzew liściastych (np. brzozy zwyczajne, buki zwyczajne) i iglastych (np. sosny zwyczajne, świerki pospolite).

9 Krzewy -Można podziwiać piękne krzewy (np. bez czarny, leszczynę pospolitą).

10 Grzyby - Można zbierać grzyby (np. borowika szlachetnego, maślaka zwyczajnego), ale uważać należy na grzyby trujące (np. na muchomora sromotnikowego, muchomora jadowitego).

11 Mrowisko Czasami możemy spotkać mrowisko.

12 Jak chronić lasy ? Nie wyrzucać śmieci do lasu. Nie hałasować w lesie. Nie łamać gałęzi. Zakładać szkółki leśne. Nie deptać roślin, grzybów. Nie podpalać krzaków, traw. Nie niszczyć mrowisk i innych domów zwierząt.

13 Propozycje zabaw Berek krowa Jedna osoba musi być krową wystawić ręce i gracze muszą ją złapać za palce. Gracze pytają się Krowo, krowo jakie mleko dajesz ? gdy krowa powie białe gracze uciekają, kiedy jakiś gracz zostanie złapany on zaczyna być krową. Badminton Do tej gry potrzebne są : rakiety, lotki Gra polega na tym, że uczestnicy trzymają rakiety i odbijają nimi lotkę. Skakanka Alfabet Potrzebna jest skakanka. Dwie osoby trzymają dwa końce skakanki i kręcą nią w jedną stronę. Trzecia osoba musi przeskakiwać przez skakankę i mówić alfabet, jeśli skusi powinna wymyślić np. imię na tę literę, przy której skusiła.

14 Bibliografia Gertruda Maurer I ty chronisz środowisko Rok wydania: 1991 Wydawnictwo: Polski Klub Ekologiczny www.lodz.lasy.gov.pl Zdjęcia własne

15 Wykonawcy z klasy IV D Gabriela Gołuchowska Aleksandra Skorupa Agata Korban Korneliusz Górski Martyna Bartyzel Opoczno, maj 2013


Pobierz ppt "Rodzinna wyprawa w okoliczne lasy Las jest miejscem wypoczynku człowieka. Znajdujemy tam spokój i odprężenie, rozkoszujemy się dobrym powietrzem i radujemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google