Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Marzenie Projekt Rzeczywistość.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Marzenie Projekt Rzeczywistość."— Zapis prezentacji:

1 Marzenie Projekt Rzeczywistość

2 Chrześcijanie w Ziemi Świętej
Przez wieki chrześcijanie z całego świata podróżowali do Ziemi Świętej aby podążać śladami Jezusa Chrystusa z pragnieniem nawrócenia serca oraz odkrycia korzeni swojej wiary.

3 Rozważanie Ewangelii z bliska…
W marcu 1994r. pierwszy następca św. Josemarii, Czcigodny biskup Alvaro del Portillo odbył specjalną pielgrzymkę do Ziemi Świętej aby spełnić życzenie św. Josemarii Escriva. Rozważanie Ewangelii z bliska… Św. Josemaria Escriva, założyciel Opus Dei bardzo pragnął odwiedzić Ziemię Świętą za życia, aby podążać śladami Jezusa Chrystusa. To pragnienie rozciągało się na jego duchowe dzieci w Opus Dei. Chciał, by mogły za życia „pomodlić się, uklęknąć oraz ucałować ziemię po której kroczył Jezus.“ Co oznacza słowo Saxum? Nazwa Saxum (po łacinie: Skała), odnosi się do przydomka, który św. Josemaria dał Czcigodnemu biskupowi Alvaro del Portillo w 1939 r. za jego wierność i hart ducha w pracy, powołaniu oraz służbie Kościołowi i Opus Dei.

4 “Nowa ewangelizacja, aby była aktualna i skuteczna, musi ponownie rozpocząć się w Jerozolimie”
(Fouad Twal, łaciński patriarcha Jerozolimy, homilia na Niedzielę Wielkanocną, Grób Pański, 31-IV-2013) Jak ważne jest byśmy zrozumieli, jak wielkie owoce apostolskie przyniesie ta inicjatywa, nie tylko dla Ziemi Świętej, lecz dla całego Kościoła!

5 Misja Saxum będzie przede wszystkim ośrodkiem rekolekcyjnym, w którym wierni Opus Dei oraz inne osoby - osobno kobiety i mężczyźni - będą mogli doświadczyć nowego nawrócenia, ponownego spotkania z Panem i Jego Najświętszą Matką, prowadzącego do ożywienia ich pragnienia świętości i apostolstwa, aby być siewcami pokoju i radości w domu, w środowisku pracy, wśród rodziny i przyjaciół.

6 Celem jest zachęcenie wszystkich ludzi, aby szukali, poznali, i ukochali Chrystusa jeszcze bardziej.
W tym celu, pomaga 1 Poznać życie Jezusa bardziej obrazowo i dokładnie. “Trzeba bowiem, abyśmy je dobrze poznali; abyśmy je całe zachowywali w umyśle i w sercu, żeby w każdej chwili, bez pomocy jakiejkolwiek książki, zamknąwszy oczy, móc je kontemplować jak na filmie. W ten sposób w różnorodnych sytuacjach naszego życia będziemy przywoływać z pamięci słowa i czyny Pana.” (Św. Josemaria Escriva; To Chrystus przechodzi, 107) 2 Wzmocnić korzenie chrześcijańskiej wiary i kultury. 3 Promować zrozumienie wśród różnych kultur i wspierać chrześcijan żyjących w Ziemi Świętej.

7 Ośrodek konferencyjny Multimedialny Ośrodek Informacyjny
Gdzie jest ? 15 km od Jerozolimy, na drodze do Emaus Ciche otoczenie sprzyjające medytacji i refleksji nad Ewangelią Projekt : Ośrodek konferencyjny Multimedialny Ośrodek Informacyjny

8 Ośrodek konferencyjny Saxum będzie miejscem odbywania się rekolekcji oraz kursów zainspirowanych nauczaniem Św. Josemarii Escrivy, w którym wierni z całego świata, szukający nowego spotkania z Jezusem Chrystusem i Ewangelią, będą mogli doświadczyć nawrócenia oraz pogłębić swe pragnienie świętości i apostolstwa. Ośrodek konferencyjny Saxum pomieści: 50 pokoi Kaplicę Pomieszczenia wspólne, jadalnię oraz sale wykładowe Czytelnię Ścieżki spacerowe

9 Multimedialny Ośrodek informacyjny Saxum będzie ośrodkiem dla zwiedzających oraz przewodników po Ziemi Świętej, gdzie każdy będzie mógł skorzystać z interaktywnych materiałów wizualnych dostarczających głębsze i dokładniejsze wyjaśnienie Ewangelii oraz historii Zbawienia. Saxum będzie ośrodkiem duchowej odnowy i formacji katechetycznej dla Nowej Ewangelizacji w Ziemi Świętej, która pomoże ludziom z całego świata ponownie spotkać Chrystusa.

10 Multimedialny Ośrodek Informacyjny Saxum:
Multimedialny Ośrodek Informacyjny Saxum będzie centrum informacyjnym, z osobnym wejściem , dla osób indywidualnych i grup odwiedzających Ziemię Świętą. Ośrodek zaoferuje odwiedzającym: Najnowsze technologie, tablice z ekranem dotykowym, makieta Jerozolimy, a także filmy na temat Ziemi Świętej, jej geografii, Biblii oraz najważniejszych wydarzeń z historii Zbawienia, które miały miejsce na tym obszarze. Kaplicę, w której będzie można codziennie uczestniczyć we Mszy Świętej, przystąpić do Spowiedzi oraz pomodlić się w ciszy. Salę przystosowaną do prezentacji, wykładów oraz innych spotkań. Saxum będzie otwarte dla wyznawców wszystkich religii celem rozprzestrzeniania pokoju i zrozumienia w Ziemi Świętej.

11 Kto będzie troszczył się o ?
Nadzór nad codziennym funkcjonowaniem ośrodków będzie sprawować Administracja oraz personel ośrodka konferencyjnego. Administracja będzie także prowadzić kursy szkoleniowe i działalności w zakresie hotelarstwa ze szczególnym uwzględnieniem żywienia, dietetyki, oraz programy ukierunkowane na rozwój ludzki i społeczny. Kursy te, cieszące uznaniem międzynarodowym, będą przeznaczone głównie dla młodych kobiet mieszkających w rejonie Saxum.

12 Wpływ Z działalności organizowanych przez Saxum skorzysta co roku osób.

13 Przegląd akcji fundraisingowej
Cel – 60 mln dolarów Opracowanie i realizacja akcji fundraisingowej rozpoczynającej się w 30 państwach Poszukiwanie osób, które chcąc wesprzeć projekt zobowiązują się do zaangażowania się na różne sposoby: poprzez modlitwę, darowizny, oraz popularyzację projektu.

14 Przeznaczenie funduszy:
Budowa i wyposażenie Pieniądze na zakup działki, wybudowanie kompleksu o powierzchni pow m² oraz wyposażenie i umeblowanie ośrodka konferencyjnego i Multimedia Resource Center. Programy i media Zapewnienie rozwoju programów edukacyjnych w różnych językach oraz nabycie niezbędnych narzędzi technologicznych dla Multimedialnego ośrodka Informacji. 30 mln USD Każdy datek jest cenny, bez względu na wielkość. Fundusz żelazny (ang. endowment fund) Poza bieżącym utrzymaniem kompleksu, fundusz wspomoże osoby niezamożne, umożliwiając im podróż do Ziemi Świętej i uczestniczenie w działalnościach Saxum. 30 mln USD

15 Szczegółowy budżet budowy i wyposażenia:
ACCOUNT TOTAL PERCENTAGE Land Expenses (Purchase and Taxes) $ ,000,000.00 13% Design $ ,200,000.00 7% Control $ ,000.00 0% Management and Supervision $ ,000,000.00 3% Fees and Taxes $ ,200,000.00 4% Landscape $ ,000.00 1% Excavation & Retaining Walls $ ,000,000.00 Construction $ ,000,000.00 53% Media Center $ ,000.00 Oratories $ ,500,000.00 5% Furniture & Equipment TOTAL IN USD $ ,000,000.00 100%

16

17 1 2 3 „Fundusz żelazny” Saxum
By zagwarantować stabilność ekonomiczną Ośrodka Konferencyjnego oraz Multimedialnego Ośrodka Informacji w przyszłości. 2 By wspierać aktywności i wydarzenia Saxum, oraz by ograniczyć koszty podróży i uczestnictwa osobom z ograniczonymi środkami finansowymi. 3 By stworzyć programy formacji zawodowej w zakresie hotelarstwa i turystyki.

18 1 2 Podział środków z Funduszu żelaznego:
Minimum 40% na dotowanie i opłacenia działalności. 2 Maksimum : 20% na koszty administracyjne 15% na programy multimedialne 10% na koszty związane z rozwojem Fundacji Saxum 15% na rekapitalizacja dotacji Z budżetem 30 mln USD oraz uzyskiem wynoszącym 5%, możemy otrzymać co roku 1,5 mln USD.

19 Każdy może wnieść swój wkład do projektu Saxum w zależności od osobistych możliwości.

20 Wracając do rzeczywistości: kto weźmie na siebie odpowiedzialność za projekt Saxum?

21 Wysiłki Saxum w zbieraniu funduszy będą prowadzone przez kilka fundacji na całym świecie. W Polsce jest to Fundacja Współpracy Międzynarowej Wszelkie informacje dotyczące strategii fundraisingowych można znaleźć na stronie:

22 Jak mogę wesprzeć finansowo Saxum?
Dokonaj wpłaty do lokalnej fundacji (FWM) Dokonaj wpłaty bezpośrednio do Fundacji Saxum Dokonaj wpłaty przez Internet Dokonaj przelewu bankowego Dokonaj wpłaty bezpośredniej W przypadku tego projektu preferowane są wpłaty pieniężne (nie towarowe)

23 OD DZIŚ JEST TWOIM PROJEKTEM
„Podobnie jak Czcigodny Biskup Alvaro del Portillo oraz pierwsi członkowie Opus Dei w latach 40-tych, żyjmy również pragnieniami św. Josemarii Escrivy. Zamierzamy zrealizować Saxum jako symbol wdzięczności dla Czcigodnego biskupa del Portillo. Bądźcie głęboko wdzięczni, że zostaliście powołani jako narzędzia do uruchomienia tego dzieła apostolskiego. „Jaką radość przynosi, mówił św. Josemaria, sadzenie drzew, których cieniem będą się radować inni!” Biskup Javier Echevarria Prałat Opus Dei Październik 2012 r. OD DZIŚ JEST TWOIM PROJEKTEM


Pobierz ppt "Marzenie Projekt Rzeczywistość."

Podobne prezentacje


Reklamy Google