Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy dochody z BannersBroker są legalne? Piramida zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, to system promocyjny, w ramach którego konsument wykonuje świadczenie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy dochody z BannersBroker są legalne? Piramida zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, to system promocyjny, w ramach którego konsument wykonuje świadczenie."— Zapis prezentacji:

1 Czy dochody z BannersBroker są legalne? Piramida zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, to system promocyjny, w ramach którego konsument wykonuje świadczenie w zamian za możliwość otrzymania korzyści materialnych, które są uzależnione przede wszystkim od wprowadzenia do systemu innych osób, a nie od sprzedaży lub konsumpcji produktów. Zgodnie z art. 7 ust. 14 Ustawy z dnia 23 sierpnia 2007 roku o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, zakładanie, prowadzenie lub propagowanie piramid stanowi nieuczciwą praktykę rynkową. Tym samym działalność ta może być podstawą do roszczeń konsumentów, obejmujących m.in. zapłatę odszkodowania lub przekazanie sumy pieniężnej na określony cel społeczny.

2 Czy dochody z BannersBroker są legalne? Zatem, przy tak określonej definicji piramidy, można domniemywać, Zatem, przy tak określonej definicji piramidy, można domniemywać, że uczestnictwo w BannersBroker jest legalne, a w ślad za tym osiągane w nim dochody. że uczestnictwo w BannersBroker jest legalne, a w ślad za tym osiągane w nim dochody.

3 A co z podatkiem ? … no, niestety trzeba zapłacić ! W przypadku wykrycia w wyniku kontroli skarbowej nieujawnionych dochodów zostaną one opodatkowane w wysokości 75%, a więc chyba lepiej opodatkować je zgodnie z polskim prawem podatkowym, w tym przypadku 19%.

4 Podatek z dochodów z BB ? Rozliczenia podatku dokonujemy na PIT-38, jako dochody z kapitałów pieniężnych, które opodatkowane są w wysokości 19%. Art. 17.1 ust. 2 określa te przychody jako: odsetki od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych lub w innych formach oszczędzania, przechowywania lub inwestowania, z wyjątkiem środków pieniężnych związanych z wykonywaną działalnością gospodarcza.

5 Gdzie wykazujemy dochody z BB Przychody ujmujemy w pozycji 22,(w prezentacji zaznaczone jako pole różowe) koszty uzyskania przychodów w pozycji 23,(zaznaczone na zielono) dochód (poz. 22 – poz.23 – zaznaczone na niebiesko) jest kwotą do opodatkowania. Wyliczony podatek w pozycji 31, zaznaczony na żółto. Ważna informacja: PIT-38 składamy raz w roku, najczęściej do 30 kwietnia za poprzedni rok i jest składany niezależnie od innych zeznań rocznych, takich jak np. PIT-37, PIT-36 do 30 kwietnia za poprzedni rok i jest składany niezależnie od innych zeznań rocznych, takich jak np. PIT-37, PIT-36 czy PIT-28.

6 Więcej informacji o BannersBroker Potrzebujesz więcej informacji o BannersBroker? pisz lub dzwoń www.ebiznes-pro.pl ebiznespropl@gmail.com tel. 784 33 10 44 Skype: ebiznes-pro.pl


Pobierz ppt "Czy dochody z BannersBroker są legalne? Piramida zgodnie z wyżej wymienioną ustawą, to system promocyjny, w ramach którego konsument wykonuje świadczenie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google