Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak podzielić film? Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDuba.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak podzielić film? Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDuba."— Zapis prezentacji:

1 Jak podzielić film? Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDuba.

2 Punkt 1. Trzeba ściągnąć program VirtualDub. W tym celu wchodzimy na stronę : http://prdownloads.sourceforge.net/virtualdu b/VirtualDub-1.6.17.zip?download Gdzie powinno się wyświetlić Downloading… i po chwili okienko gdzie program ma być zapisany.

3 Punkt 2. Trzeba ten program zainstalować, co jest rzeczą bardzo prostą. 1)Wchodzimy w katalog do którego plik został ściągnięty. 2)Tworzymy plik o nazwie VirtualDub i rozpakowujemy (kopiujemy) zawartość pliku ściągniętego, do pliku VirtualDub.

4 Punkt 3. Uruchamiamy program, klikając na rozpakowany plik VirtualDub.exe. Program się włącza… Wyskakuje okienko z programem. Na pasku powinno pisać coś w rodzaju VirtualDub 1.6.17 (build 24469/relase) itp.

5 Punkt 4. Ładujemy film, jaki chcemy okroić. W tym celu klikamy na zakładkę File a później wybieramy Open Video File…. Po tej wyczerpującej czynności której nikt by się nie domyślał, otwiera nam się okno z zawartością (zazwyczaj) naszych Dokumentów. Wyszukujemy nasz film, i klikamy Otwórz bądź Open w zależności od języka naszego Windowsa.

6 Punkt 4. Po załadowaniu filmu, powinien na pasku ukazać się jego tytuł (w kwadratowych nawiasach), oraz pierwsza klatka. Teraz wyszukujemy (używając suwaka znajdującego się na pasku z długością filmu) do znalezienia pierwszej klatki naszego urywka, który stać ma się osobnym filmikiem.

7 Punkt 5. Odszukujemy pod paskiem klawiszy wyglądających tak : I cały czas mając zaznaczone na pierwszej klatce urywku, klikamy na pierwszy z nich czyli ten skierowany w lewo.

8 Punkt 6. A teraz odszukujemy ostatniej klatki urywku, używając tego samego paska, dzięki któremu znaleźliśmy pierwszą klatkę. Jeśli znaleźliśmy ją, klikamy 2 guźik, ten skierowany w prawo. Na pasku z długością filmu, powinien się ten kawałek zaznaczyć niebieskim kolorem.

9 Punkt 7. Gdy mamy już zaznaczony ten kawałek, trzeba go teraz odizolować od reszty filmu. Nic prostszego. Klikamy znów zakładkę File lecz teraz nie Open Video File lecz Save As AVI i wybieramy miejsce oraz nazwę zapisanego kawałka.

10 Punkt 8. Po chwili wyskakuje okienko ze statusem zapisywania. Nie naciskajcie nic, okienko musi samo zniknąć. Jeśli nie wyleci żaden błąd typu Brak Miejsca Na Dysku (co jest baaaaardzo często, ponieważ 9 sekund filmu zajmuje ponad 250mega) okienko znika a fragment jest zapisany w miejscu, które wybraliście.

11 Punkt 9. Jak wiadomo, film zajmuje sporo miejsca. Aby zmniejszyć je, należy ściągnąć ten program: http://www.freedownloadscenter.com/Multim edia_and_Graphics/MPEG_Audio_Players _and_Editors/AVI_to_MPEG_Converter_D ownload.html

12 Punkt 10. Instalacja programu. Klikamy na instalkę 21713-Fx-MPEG-Writer.exe i wyświetla nam się małe niebieskie okienko, które po chwili znika a pojawia się większe, na pomarańczowo-czerwonym tle. Na tym oknie, są 2 guziki. Jeden zaczyna się od I have read etc, a 2 od I do not agree. Klikamy w ten pierwszy.

13 Punkt 11. Znowu pojawia się okienko w którym odszukujemy na dole guziczka Next>. Klikamy, i pojawia się inne okno. Jest też tam tabelka, która zwie się Destination Folder czyli Folder Instalacji, czyli folder, do którego ma być zainstalowany program. Powiedzmy, że instalujemy Go na c w katalogu Program Files. Powinno to być od razu zaznaczone więc klikamy Next>.

14 Punkt 12. Mamy 2 okienko (właściwie 3) z 2 opcjami Yes i No po prawej stronie na środku. Zaznaczamy No klikając w białe kółko obok tego napisu. Dobra, jedziemy Next>. Wyskakuje znowu inne okienko z jakimiś białymi napisami. Klikamy Next>. Znów są te opcje Yes i No. Chodzi o to, czy chcecie mieć ikonkę na pulpicie do szybkiego uruchamiania programu. Jeśli tak, zaznaczacie Yes jeśli nie – No.

15 Punkt 13. I znów klikacie na Next> i pojawia się okienko z Next>. Tak, kliknijcie. Pojawiają się jakieś paski które szybko przelatują i po chwili następne okienko (już ostatnie) w którym klikamy Finish>. Wszystko znika, a Wy macie już zainstalowany program na swoim komputerze.

16 Punkt 14. Wchodzimy w plik gdzie zainstalowaliście ten program i szukacie pliku FxMPEGWriter.exe. Klikacie 2 razy na niego, program się włącza. Wyskakuje okienko z opcją w prawym dolnym rogu Ok. i Buy. Klikacie Ok. albo czekacie – okienko samo zniknie. Program zostaje włączony.

17 Punkt 15. W programie jest parę tabelek, takich jak : 1)Please Select A Source File 2)Please Select A Target File Jest więcej, ale na razie interesują nas te dwie. W pierwszej klikamy Browse… i szukamy tego kawałka filmu wyciętego wcześniej. W 2 wybieramy miejsce gdzie filmik ma być zapisany.

18 Punkt 16. Teraz jedziemy (wzrokiem, nie rowerem) na dół programu, i szukamy tabelki Conversion. Jeśli znajdziemy, to w jej obrębie szukamy guziczka Start Conversion. Obok niego jest coś takiego jak Preview Zaznaczcie to, klikając na białe okienko obok napisu. Jeśli już zostanie wszystko wypełnione, trzeba kliknąć na Start Conversion.

19 Punkt 17. Pojawia się okienko z tym właśnie kawałkiem filmu. Pod nim jest coś takiego jak Previewing Frame i jakieś cyferki. Są to klatki. Troszkę niżej w miarę ilości tych klatek zwiękrza się pasek Progress. Jeśli dojdzie on do 100% wycinek jest gotowy do użycia. Okienko z klatkami znika i znów jest program.

20 Podsumowanie. Teraz możecie skasować ten kawałek, który tak wiele zajmuje i zacząć ciąć nowe. Jeśli zapomnieliście jak, zapraszam do 1 punktu. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu przybliżyłem Wam jak, co i gdzie to robić. Jeśli macie jakieś problemy, sugestie lub chcecie mi o czymś powiedzieć, podaję kontakt.

21 Kontakt. Kontakt z autorem: 1)Gadu-Gadu: 6210068 2)E-Mail: renopl@gmail.comrenopl@gmail.com Pozdrawiam. ® Piotr Sumela, 13.03.2007 dla 4 LO


Pobierz ppt "Jak podzielić film? Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDuba."

Podobne prezentacje


Reklamy Google