Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDub’a.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDub’a."— Zapis prezentacji:

1 Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDub’a.
Jak podzielić film? Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDub’a. Strona 1

2 Punkt 1. Trzeba ściągnąć program „VirtualDub”.
W tym celu wchodzimy na stronę : Gdzie powinno się wyświetlić „Downloading…” i po chwili okienko gdzie program ma być zapisany. Punkt 1…

3 Punkt 2. Trzeba ten program zainstalować, co jest rzeczą bardzo prostą. Wchodzimy w katalog do którego plik został ściągnięty. Tworzymy plik o nazwie „VirtualDub” i rozpakowujemy (kopiujemy) zawartość pliku ściągniętego, do pliku „VirtualDub”.

4 Punkt 3. Uruchamiamy program, klikając na rozpakowany plik „VirtualDub.exe”. Program się włącza… Wyskakuje okienko z programem. Na pasku powinno pisać coś w rodzaju „VirtualDub (build 24469/relase) itp.

5 Punkt 4. Ładujemy film, jaki chcemy „okroić”. W tym celu klikamy na zakładkę „File” a później wybieramy „Open Video File…”. Po tej wyczerpującej czynności której nikt by się nie domyślał, otwiera nam się okno z zawartością (zazwyczaj) naszych „Dokumentów”. Wyszukujemy nasz film, i klikamy „Otwórz” bądź „Open” w zależności od języka naszego Windowsa.

6 Punkt 4. Po załadowaniu filmu, powinien na pasku ukazać się jego tytuł (w kwadratowych nawiasach), oraz pierwsza klatka. Teraz wyszukujemy (używając suwaka znajdującego się na pasku z długością filmu) do znalezienia pierwszej klatki naszego urywka, który stać ma się osobnym „filmikiem”.

7 Punkt 5. Odszukujemy pod paskiem klawiszy wyglądających tak :
I cały czas mając zaznaczone na pierwszej klatce urywku, klikamy na pierwszy z nich czyli ten skierowany w lewo.

8 Punkt 6. A teraz odszukujemy ostatniej klatki urywku, używając tego samego paska, dzięki któremu znaleźliśmy pierwszą klatkę. Jeśli znaleźliśmy ją, klikamy 2 guźik, ten skierowany w prawo. Na pasku z długością filmu, powinien się ten kawałek zaznaczyć niebieskim kolorem.

9 Punkt 7. Gdy mamy już zaznaczony ten kawałek, trzeba go teraz „odizolować” od reszty filmu. Nic prostszego. Klikamy znów zakładkę „File” lecz teraz nie „Open Video File” lecz „Save As AVI” i wybieramy miejsce oraz nazwę zapisanego kawałka.

10 Punkt 8. Po chwili wyskakuje okienko ze statusem zapisywania. Nie naciskajcie nic, okienko musi samo zniknąć. Jeśli nie wyleci żaden błąd typu „Brak Miejsca Na Dysku” (co jest baaaaardzo często, ponieważ 9 sekund filmu zajmuje ponad 250mega) okienko znika a fragment jest zapisany w miejscu, które wybraliście.

11 Punkt 9. Jak wiadomo, film zajmuje sporo miejsca. Aby zmniejszyć je, należy ściągnąć ten program:

12 Punkt 10. Instalacja programu. Klikamy na instalkę „21713-Fx-MPEG-Writer.exe” i wyświetla nam się małe niebieskie okienko, które po chwili znika a pojawia się większe, na pomarańczowo-czerwonym tle. Na tym oknie, są 2 guziki. Jeden zaczyna się od „I have read” etc, a 2 od „I do not agree”. Klikamy w ten pierwszy.

13 Punkt 11. Znowu pojawia się okienko w którym odszukujemy na dole guziczka „Next>”. Klikamy, i pojawia się inne okno. Jest też tam tabelka, która zwie się „Destination Folder” czyli „Folder Instalacji”, czyli folder, do którego ma być zainstalowany program. Powiedzmy, że instalujemy Go na „c” w katalogu „Program Files”. Powinno to być od razu zaznaczone więc klikamy „Next>”.

14 Punkt 12. Mamy 2 okienko (właściwie 3) z 2 opcjami „Yes” i „No” po prawej stronie na środku. Zaznaczamy „No” klikając w białe kółko obok tego napisu. Dobra, jedziemy „Next>”. Wyskakuje znowu inne okienko z jakimiś białymi napisami. Klikamy „Next>”. Znów są te opcje „Yes” i „No”. Chodzi o to, czy chcecie mieć ikonkę na pulpicie do szybkiego uruchamiania programu. Jeśli tak, zaznaczacie „Yes” jeśli nie – „No”.

15 Punkt 13. I znów klikacie na „Next>” i pojawia się okienko z „Next>”. Tak, kliknijcie. Pojawiają się jakieś paski które szybko przelatują i po chwili następne okienko (już ostatnie) w którym klikamy „Finish>”. Wszystko znika, a Wy macie już zainstalowany program na swoim komputerze.

16 Punkt 14. Wchodzimy w plik gdzie zainstalowaliście ten program i szukacie pliku „FxMPEGWriter.exe”. Klikacie 2 razy na niego, program się włącza. Wyskakuje okienko z opcją w prawym dolnym rogu „Ok.” i „Buy”. Klikacie „Ok.” albo czekacie – okienko samo zniknie. Program zostaje włączony.

17 Punkt 15. W programie jest parę tabelek, takich jak :
Please Select A Source File Please Select A Target File Jest więcej, ale na razie interesują nas te dwie. W pierwszej klikamy „Browse…” i szukamy tego kawałka filmu wyciętego wcześniej. W 2 wybieramy miejsce gdzie filmik ma być zapisany.

18 Punkt 16. Teraz jedziemy (wzrokiem, nie rowerem) na dół programu, i szukamy tabelki „Conversion”. Jeśli znajdziemy, to w jej obrębie szukamy guziczka „Start Conversion”. Obok niego jest coś takiego jak „Preview” Zaznaczcie to, klikając na białe okienko obok napisu. Jeśli już zostanie wszystko wypełnione, trzeba kliknąć na „Start Conversion”.

19 Punkt 17. Pojawia się okienko z tym właśnie kawałkiem filmu. Pod nim jest coś takiego jak „Previewing Frame” i jakieś cyferki. Są to klatki. Troszkę niżej w miarę ilości tych klatek zwiękrza się pasek „Progress”. Jeśli dojdzie on do 100% wycinek jest gotowy do użycia. Okienko z klatkami znika i znów jest program.

20 Podsumowanie. Teraz możecie skasować ten kawałek, który tak wiele zajmuje i zacząć ciąć nowe. Jeśli zapomnieliście jak, zapraszam do 1 punktu. Mam nadzieję, że chociaż w małym stopniu przybliżyłem Wam jak, co i gdzie to robić. Jeśli macie jakieś problemy, sugestie lub chcecie mi o czymś powiedzieć, podaję kontakt.

21 Kontakt. Kontakt z autorem: Gadu-Gadu: 6210068
Pozdrawiam. ® Piotr Sumela, dla 4 LO


Pobierz ppt "Czyli co i jak w wycinaniu fragmentów filmu, przy pomocy VirtualDub’a."

Podobne prezentacje


Reklamy Google