Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P:Było ich naprawdę wiele. Myślę, że największym była powódź, która nawiedziła nasza gminę 13 lat temu. Do tej katastrofy przyczyniło się wielu ludzi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P:Było ich naprawdę wiele. Myślę, że największym była powódź, która nawiedziła nasza gminę 13 lat temu. Do tej katastrofy przyczyniło się wielu ludzi."— Zapis prezentacji:

1

2 P:Było ich naprawdę wiele. Myślę, że największym była powódź, która nawiedziła nasza gminę 13 lat temu. Do tej katastrofy przyczyniło się wielu ludzi. Chcąc ratować elektrownię w Połańcu wysadzili wały chroniące sołectwa gminy Borowa przed zniszczeniami. Akcja ratownicza na terenie gminy Borowa

3 P:Dopiero 10 lat temu zaczęły się prace z kanalizacją całej gminy. Problemem stało się wprowadzenie systemu gimnazjalnego. Również brak chodników sprawiał, że nasze drogi były bardzo niebezpieczne. Przyczyniało się do tego też nieodpowiednie oświetlenie uliczne. Brakowało odpowiednio zorganizowanego Ośrodka Zdrowia.

4 P:Ofiary powodzi z 1997 roku dostały niewielkie wsparcie finansowe od gminy, ale gmina Borowa współpracowała z gminami ościennymi, które udzieliły wszelkiej pomocy. Nastąpiła przebudowa szkół podstawowych na Zespoły Szkół. Natomiast przez ostatnie 15 lat władze zadbały o nasze bezpieczeństwo budując chodniki. Do eksploatacji oddane zostały nowe lampy oświetlenia ulicznego. Jeśli chodzi o kanalizację, to prace nadal trwają, ale w 50% zostały wykonane.

5 P:Wybudowano i wyposażono w miarę nowocześnie Ośrodek Zdrowia w Borowej, ponieważ stary budynek nie spełniał wymagań, jakie zostały przyjęte za właściwe. Gabinet stomatologiczny został wyremontowany, zakupiono nowoczesne sprzęty. Borowa zdobyła finanse na remonty dróg gminnych. Odbywał się projekt, w ramach którego prowadzono zajęcia dla dzieci z wychowania przedszkolnego i języka angielskiego.

6 P:Bardzo nie spodobało mi się to, że na terenie gminy przez ostatnie kilka lat zniknęło kilka szkół podstawowych. Myślę jednak, że większość decyzji była słuszna. Mam tu na myśli np. przebudowę szkoły podstawowej w Woli Pławskiej na Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy. Była szkoła w Woli Pławskiej M:Dziękujemy Pani(mieszkance wsi Orłów) za rozmowę.

7 P:Gmina ułatwiła starty młodym rolnikom. Wybrani dostawali premie w wysokości 50 tys.zł, na możliwość prowadzenia działalności gospodarczej. Na pomoc materialną mogli również liczyć uczniowie, dostając stypendia. W ramach realizacji programuWyprawka szkolnazrefundowano koszty zakupu podręczników szkolnych. Rada Gminy podjęła uchwałę o przystąpieniu sołectw naszej gminy do funduszu sołeckiego.

8 P:Wysokość funduszu jest uzależniona od ilości mieszkańców miejscowości. Środki mogą być przeznaczone na inwestycje zgłoszone i zatwierdzone przez zebrania wiejskie. Każda miejscowość może decydować o wykonaniu prac najbardziej niezbędnych na jej terenie.

9 P:Działał projekt, którego głównym celem było przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu poprzez stworzenie sprawnego systemu umożliwiającego osobom i rodzinom przezwyciężenia trudnych sytuacji życiowych. Projekt miała też zwiększyć motywację do samodzielnych działań mających na celu poprawienie sytuacji zawodowej.

10 P:Zbudowane zostały nowe boiska, otwarto kort tenisowy. Od dawna organizowane są zawody sportowe, w których młodzież osiąga zadowalające wyniki. W sezonie odbywają się mecze towarzyskie. Wielu osobom znana jest drużyna Tęcza-Orłów. Zdobyte medale, dyplomy, puchary mówią same za siebie. Drużyna Tęcza Orłów

11 P:Organizowano zbiórki odpadów niebezpiecznych, pochodzących z indywidualnych gospodarstw. Zbierano zużyte baterie, akumulatory, rozpuszczalniki organiczne, opakowania po aerozolach, niewykorzystane leki, sprzęt AGD, sprzęt komputerowy, odczynniki chemiczne itp..

12 P:Od dawna organizowane są różnego rodzaju konkursy min.recytatorskie itp. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Przybywa również uczestników. Władze gminy widzą, że młodzież chętnie rozwija swoje zainteresowania, umiejętności, tym bardziej, że zostają oni nagradzani, więc wymyśla nowe propozycje konkursów, z możliwością dostania się do dalszych etapów.

13 P:To była bardzo trafna decyzja. Widać to po frekwencji oraz po zaangażowaniu mieszkańców w robienie wieńców, śpiewanie przyśpiewek, organizowanie zabaw dla małych i dużych. Prezentacja wieńców w Surowej M:Dziękujemy Panu(byłemu radnemu) za rozmowę.

14 Przygotowali: Marcelina Miłoś Tomasz Rokoszak Marta Magura Kościół w Borowej


Pobierz ppt "P:Było ich naprawdę wiele. Myślę, że największym była powódź, która nawiedziła nasza gminę 13 lat temu. Do tej katastrofy przyczyniło się wielu ludzi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google