Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Zrób test na HIV ”.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Zrób test na HIV ”."— Zapis prezentacji:

1 „Zrób test na HIV ”

2 W dobie istniejącej skojarzonej terapii
antyretrowirusowej nikt nie powinien chorować na AIDS, ani tym bardziej umierać na AIDS.

3 Co to jest HIV ? Wirus HIV, czyli ludzki wirus upośledzenia odporności przenosi się z krwią lub spermą nosiciela, a wnika do organizmu drugiej osoby, gdy powstają warunki by dostał się do jej krwiobiegu.

4 Jak można zarazić się HIV
Istnieją 3 drogi przenoszenia HIV poprzez kontakty seksualne poprzez krew z zakażonej matki na jej dziecko.

5 HIV a ciąża Poddanie się leczeniu antyretrowirusoweu umożliwia urodzenie zdrowego dziecka.

6 Jeśli uważasz że mogło dojść do zakażenia wówczas zrób test na HIV.
jest on bezpłatny można zrobić go bez skierowania jest anonimowy można go zrobić w Punktach Konsultacyjno – Diagnostycznych Informacje można uzyskać pod numerem (0-22) czynny całą dobę

7 Co dalej…? Pozytywny wynik testu nie wskaże jednak, kiedy dana osoba zachoruje na AIDS. Pozwoli jednak zastosować leczenie które będzie opóźniało postęp choroby.

8 Schemat budowy wirusa HIV

9 Jak leczyć HIV Najpopularniejszą stosowaną dziś metodą leczenia jest intensywna terapia antyretrowirusowa (HAART) charakteryzuje się tym, iż pacjentowi podaje się kilka leków mających zaatakować różne etapy rozwoju wirusa.

10 Jak długo można żyć z HIV lub AIDS
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. HIV u każdego może się inaczej rozwijać. U niektórych już po paru latach od zarażenia może się rozwinąć, pełnoobjawowa choroba AIDS, podczas gdy u innych może to potrwać znacznie dłużej.

11 Jak żyć bezpiecznie Choroby przenoszone drogą płciową są obecne w każdym społeczeństwie i - jak na razie - nie sposób ich wyeliminować. Dlatego należy liczyć się z tym, że ryzyko zawsze istnieje i postępować tak, by nie narażać zdrowia i życia własnego ani partnera, którego się kocha. Wspólnie można ustalić, że dopóki partnerzy nie poznają się na tyle dobrze, żeby obdarzyć się pełnym zaufaniem, będą powstrzymywać się od zachowań seksualnych, niosących ze sobą większe ryzyko zarażenia.

12 Prezentacje wykonała Katarzyna Serwata Kl. III TI ZSR CKP Grodków
Koniec Prezentacje wykonała Katarzyna Serwata Kl. III TI ZSR CKP Grodków


Pobierz ppt "„Zrób test na HIV ”."

Podobne prezentacje


Reklamy Google