Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sprawozdanie z praktyk Badania ruchu skiturowego w Tatrzańskim Parku Narodowym Luty - Maj 2011 Przygotował: Rafał Bedrunka TiR, III rok, ORT 1.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sprawozdanie z praktyk Badania ruchu skiturowego w Tatrzańskim Parku Narodowym Luty - Maj 2011 Przygotował: Rafał Bedrunka TiR, III rok, ORT 1."— Zapis prezentacji:

1 Sprawozdanie z praktyk Badania ruchu skiturowego w Tatrzańskim Parku Narodowym Luty - Maj 2011 Przygotował: Rafał Bedrunka TiR, III rok, ORT 1

2 Celem badań i monitoringu było odpowiedzenie na następujące pytania: Jak duże jest natężenie ruchu skiturowego w Tatrach? Jak rozkłada się ten ruch w różnych porach dnia, w poszczególnych dniach tygodnia oraz w poszczególnych miesiącach? Jakimi trasami poruszają się skiturowcy? Czy skiturowcy poruszają się poza szlakami? Czy skiturowcy poruszają się po terenach będącymi ścisłymi rezerwatami przyrody? Które trasy są najczęściej, a które najrzadziej uczęszczane? ?

3 Prowadzący mgr Mikołaj Bielański

4 Opiekun z ramienia TPN Jan Krzeptowski z Działu Funkcji Społecznych TPN

5 Uczestnicy Studenci Turystyki i Rekreacji AWF z Krakowa

6 Harmonogram praktyk Weekendy: 19-20 i 26-27 lutego 5-6, 12-13, 19-20 i 26-27 marca 2-3, 9-10, 16-17, 23-24 kwietnia 30 kwietnia – 1 maja Dni tygodnia: 25 lutego 2 i 7 marca 6, 14 i 18 kwietnia

7 Loggery GPS przygotowane…

8 …więc możemy je rozdawać skiturowcom Skiturowiec wchodzący na teren TPN był proszony o wzięcie ze sobą na trasę małego Loggera GPS. Urządzenie to rejestrowało jego trasę oraz prędkość poruszania się. Logger GPS

9 Badania były anonimowe, od skiturowców pobierane były jedynie następujące dane: adres e-mailowy i numer telefonu, a także numer loggera, którego zabierał na trasę. Wśród osób biorących udział w badaniu były rozlosowane nagrody. E-mail służył powiadomieniu w razie wygranej, natomiast numer telefonu tylko do kontaktowania się w razie zapomnienia oddania Loggera. Anonimowość badań Sponsor nagród:

10 Loggery GPS są małe - mieszczą się w dłoni. Ich transport nie sprawiał więc problemów skiturowcom podchodzącym na nartach.

11 Uczestnicy badania oddawali Loggery bezpośrednio przeprowadzającym badanie lub wrzucali do specjalnie do tego celu przygotowanych i opisanych skrzynek.

12 Formularz W formularzu zapisywana była data badania, miejsce, osoby przeprowadzające je, liczba skiturowców w różnych przedziałach godzinowych (zapisywani byli także Ci, którzy nie zgodzili się wziąć ze sobą Loggera), inne uwagi i podpisy oraz podsumowanie w postaci ogólnej liczby skiturowców, liczby wydanych i oddanych loggerów.

13 Przetwarzanie i archiwizacja danych zgromadzonych w trakcie badań *Podane dane są fikcyjne i zbieżność danych z osobami rzeczywistymi jest przypadkowa!

14 Opracowanie sprawozdania z praktyki w formie prezentacji PowerPoint

15 Punkty pomiarów ruchu skiturowego Wejścia do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Szlaki, nartostrady i inne miejsca na terenie TPN. Niektóre z punktów pomiarowych, to: …

16 Wejście do Doliny Kościeliskiej Wejście do Doliny Chochołowskiej Kuźnice Schronisko Murowaniec na Hali Gąsienicowej

17 Bula na nartostradzie z Kasprowego Wierchu Schronisko na Hali Ornak Palenica Białczańska Schronisko na Chochołowskiej Polanie

18 Dokumenty potwierdzające udział w praktykach

19 Zdobyte doświadczenia i umiejętności oraz inne korzyści wyniesione z praktyk:

20 Zapoznanie ze sprzętem skiturowym Przykładowy transport nart Foki Narty z nałożonymi fokami Narty skiturowe

21 Buty skiturowe i wiązania

22 Nauka obsługi Loggerów GPS Piesze wędrówki w zimowej scenerii Doświadczenia w zakresie ankietowania i relacji interpersonalnych Poznanie nowych, ciekawych i często zakręconych osób z AWFu i nie tylko

23 Szkolenie lawinowe Wykłady Praktyczne zajęcia w terenie z sondami, detektorami lawinowymi i łopatami

24 Storczyk w Kirach – zakwaterowanie w klimatycznych domkach TPN

25 Dla zainteresowanych istnieje możliwość otrzymania dokumentu: Potwierdzenie zaangażowania się w działania Tatrzańskiego Parku Narodowego w ramach wolontariatu.

26 Ćwiczenia w terenie Nauka podchodzenia na skiturach

27 Dziękuję za uwagę :) Rafał Bedrunka 3 rok TiR


Pobierz ppt "Sprawozdanie z praktyk Badania ruchu skiturowego w Tatrzańskim Parku Narodowym Luty - Maj 2011 Przygotował: Rafał Bedrunka TiR, III rok, ORT 1."

Podobne prezentacje


Reklamy Google