Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PROGRAM ARTYSTYCZNO-PROFILAKTYCZNY poPaTrz Organizatorami są: II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu Terenowy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PROGRAM ARTYSTYCZNO-PROFILAKTYCZNY poPaTrz Organizatorami są: II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu Terenowy."— Zapis prezentacji:

1 PROGRAM ARTYSTYCZNO-PROFILAKTYCZNY poPaTrz Organizatorami są: II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka Partnerzy: Jednostka Wojskowa 1523 w Inowrocławiu, Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu, Młodzieżowy Dom Kultury im. J. korczaka w Inowrocławiu, Ośrodek Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.

2

3 Wierzę, że Przystanek, że teatr, że ci wszyscy młodzi ludzie, którzy tu przyjechali, słowem – że to wszystko, ma sens! I dla tej wiary, że warto młodych uczyć i im zaufać, organizuję te przedsięwzięcia! Dopiero, kiedy widzę, że to działa, że z roku na rok jest nas więcej, że młodzież tłumniej przyjeżdża na Przystanki, czuję frajdę. A nie odwrotnie. insp. Grzegorz Jach inicjator i szef akcji Profilaktyka a Teatr reżyser warszawskiej Sceny 07 Inowrocławianie nie uprawiają fikcji, propagując profilaktykę ze sceny Dyplomy uznania: Nidzica - Manifest Płock - Kobiety Miętne - Garwolin - Pięć minut Karolin – Thanatos Ostrołęka- Bici Bija

4 Wciągnięcie innych grup w propagowanie idei profilaktyki ze sceny: Re-akcja z MDKu, grupy z Gimnazjów w Kruszwicy, Pakości, Sławęcinka, Barcina i Inowrocławia. Działania lokalne- dla młodzieży i dorosłych Projekt artystyczno-profilaktycznego poPaTrz został zakwalifikowany do 2. etapu KONKURSU O NAGRODĘ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO na najlepsze inicjatywy RODZYNKI Z POZARZĄDÓWKI Stowarzyszenie Wychowanków Gimnazjum i Liceum im. Marii Konopnickiej w Inowrocławiu, współorganizator Festiwalu, otrzymało rekomendację wręczoną przez szefa akcji Przystanek PaT Pana Grzegorza Jacha podczas wieczoru autorskiego Adama Zemełki. CERTYFIKATY PROGRAMU PaT: 27 lutego 2009 r. AZYL i ZERO ZERO 9 czerwca 2010 r PFT poPaTrz

5 Powiatowy Program Profilaktyczny – PaT/M- Bici biją Współpraca z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie – przygotowanie spektaklu Bici biją inaugurującego Konferencję – maj 2011. Konferencję otworzyło przedstawienie "Bici biją" w wykonaniu młodych aktorów z teatru Azyl z II LO. Młodzież fantastycznie pokazała problem przemocy, często dziedziczonej z pokolenia na pokolenie. Najgłośniej ich występ oklaskiwał główny gość spotkania Luis Alarcon - Chilijczyk, który trzydzieści lat temu przyjechał do Polski (dziś jest prezesem stowarzyszenia "Niebieska Linia" i jednym z głównych ekspertów przeciwdziałania przemocy w rodzinie w Polsce). Wyznał, że było to najlepsze przedstawienie na ten temat przemocy, jakie dotąd widział. Zdradził, że będzie dążył do tego, by młodzi inowrocławianie wystawiali je na innych polskich scenach. (Gazeta Pomorska)

6 Podczas konferencji MSWiA podsumowującej rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej za rok 2010 po raz pierwszy w historii programu PaT wręczono statuetkę Powiat-Lider PaT. Otrzymał ją Powiat Inowrocławski. W imieniu powiatu nagrodę odebrał Wicestarosta Włodzimierz Figas. Towarzyszyli mu młodzi aktorzy teatrów Azyl, Akcja i TAM oraz ich opiekunowie: Danuta Łazur, Danuta Zybała, Andrzej Antczak, Arleta Piejko oraz Małgorzata Wojciechowska Pani Grażyna Jaśniowska została laureatką konkursu na scenariusz: Uczymy się patrzeć.

7 Harmonogram: KWIECIEŃ TEATRALNE SPOTKANIA PROFILAKTYCZNE w szkołach. MAJ Warsztaty integracyjne dla grup przygotowujących spektakle profilaktyczne. ORGANIZACJA I PROMOCJA FESTIWALU. CZERWIEC PFT poPaTrz - dwuetapowo – Dzień Profilaktyki, eliminacje i i gala w Inowrocławiu. Jury z 6 grup teatralnych wyłoni zwycięzcę, który otrzyma statuetkę PaT i wyjedzie na Przystanek PaT. LIPIEC PRZYSTANEK PaT WRZESIEŃ

8 Miejsce: gościnna sala widowiskowa w JW 1523 Prowadzący: Tomasz Bieliński Dla pięciu grup teatralnych, które zakwalifikowały się do PFT poPaTrz, Czterogodzinne zaznajamianie z tajnikami sztuki teatralnej, omówienie spektakli, Widoczny wysoki poziom zmagań teatralnych podczas Festiwalu. Nauczyciele z pomocą młodych ludzi z grupy teatralnej "Azyl", uczyli się wcielać w życie to, czego nauczyli się pierwszego dnia, Warsztaty "Teatr w zasięgu ręki" uzmysłowiły mi, że teatr jest dopełnieniem życia – powiedziała Arleta Piejko, opiekunka Grupy Teatralnej TAM.

9 Zwycięzcami została grupa Tam z Gimnazjum nr 3 w Inowrocławiu

10

11 SZKODA, ŻE TEN DZIEŃ OD PONIEDZIAŁKU DO NIEDZIELI TRWA TAK KRÓTKO… -Robert Osam

12 Wyjątkowe spotkanie społeczności PaT w ramach Europejskiego Roku Wolontariatu.

13 Oczywiście poPaTrz i PaT i… ZASŁUŻYĆ NA MIANO PROJEKTU Z KLASĄ WSPÓŁPRACA Z JW 1523 i wszystkimi instytucjami- przyjaciółmi, które rozumieją, że sztuka musi wygrać z ekonomią Zaangażowanie posłów naszego regionu w sianie ziarna profilaktyki, aby był bardziej urodzajny Utworzenie Stowarzyszenia Miłośników Kultury TERSYTES Do celów Stowarzyszenia należą m. in. : - tworzenie wspólnych przedsięwzięć, zwłaszcza teatralnych, oraz różnorodnych form życia kulturalnego, oświatowego, towarzyskiego i wypoczynku młodzieży, - promowanie młodych twórców i ich osiągnięć, wspieranie inicjatyw i aktywności społecznej członków Stowarzyszenia.


Pobierz ppt "PROGRAM ARTYSTYCZNO-PROFILAKTYCZNY poPaTrz Organizatorami są: II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu Terenowy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google