Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."— Zapis prezentacji:

1 Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. „Jestem Adam, pamiętacie mnie? Będziemy dziś podróżować razem przez wieki wehikułem czasu.”

3 Nie zawsze na ziemi mieszkali ludzie. Wcześniej ziemię zamieszkiwały m.in. zwierzęta zwane dinozaurami. Dinozaury były wielkimi gadami, które przez wiele lat dominowały na ziemi. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Można było wówczas spotkać dinozaury roślinożerne oraz mięsożerne. Niektóre były większe nawet od słoni, inne zaś wielkości zaledwie małego psa. Po pewnym czasie wszystkie dinozaury wyginęły i do dziś nie wiadomo na pewno, dlaczego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Teraz przenieśmy się do starożytnego Rzymu. Rzymianie stworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację. Wybudowali wiele wspaniałych budynków, które przetrwały do dziś, jak np. Koloseum. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Rzymianie stworzyli i rozbudowali wspaniałą armię. Dzięki niej podbili większość Europy, część Azji oraz Afryki. Zobaczcie, jak wielkie imperium wówczas stworzyli. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Zobaczmy teraz, co działo się w średniowiecznej Europie. Były to czasy wielu wojen oraz wypraw krzyżowych. Brali w nich udział rycerze. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Rycerze trudnili się służbą wojskową, brali udział w walkach na rzecz swoich władców. Często walczyli oni konno i nosili zbroje. Później stan rycerski przekształcił się w szlachtę, a wojen było już mniej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 W XIX wieku zmieniło się tak wiele, iż nazywa się ten okres czasem rewolucji przemysłowej. Wcześniej ludzie żyli głównie na wsiach, a wówczas bardzo rozwinęły się miasta. Wynaleziono wówczas wiele nowych maszyn i urządzeń, między innymi maszynę parową, która przyczyniła się do powstania wielu innych wynalazków. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Zobaczyliśmy razem kilka ciekawych miejsc i wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni wieków. Mam nadzieję, że się Wam podobało. Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się więcej, śmiało pytajcie! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google