Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podróż wehikułem czasu przez wieki

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podróż wehikułem czasu przez wieki"— Zapis prezentacji:

1 Podróż wehikułem czasu przez wieki
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 Podróż wehikułem czasu przez wieki
„Jestem Adam, pamiętacie mnie? Będziemy dziś podróżować razem przez wieki wehikułem czasu.” Podróż wehikułem czasu przez wieki Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

3 Nie zawsze na ziemi mieszkali ludzie.
Wcześniej ziemię zamieszkiwały m.in. zwierzęta zwane dinozaurami. Dinozaury były wielkimi gadami, które przez wiele lat dominowały na ziemi. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

4 Można było wówczas spotkać dinozaury roślinożerne oraz mięsożerne
Można było wówczas spotkać dinozaury roślinożerne oraz mięsożerne. Niektóre były większe nawet od słoni, inne zaś wielkości zaledwie małego psa. Po pewnym czasie wszystkie dinozaury wyginęły i do dziś nie wiadomo na pewno, dlaczego. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

5 Teraz przenieśmy się do starożytnego Rzymu
Teraz przenieśmy się do starożytnego Rzymu. Rzymianie stworzyli wysoko rozwiniętą cywilizację. Wybudowali wiele wspaniałych budynków, które przetrwały do dziś, jak np. Koloseum. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

6 Zobaczcie, jak wielkie imperium wówczas stworzyli.
Rzymianie stworzyli i rozbudowali wspaniałą armię. Dzięki niej podbili większość Europy, część Azji oraz Afryki. Zobaczcie, jak wielkie imperium wówczas stworzyli. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

7 Zobaczmy teraz, co działo się w średniowiecznej Europie.
Były to czasy wielu wojen oraz wypraw krzyżowych. Brali w nich udział rycerze. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

8 Rycerze trudnili się służbą wojskową, brali udział w walkach na rzecz swoich władców. Często walczyli oni konno i nosili zbroje. Później stan rycerski przekształcił się w szlachtę, a wojen było już mniej. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

9 W XIX wieku zmieniło się tak wiele, iż nazywa się ten okres czasem rewolucji przemysłowej. Wcześniej ludzie żyli głównie na wsiach, a wówczas bardzo rozwinęły się miasta. Wynaleziono wówczas wiele nowych maszyn i urządzeń, między innymi maszynę parową, która przyczyniła się do powstania wielu innych wynalazków. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

10 Zobaczyliśmy razem kilka ciekawych miejsc i wydarzeń, jakie miały miejsce na przestrzeni wieków. Mam nadzieję, że się Wam podobało. Jeśli będziecie chcieli dowiedzieć się więcej, śmiało pytajcie! Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Pobierz ppt "Podróż wehikułem czasu przez wieki"

Podobne prezentacje


Reklamy Google