Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

„Krąg” Autor: Mats Strandberg i Sara Bergmark Elfgren Tytuł oryginału: Cirklen Seria: Engelfors Tom: 1 Liczba stron: 572 Wydawca: Czarna Owca.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "„Krąg” Autor: Mats Strandberg i Sara Bergmark Elfgren Tytuł oryginału: Cirklen Seria: Engelfors Tom: 1 Liczba stron: 572 Wydawca: Czarna Owca."— Zapis prezentacji:

1 „Krąg” Autor: Mats Strandberg i Sara Bergmark Elfgren Tytuł oryginału: Cirklen Seria: Engelfors Tom: 1 Liczba stron: 572 Wydawca: Czarna Owca

2

3 Krąg to pierwsza część trylogii, której interesujący początek wróży solidne rozwinięcie, a być może także nietuzinkowe zakończenie. Książka kierowana jest przede wszystkim do nastolatków, do młodzieży raczej licealnej niż gimnazjalnej. Wydaje się także, że z większym entuzjazmem sięgną po powieść dziewczęta niż chłopcy. Chociaż autorzy raczej unikali w powieści opisów scen erotycznych, a opisy wydarzeń brutalnych ograniczone zostały do minimum, to jednak ich obecność sprawia, że grono odbiorców powieści - odpowiednio dojrzałych i gotowych na taką lekturę - wydaje się niezbyt szerokie.

4 recenzja Akcja rozgrywa się w małym, szwedzkim otoczonym lasami miasteczku Engelfors, na początku roku szkolnego. Właściwie nic nie zapowiada, że przed sześcioma licealistkami otworzy się dotychczas nieznany, pełen niebezpieczeństw i poświęcenia świat. Niedługo po rozpoczęciu zajęć szkolnych opinią publiczną wstrząsa fakt, że w szkolnej toalecie znaleziono zwłoki jednego z uczniów, Eliasa. Wszystkie ślady i dowody wskazują na to, że chłopak popełnił samobójstwo (podciął sobie żyły kawałkiem szkła z rozbitego lustra). Uczniowie, chociaż przerażeni wydarzeniem, jakie miało miejsce, składają czyn Eliasa na karb jego problemów z nauką i uzależnienia od narkotyków. W samobójstwo nie wierzy jedynie Linnea, Najbliższa i jedyna przyjaciółka Eliasa.

5 Kiedy pewnej zimnej nocy, na niebie pojawia się tajemniczy krwisto-czerwony księżyc, a sześć zupełnie nieznających się nastolatek, (Minoo, Rebecka, Vanessa, Ida, Linnea i Anna-Karin) spotyka się w opuszczonym parku rozrywki, żadna z nich nie ma pojęcia jak i dlaczego się tu znalazły od tamtego momentu wydarzenia zaczynają przybierać zupełnie nieoczekiwany obrót.. Na początku większość dziewczyn odmawiała spotykania się i ćwiczenia swoich zdolności, ale kiedy druga z siedmiu wybranych osób zginęła zepchnięta z dachu szkoły, postanowiły działać. Muszą bowiem utworzyć wspólny Krąg by dowiedzieć się co je atakuje. Jaki jest ich cel, co mają zrobić. Jak umiejętnie panować i wykorzystywać swoje umiejętności. Od tego co zrobią będzie zależało ich życie.

6

7 Moja opinia Podczas czytania oprócz paranormalnego wątku moja uwaga skupiła się na codziennych problemach uczniów liceum być może dlatego że sama jestem w podobnym wieku. Na kartkach powieści znalazłam nie tylko opisy przyjaźni podszytej niekiedy nutką zazdrości ale również sprawy o wiele trudniejsze. Wśród których znajdują się np. mobbing czy bardzo popularna w dzisiejszych czasach przemoc psychiczna a nawet niekiedy i fizyczna. Wśród nastolatków dominuje fascynacja: imprezami, używkami oraz przygodnym sexem.

8 cytat "- Minoo, proszę - mówi Maks i pada na kolana u jej stóp. - Kocham cię. Te słowa jej nie wzruszają. Wie, co musi zrobić. Kładzie dłoń na jego czole. Zamyka oczy i widzi. Błogosławieństwo demonów. Jak czarna świecąca aureola dookoła jego głowy."

9 Wykonała Gabriela Sierzputowska klasa III B


Pobierz ppt "„Krąg” Autor: Mats Strandberg i Sara Bergmark Elfgren Tytuł oryginału: Cirklen Seria: Engelfors Tom: 1 Liczba stron: 572 Wydawca: Czarna Owca."

Podobne prezentacje


Reklamy Google