Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PozytywyNegatywy Relaks Lepiej wpływa na umysł niż telewizja Wzbudza kreatywność U zależnienie Wzrost agresji Strata pieniędzy Strata wolnego czasu Utrata.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PozytywyNegatywy Relaks Lepiej wpływa na umysł niż telewizja Wzbudza kreatywność U zależnienie Wzrost agresji Strata pieniędzy Strata wolnego czasu Utrata."— Zapis prezentacji:

1

2 PozytywyNegatywy Relaks Lepiej wpływa na umysł niż telewizja Wzbudza kreatywność U zależnienie Wzrost agresji Strata pieniędzy Strata wolnego czasu Utrata zdrowia (bóle głowy, nadgarstków itp.)

3 Plusem gier komputerowych jest to, że wytężając mózg na odpowiednie działanie w grze, pobudzamy szare komórki, które się znacznie rozwijają, co w przypadku długotrwałego oglądania telewizji nie jest możliwe.

4 Minusem jest to że gry łatwo uzależniają. Przesiadując całe dnie na grach komputerowych powoli gry stają się naszym życiem. Zaczynamy nie odróżniać świata realnego od wirtualnego.

5 MMORPG FPS RPG RTS Sandbox Zręcznoścowe Przygodowe Logiczne Via WWW

6 Jest to gra w której duża liczba graczy może spotkać się ze sobą w wirtualnym świecie. Wcielamy się w bohatera kontrolując jego działania.

7 Inaczej Shootery. Typ gry najczęściej z dużą dawką przemocy i agresji.

8 Inaczej gra fabularna. Gracze wcielają się w postacie fikcyjne. Gra zawiera elementy strategiczne, w tym rozwój postaci.

9 Gra strategiczna czasu rzeczywistego. Gatunek będący modyfikacją turowych gier strategicznych.

10 Są to gry w których można dowolnie modyfikować świat. Przykładem takiej gry jest ostatnio popularny Minecraft.

11 Gry w których najczęściej musimy przejść od jednego punktu do drugiego przy pomocy naszej zręczności i koordynacji ręka- oko.

12 Gry mające na celu pokazanie nam, że nie każda gra musi mieć celownik by była grywalna. Mają one mocno zarysowaną fabułę.

13 Gry w których musimy wytężyć mózgi.

14 Gry przez przeglądarke. Mają małe wymagania.

15 Ankieta została przeprowadzona wśród uczniów naszej szkoły

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25 Gry komputerowe mają wiele cech, które sprawiają, że chętnie po nie sięgamy. Biorą udział w rozwoju naszego umysłu. Niektóre z nich rozwijają naszą twórczość inne uczą podejmowania decyzji lepszych dla ogółu. Jednak zbyt długie przesiadywanie przy grach może wzbudzić w nas agresję. Są również przyczyną wielu uzależnień. Spędzając więcej czasu przy komputerze, tracimy kontakt z najbliższymi osobami. Granica między światem rzeczywistym a realnym zaciera się.

26 Rafał Dąbrowski Bartek Kurzec Jakub Jankowski Maciej Pazio Krystian Rostkowski

27 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "PozytywyNegatywy Relaks Lepiej wpływa na umysł niż telewizja Wzbudza kreatywność U zależnienie Wzrost agresji Strata pieniędzy Strata wolnego czasu Utrata."

Podobne prezentacje


Reklamy Google