Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BILL HYBELS Skoncentrowany na działaniu, gotowy do osobistych wyrzeczeń, dbający o osobisty rozwój. Te cechy i wiele innych opisują to, co było siłą napędową

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BILL HYBELS Skoncentrowany na działaniu, gotowy do osobistych wyrzeczeń, dbający o osobisty rozwój. Te cechy i wiele innych opisują to, co było siłą napędową"— Zapis prezentacji:

1

2 BILL HYBELS Skoncentrowany na działaniu, gotowy do osobistych wyrzeczeń, dbający o osobisty rozwój. Te cechy i wiele innych opisują to, co było siłą napędową Billa Hybellsa przez ostatnie 35 lat jego działalności, wypełnionej wyzwaniami stawianymi przed nim jako liderem kościoła i stowarzyszenia Willow Creek. Autor wielu książek, włącznie z ostatnią uznaną za bestseller Potęga Bożego Szeptu. Bill Hybels, chętnie korzysta z wiedzy i doświadczenia innych, po to aby samemu stać się lepszym liderem. Jego pasją, niezmiennie jest kościół lokalny, wskazując w nim bezpośrednio na problemy i wyzwania przed jakimi stoją liderzy. Sukcesy i porażki, Hybellsa pomagają mu jasno i wyraźnie określić sprawy, którym warto poświęcać czas i energię, oraz te którymi nie warto się zajmować. Gdziekolwiek widzisz coś co funkcjonuje właściwie, gdziekolwiek światło zaczyna przedzierać się przez ciemność, która pochłania nasz świat – to przyglądnij się uważnie. Zobacz lidera, który podtrzymuje światło. Założyciel i pastor kościoła Willow Creek. Twórca GLS.

3 Dr HENRY CLOUD W odniesieniu do ludzkiego aspektu, każdej organizacji, nie istnieje jedno, uniwersalne rozwiązanie. Ludzie posiadają różne osobowości, wymagające od lidera odmiennego podejścia. W jaki sposób najlepsi są nagradzani i wyposażani? Kiedy i jak mocno należy przycisnąć? Jak poradzić sobie z przynoszącym szkodę zachowaniem i jak kształtować postawy aby osiągnąć sukces? Odwołując się do swojego, ponad 20 letniego doświadczenia w szkoleniu przywódców zarówno kościelnych jak i biznesowych, dr Cloud prezentuje koncepcje, które mogą pomóc w rozwoju umiejętności właściwej oceny i zarządzania każdym członkiem zespołu. Gdy Henry po raz pierwszy przedyskutował ze mną swoje koncepcje przywódcze – powiedział Bill Hybels, wiedziałem, że to zmieni moje przywództwo, i tak było. Bez względu na to jaki potencjał ktoś posiada, talent, mądrość lub możliwości, tak długo jak nie będzie posiadał charakteru, który pozwoli wszystko to właściwie wykorzystać, bardzo trudno będzie jemu odnieść sukces. To kim jesteś ma fundamentalne znaczenie. Psycholog, autor wielu bestsellerów, konsultant przywództwa

4 JOHN DICKSON Czy prestiżowe tytuły i wpływowe pozycje to wystarczające warunki aby być wywierającym wpływ liderem? Nie potrzebujesz autorytetu pozycji aby być przywódcą wywierającym wpływ. Historyk John Dickson, powiedział; - najważniejszym narzędziem przywódcy jest pokora, która wzbudza zaufanie. Dickson jest autorem książki pt; The leaders strongest tool is humility (Maj 2011), porusza w niej zagadnienie pokory odgrywającej kluczową rolę w przywództwie – ukazuje jej teologiczną, historyczną i praktyczną perspektywę. Dickson godzi złożone przenikanie się przywództwa i pokory, oraz uczy jak przewodzić budując przekonania poprzez, przykład i wpływ, bardziej niż pozycje przywódczą. Zwiększaj swój wpływ poprzez kultywowanie głębokiej i autentycznej pokory w swoim zespole – oraz w swojej duszy! Dyrektor Centrum Chrześcijańskiego w Sydney, Australia.

5 ERWIN McMANUS Jest liderem kościoła rozlokowanego w wielu pomniejszych miejscowościach, choć nie jest fanem konwencji, programów i struktury. Erwin McManus pozostaje nieograniczonym przez innych w swoim wyrażaniu istoty działania Ducha świętego na świecie. Nie rób ewangelizacji – mawia, Żyj Chrystusem! McManus świadomie integruje się z otaczającą go kulturą – stylem i światem show biznesu w Los Angeles. Czymś codziennym jest dla Erwina zaprojektowanie nowej odzieży lub wyprodukowanie telewizyjnego hitu reklamowego lub wygłoszenie kazania w niedzielne przedpołudnie. McManus przekazuje swoim słuchaczom holistyczną perspektywą służby, która łączy integralność i działanie – pozostawiając działactwo w tyle. Myślę, że współczesnym zadaniem przywódców jest być kuratorami ludzkich talentów. Muszą oni nauczyć się jak rozwijać, rozpoznawać, dbać i uwalniać, dany przez Boga, potencjał w każdym człowieku. Działacz, producent filmowy, innowator i pastor kościoła MOSAIC w Los Angeles.

6 MICHELLE RHEE Prędzej lub później, każdy lider będzie musiał przewodzić w czasie zmian i napotka coś, co go przerasta, a największe przywódcze wyzwania spotykają tych, którzy próbują zmienić kościół lub organizację od wewnątrz. Michelle Rhee, motywowana wizją szkół publicznych oferujących wysoki poziom nauczania, będąc jednocześnie dostępnymi dla każdego dziecka, przyjęła funkcje Kuratora Okręgowego Wydziału Szkół Publicznych. Po latach bezczynności, samozadowolenia i popierania przeciętności, Rhee wprowadziła znaczące zmiany, uderzające w status quo, rozpoczynając w ten sposób narodową dyskusję o przyszłości edukacji w Ameryce. Można wiele czerpać z jej doświadczenia jako prekursora zmian, nie obawiającego się przeciwności, posiadającego wizję lepszej przyszłości. Jak nasz system ma funkcjonować dobrze, gdy prawie 95% dorosłych uważa go za doskonały, a w rzeczywistości uczniowie egzaminy z matematyki zdaja na poziomie 8%? Założycielka i dyrektor generalny Studentfirst.org, była kurator okręgowy Szkół Publicznych w Washington, D.C., USA

7 REV. Dr BRENDA SALTER McNEIL Dr Brenda Salter McNeill uważa, że Kościół dzisiaj jest miejscem współdziałania i przeciw wagą dla zmian kulturowych w kwestiach pojednania I sprawiedliwości. Jest znanym na całym świecie i cenionym mówcą. Była często typowana przez uczestników GLS, jako potencjalny mówca. Prezydent organizacji rozwoju przywództwa. Przemawiała w czasie Kongresu Komitetu Lozańskiego w RPA w 2010 roku. Dr Salter McNeil jest zaangażowana w przygotowanie Kościoła, na wpływ jaki niesie ze sobą globalizacja, poprzez zmianę sposobu myślenia liderów kolejnego pokolenia i działań na rzecz mniejszości. Jest ona istotnym filarem zmian, gromadząc ludzi z różnych narodów aby wypełnić wspólne zadanie dla Kościoła i poza nim! To pokolenie jest wielorasowe, globalne i wzajemnie zależne – musimy to zrozumieć i uszanować, jeśli chcemy dotrzeć do niego z przesłaniem Ewangelii. Wykładowca, teoretyk przywództwa, założycielka i prezydent Salter McNeil&Associates, Chicago, USA.

8 LEN SCHLESINGER Współcześnie, w sytuacji społecznej i ekonomicznej niepewności, konwencjalne sposoby rozwiązywania problemów stały się nie wystarczające. Tradycyjne sposoby myślenia i działania stały się zasadniczo bezużyteczne, uważa lider przedsiębiorczego podejścia, Len Schlesinger. Działanie atutem wszystkiego. Były szef dwóch firm z listy Fortune 500, Schlesinger jest przekonany, że przedsiębiorczość powiązana z uczeniem się poprzez doświadczenie, może zmienić sposób, w jaki liderzy będą czynić postępy w obliczu nieprzewidzianych okoliczności – takie podejście może zostać skodyfikowane i wyjaśnione każdemu. Liderzy pragnący stać na czele dynamicznych zmian dwudziestego pierwszego wieku, muszą odkryć swój własny kod przedsiębiorczości, by doprowadzić swój kościół czy organizację do sukcesu, bez względu na to co może przynieść przyszłość. Przedsiębiorcy są pełni pasji w odkrywaniu możliwości, gdy je odnajdują, podejmują działanie. Prezydent Babson College, wykładowca Uniwersytetu w Harvardzie, były vice-prezydent, Limited Brands, Boston, MA, USA.

9 HOWARD SCHULTZ Ze szczytu sukcesu poprzez spirale strat, Howard Schultz przywrócił Starbucks do świetności bez przerzucania ciężaru na pracowników. W 2008 roku, pod naporem taniej konkurencji, doradcy próbowali przekonać Schultza, że rozwiązania takie jak; ubezpieczenie zdrowotne dla zatrudnionych w niepełnym wymiarze czasu, pro-ekologiczne rozwiązania i zasady uczciwego handlu, są zbyt kosztowne. Jednak Schultz zdecydowanie bronił przekonania, że kompromisowi można poddawać wszystko tylko nie swoje podstawowe wartości. Nie chodzi tylko o to aby wygrać, ale aby wygrać we właściwy sposób. Gdy organizacja jest na etapie swobodnego opadania, w jaki sposób można odwrócić ten proces? Schultz wskazuje, na wzloty i upadki oraz kluczowe punkty zwrotne, które pomogły w odzyskaniu pozycji Strabucks,a jako miejsca, w którym nie tylko sprzedaje się kawę ale również doznanie. Mimo, że w gruncie rzeczy jesteśmy firmą sprzedającą kawę, to Starbcuks dostarcza znacznie więcej niż tylko kubek dobrej kawy – zapewniamy miejsce spotkań, w którym ludzie się poznają i odkrywają nowe rzeczy. Założyciel, przewodniczący zarządu, Starbucks Corporation, Seattle, Washington, USA.

10 SETH GODIN Najlepszy bloger, autor Squido uznanego za jedną ze 100 najlepszych witryn internetowych oraz autor 12 bestselerów (łącznie z The Purple Cow i najnowszą Linchpin), guru marketingu, Seth Godin jest jednym z najbardziej pomysłowych, niezależnych myślicieli we współczesnym świecie. Rozwija swoja karierę poprze ciągłe udoskonalanie siebie oraz swych przedsięwzięć biznesowych, proponując prawie każdego dnia nowe rozwiązanie lub innowacje. Godin wierzy, że każdy może być niezwykły i nieprzeciętny. W swoim podejściu, prowokuje, zmuszając do gruntownego przemyślenia dotychczasowych przekonań. W obliczu przeszkód w służbie, pracy czy w życiu rozpala do twórczych działań i koncepcji przynoszących nowe, świeże rozwiązanie. Podejście Godina jest zaraźliwe. Spędź z nim trochę czasu i rusz głową. Artyści to ludzie z geniuszem pozwalającym na znalezienie nowych odpowiedzi, nowych rozwiązań lub nowych sposobów działania. Może to ty! Autor bestselerów, Założyciel SQUIDOO; Autor blogów, New York, USA.

11 STEVEN FURTICK Mając 31 lat Steven Furtick, jest żywym dowodem na to, że wiek nie jest przeszkodą dla Boga. Pięć lat temu Furtick, stworzył zespół składający się z przyjaciół i założyli kościół w Charlotte, USA. Dzisiaj kościół ten jest uznawany za jeden z najszybciej rozwijających się w Ameryce, gromadząc ponad 8000 ludzi. Jego książka Sun Stand Still inspiruje chrześcijan do odważnej wiary, zakorzenionej w modlitwie i nie ograniczonej okolicznościami. Uważa, że Bóg objawia się przez czynienie rzeczy niemożliwych przez tych, którzy są gotowi marzyć o wielkich sprawach i poszukiwać. Jakie odważne marzenie Bóg włożył w Twoja duszę? I jakiego przywództwa jego realizacja wymaga? Poszerz swoje możliwości przywódcze poprzez głębszą wiarę gotowość podejmowania ryzyka. Istnieje po to aby wyzwolić odwagę w Twojej wierze, aby zachęcić Ciebie do proszenia Boga o sprawy niemożliwe! Oraz pomóc Ci znaleźć się tam gdzie chce Ciebie Bóg, zgodnie z Jego standardami, celami i potencjałem. Pastor Kościoła Elevation w Charlotte, NC, USA

12 Żyjąc Bożym zadaniem Każdy z nas jest powołany do wywierania pozytywnego wpływu poprzez swoje życie – każdy, bez wyjątku. Bill Hybells pytał - Jak rozpoznajesz, że Bóg stawia przed Tobą zadanie, które wydaje się wykraczać poza twoje obecne możliwości? Co to znaczy być wytrwałym i w jaki sposób powołanie zmienia się wraz z mijającym czasem? Maggie Gobran zostawiła bezpieczne życie i posadę wykładowcy uniwersyteckiego, aby służyć biednym dzieciom, żyjących na wysypiskach śmieci Kairu. Zaangażowanie pastora Stephena Sundara na rzecz plemion zaprowadziło go daleko od cywilizacji i ulokowało go w lesie północnych Indii. W jakimś momencie, każdy z nas, podobnie jak oni, musi podjąć wezwanie, życia bożym zadaniem. Poznaj historię dwóch zwykłych osób, które przyjęły boże powołanie. Każdy z nas jest powołany do wywierania pozytywnego wpływu poprzez swoje życie – każdy, bez wyjątku. Bill Hybells pytał - Jak rozpoznajesz, że Bóg stawia przed Tobą zadanie, które wydaje się wykraczać poza twoje obecne możliwości? Co to znaczy być wytrwałym i w jaki sposób powołanie zmienia się wraz z mijającym czasem? Maggie Gobran zostawiła bezpieczne życie i posadę wykładowcy uniwersyteckiego, aby służyć biednym dzieciom, żyjących na wysypiskach śmieci Kairu. Zaangażowanie pastora Stephena Sundara na rzecz plemion zaprowadziło go daleko od cywilizacji i ulokowało go w lesie północnych Indii. W jakimś momencie, każdy z nas, podobnie jak oni, musi podjąć wezwanie, życia bożym zadaniem. Poznaj historię dwóch zwykłych osób, które przyjęły boże powołanie. MAMA MAGGIE GOBRAN Założycielka i dyrektor generalny Stephens Children Ministry; Nominowana do pokojowej nagrody Nobla Kair, Egypt REV. STEPHEN SUNDAR Założyciel, Tribal Revival Movement Indie Północne

13 Kraków 25-26. listopada 2011 roku www.gls.org.pl


Pobierz ppt "BILL HYBELS Skoncentrowany na działaniu, gotowy do osobistych wyrzeczeń, dbający o osobisty rozwój. Te cechy i wiele innych opisują to, co było siłą napędową"

Podobne prezentacje


Reklamy Google