Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wizyta przygotowawcza Iwony Sułkowskiej w portowym mieście Plymouth – na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii w dniach 10.10.-13.10.2011 finansowana.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wizyta przygotowawcza Iwony Sułkowskiej w portowym mieście Plymouth – na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii w dniach 10.10.-13.10.2011 finansowana."— Zapis prezentacji:

1 Wizyta przygotowawcza Iwony Sułkowskiej w portowym mieście Plymouth – na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii w dniach 10.10.-13.10.2011 finansowana przez Narodową Agencję Programu Uczenie się przez całe życie w celu realizacji projektu VETPRO polegającego na wymianie doświadczeń osób odpowiedzialnych za kształcenie i szkolenie zawodowe. Reprezentowałam Zespół Szkół Zawodowych nr 3 im. Adama Kocura w Katowicach Na wybrzeżu portowym

2 Przed hotelem Swinton, w którym mieszkałam.

3 www.tellusgroup.com Gościła mnie firma Tellus Group, która przyjmuje rocznie kilkaset grup realizujących różne projekty. Na zdjęciu Katarzyna Sikora, pracująca dla firmy Tellus.

4 Czekając w holu siedziby firmy Tellus Group na spotkanie z Kasią

5 W Plymouth byłam dwa dni –zajęte realizacją zadań objętych programem wizyty przygotowawczej. 10.X. poniedziałek wieczorem- zostałam zapoznana przez p. Katarzynę Sikorę z ofertą firmy Tellus Group, dokonałyśmy omówienia szczegółów programu pobytu. 11.X. wtorek -zwiedziłam siedzibę firmy. Na spotkaniu z p. Davidem Lindsay omawialiśmy założenia i cele przyszłego projektu. David przedstawił mi zadania organizacyjne firmy w zakresie zapewnienia uczestnikom projektu właściwych warunków pobytu. - odbyłam dwugodzinną rozmowę z Katarzyną Sikorą na temat uszczegółowienia ról partnerów, zakresu obowiązków i zadań w przyszłym projekcie. Zostałam zapoznana z obowiązującymi procedurami, omówiłyśmy treść kontraktu pomiędzy szkołą a firmą oraz formalne zasady współpracy. - kolejne spotkanie – z panem Kimmo Kosunen ( założyciel firmy), dotyczyło realizacji komponentu kulturowego i kursów językowych, które zapewnia firma uczestnikom projektu. Pan Kimmo zabrał mnie na wycieczkę po mieście. - po południu uczestniczyłam w zajęciach, organizowanych przez firmę dla przebywających w Plymouth grup. Stażyści mają do dyspozycji pomieszczenie do tenisa stołowego oraz salę filmową, gdzie oglądają filmy w wersji angielskiej. Pracownicy firmy organizują dla stażystów gry i zabawy integracyjne. 12.X. środa - uczestniczyłam w prezentacji pani Jackie Cavallaro, która omówiła możliwe działania w przyszłym projekcie, z uwzględnieniem metod monitorowania, ewaluacji i upowszechniania. Następnie w obecności zgromadzonych pracowników firmy Tellus Group przedstawiłam prezentację szkoły – Zespół Szkół Zawodowych nr 3 w Katowicach ( dokonałam tłumaczenia) oraz regionu Śląskiego i Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej (przygotowałam obie prezentacje). Płytę z prezentacjami wręczyłam panu Kimmo Kosunen. Wczesnym popołudniem odwiedziłam dom, w którym mogą mieszkać uczestnicy projektu. Rozmawialiśmy na temat sytuacji ekonomiczno-społeczno- obyczajowej w kontekście przebywania międzynarodowych grup w Plymouth. Wieczorem uczestniczyłam w spotkaniu pożegnalnym w towarzystwie Neila Pick, dyrektora firmy, Esin Altunal – Turczynki z Kayseri i Magdy - Polki z Czechowic, które też przyjechały w celu zrealizowania wizyt przygotowawczych. Dokonaliśmy ewaluacji programu wizyty i omawialiśmy szczegóły przyszłej współpracy.

6 Przedstawiłam pracownikom Firmy Tellus Group prezentacje w języku angielskim o Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Katowicach, regionie śląskim i Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej.

7 Grupa pracowników Tellus Group

8 Uczestniczyłam w zajęciach języka angielskiego prowadzonych przez Tellus Group. Nauczycielem jest młody człowiek w białej koszuli.

9 Uczestniczyłam w zajęciach, które firma Tellus Group organizuje dla grup z różnych krajów realizujących w Plymouth praktyki. W czasie mojego pobytu były trzy grupy polskie i jedna słowacka. Uczniowie grają w tenisa stołowego, uczestniczą w konkursach i pokazach filmów. Na zdjęciu widać opiekunów grup. W drzwiach stoi Katarzyna Sikora.

10 Odwiedziłam dom, w którym mogą mieszkać uczestnicy projektu. Na zdjęciu po prawej stronie fragment pokoju. Poniżej – jestem w towarzystwie gospodyni ( po prawej ) i pracownika firmy Tellus Group ( po lewej, w okularach ).

11 Na zdjęciu po lewej stronie jestem w towarzystwie koleżanki z Czechowic i p. Kimmo Kosunen ( założyciel Firmy Tellus Group) – w tle stara latarnia morska. Na zdjęciu po prawej – w czasie pożegnalnego spotkania – obok mnie siedzi Esin –Turczynka z Kayseri i dyrektor Firmy Tellus Group, Neil Pick. Warto było pojechać, zobaczyć i doświadczyć południowej Anglii – bezpiecznej, spokojnej, pełnej życzliwości i kurtuazji. Program wizyty był bogaty i wiele się nauczyłam. Z angielskiej perspektywy projekt VETPRO wydaje się łatwiejszy. Dziękuję. Iwona Sułkowska


Pobierz ppt "Wizyta przygotowawcza Iwony Sułkowskiej w portowym mieście Plymouth – na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii w dniach 10.10.-13.10.2011 finansowana."

Podobne prezentacje


Reklamy Google