Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Rok szkolny 2012/2013 Projekt edukacyjny pt.. O Amnesty International Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Rok szkolny 2012/2013 Projekt edukacyjny pt.. O Amnesty International Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw."— Zapis prezentacji:

1 Rok szkolny 2012/2013 Projekt edukacyjny pt.

2 O Amnesty International Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw człowieka. Członkowie i członkinie organizacji dobrowolnie poświęcają swój czas i energię, solidaryzując się z ofiarami przypadków naruszeń praw człowieka. Podstawową formą działalności Amnesty International jest prowadzenie kampanii. Amnesty International bada, dokumentuje i publikuje raporty o przypadkach naruszeń praw człowieka, ale na tym jej praca się nie kończy. Członkowie i członkinie Amnesty International podejmują praktyczne i skuteczne kroki w celu powstrzymania tych naruszeń!

3 REALIZACJA Projekt realizowaliśmy według 7 scenariuszy przygotowanych przez AI. W trakcie zajęć tworzyliśmy mapę gminy, szukaliśmny miejsc niebezpiecznych na terenie gminy, analizowaliśmy dokumenty mówiące o prawach człowieka, badaliśmy temperaturę praw człowieka w szkole, uczestniczylismy w 12 częściowej grze na platformie e-lerningowej.

4 Na platformie e-learningowej uczestnicy projektu mogli wziąć udział w konkursach. Polegały one na obejrzeniu filmiku i utworzeniu do niego hasła przewodniego. Zostało przeprowadzonych 11 konkursów. Pierwszy konkurs "Prawa człowieka: TERAZ! To jest w Twoich rękach" wygrała Lucyna Piórkowska hasłem: Chcesz być wierny swojemu sumieniu - działaj! Ukaż prawdę światu! Konkurs 2 wygrała Angelika Małek hasłem: Mundurem nam ust nie zamkniesz! Każdy ma prawo głosu! Konkurs nr 7 wygrali Szymon Kwiatkowski z Piły i Agnieszka Kaczor z Adamowa. Ich hasła razem tworzą idealną ilustrację filmiku: Broń "dla każdego" - już dziś to o wiele łatwiejsze. Zastanów się, kto będzie z tego korzystał. Konkurs 10 wygrała Agnieszka Kaczor. Jej hasło brzmi: "Rasizm jest jak trąd, odsuwa na boczny tor." Konkurs 11 wygrała Lucyna Piórkowska. Jej hasło brzmi: "Godne warunki życia przysługują każdemu człowiekowi." KONKURSY

5 WYWIAD Z DZIELNICOWYM Panem Marcinem Sieczakiem Po przeprowadzonym wywiadzie wspólnie doszliśmy do wniosku, że nasza gmina jest bezpieczna. Nie są na jej terenie łamane prawa człowieka. Jest tolerancyjnie nastawiona na odmienność innych osób. Na terenie gminy Promna nie ma miejsc niebezpiecznych.

6 W ramach projektu została przeprowadzona wystawa plakatów dotyczących działalności Amnesty International. Mogliśmy ją oglądać na korytarzu szkolnym.

7 Realizacja projektu: Lucyna Piórkowska Łukasz Sowiński Pod nadzorem mgr Marty Wójcik- Marzec


Pobierz ppt "Rok szkolny 2012/2013 Projekt edukacyjny pt.. O Amnesty International Amnesty International jest ogólnoświatowym ruchem ludzi działających na rzecz praw."

Podobne prezentacje


Reklamy Google