Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Stowarzyszenie Umarłych Poetów.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Stowarzyszenie Umarłych Poetów."— Zapis prezentacji:

1 Stowarzyszenie Umarłych Poetów

2 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Stowarzyszenie Umarłych Poetów to koło artystyczno - literackie , które działa w Gimnazjum nr 1 od 2005 roku. Cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i absolwentów. Autorkami programu i prowadzącymi zajęcia są Agnieszka Piwnicka-Jagielska i Anna Niedzielska.

3 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Efektem pracy uczniów działających w ramach Stowarzyszenia Umarłych Poetów są liczne prace plastyczne i literackie. Oto wybrane:

4

5

6 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Na zajęcia uczęszczają uczniowie uzdolnieni muzycznie, plastycznie i literacko, którzy biorą udział w licznych konkursach, przeglądach, spektaklach, zdobywając nagrody i wyróżnienia.

7 Agnieszka Piwnicka–Jagielska i uczeń Michał Król odbierają nagrodę w historycznym konkursie organizowanym przez Lubelskiego Kuratora Oświaty „4 czerwca 1989 we wspomnieniach Twoich najbliższych”

8 Nagrodzona praca uczennicy Marii Kołodziej z klasy II w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Pysznicy

9 Wyróżniona praca Żanety Jurek w konkursie plastycznym „Wolność niejedno ma imię”

10 Wyróżniona praca uczennicy Moniki Kalinowskiej w wojewódzkim konkursie 2011 „W krainie muzyki Fryderyka Chopina”

11 Nadanie szkole imienia Jana Pawła II – rok 2007
„Umarli Poeci” biorą udział najważniejszych uroczystościach organizowanych na terenie szkoły i poza nią Nadanie szkole imienia Jana Pawła II – rok 2007

12 Nadanie szkole imienia Jana Pawła II – rok 2007

13 Uroczystość 50–lecia szkoły

14 Uroczystość 50 – lecia szkoły

15 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Mottem koła są słowa Epikura, najpiękniej wytłumaczone w książce N.Kleinbeum o tym samym tytule : „Carpe diem – chwytajcie dzień , uczyńcie swoje życie niezwykłym” oraz słowa Białostockiego „Sztuka cenniejsza niż złoto”.

16 Nie płacz... i powiedz sobie: carpe diem!
Po obejrzeniu filmu „ Stowarzyszenie Umarłych Poetów” z Robinem Williamsem w roli głównej na zajęciach powstały teksty o tej tematyce. Oto jeden z nich: „Carpe Diem” Nie płacz... i powiedz sobie: carpe diem! Życie jest za krótkie, więc chwytaj dzień za dniem, Ciesz się każdą chwilą, bo chwila krótka jest. Zrozum własne życie, zrozum każdy gest. Łap szczęście za długi ogon, choć jest daleko, o sto mil. To, co w życiu ważne dogoń Do ostatnich życia chwil.

17 Prace naszych uczniów

18 Prace naszych uczniów

19 Prace naszych uczniów

20 Prace naszych uczniów

21

22 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Charakter zajęć odzwierciedla wiersz, który powstał w pierwszym roku zajęć, którego autorką była uczennica klasy I Monika Siepsiak.

23 Wiersz, który powstał na I zajęciach
Stowarzyszenie Umarłych Poetów Wiersz, który powstał na I zajęciach  Łatwo jest wiązać wiersze z muzyka, kiedy wśród poezji usłyszysz nutkę cichą! kiedy barwami przesiąknie opowiadanie, Kiedy tęczą stanie się pisanie! Kiedy literki zaczną tańczyć w takt muzyki, Kiedy pomieszają się poetów i artystów języki!

24 Gdy znowu powracają wspomnienia… Klękam i patrzę przed siebie,
Moje pożegnanie z Papieżem Gdy znowu powracają wspomnienia… Klękam i patrzę przed siebie, ale i to nic nie zmieni, bo Jego śród nas nie ma. Był wielkim, a jednocześnie małym człowiekiem. Czynił cuda i nie chciał nas zostawiać, ale życie uszło z niego wraz z wiekiem. Ja – bezradna – nie mogłam nic zrobić, Mogłam Go tylko pożegnać – znowu uklęknąć i się pomodlić. A potem jak winowajca usiadłam Niczego nie dotknęłam, niczego nie zjadłam. Nie chcę zapomnieć o tym co się stało! I wiem, że naprawdę jest to możliwe. Tak bardzo za nim tęsknię, a jednak wciąż tak mało! A wszystko jest takie szare. Dał tyle dobrego, a nic nie dostał od nas. Dlatego chcę go pożegnać i ten wiersz Mu darować I obiecać, że będę pamiętać, kochać i szanować. Monika Siepsiak

25 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Obecnie oferta zajęć zgodnie z zapotrzebowaniami uczniów została rozszerzona o pisanie scenariuszy, wykonanie rekwizytów oraz przygotowanie spektakli teatralnych.

26 PRZEGLĄD SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH "ŻYĆ PEŁNIĄ" 2009 Homo sum – Człowiekiem jestem - ostrzeżenie

27 PRZEGLĄD SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH "ŻYĆ PEŁNIĄ" 2010 - przedstawienie „Wina i kara”

28 PRZEGLĄD SPEKTAKLI PROFILAKTYCZNYCH "ŻYĆ PEŁNIĄ" 2010 - przedstawienie „Wina i kara”

29 Marzenia to słowo, które znaczy tak wiele,
To rodzina, dom, przyjaciele, To wszystko, co idealne, w rzeczywistości nie osiągalne. To moja ukryta droga do radości, która prowadzi krętymi ścieżkami do wolności. Tam jest wszystko to, czego potrzebuję, To miejsce, gdzie się bardzo dobrze czuję, to tak jakbym była w niebie. Magia, zachwyt, zaskoczenie Podróż w głąb siebie i chwilowe spełnienie. Jak pierwszy pocałunek na wietrze , coś do ucha mi szepcze, że to coś wspaniałego. To lot w nieznane , brak rzeczywistości szarej. To tam otwieram oczy na nowy świat, świat bez problemów i żadnych wad.   Klaudia Duda uczennica klasy II

30 W ramach zajęć uczniowie wyjeżdżają na wycieczki. Byliśmy m. in
W ramach zajęć uczniowie wyjeżdżają na wycieczki. Byliśmy m.in. w Kazimierzu Dolnym.

31 Wycieczka do Kazimierza Dolnego

32 Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Serdecznie zapraszamy uzdolnionych artystycznie uczniów do udziału w zajęciach „Stowarzyszenia Umarłych Poetów”


Pobierz ppt "Stowarzyszenie Umarłych Poetów."

Podobne prezentacje


Reklamy Google