Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Udział uczniów MZS nr 4 w konkursach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Udział uczniów MZS nr 4 w konkursach"— Zapis prezentacji:

1 Udział uczniów MZS nr 4 w konkursach

2 Uczniowie uczestniczyli w konkursach:
konkursy szkolne konkursy zewnętrzne

3 Konkursy szkolne - Liga matematyków;
- grafika komputerowa „Żyj ekologicznie”; - wiersz o internecie dla uczniów SP; - szkolny konkurs „Komputerowe ABC”;

4 W Lidze Matematycznej mogą uczestniczyć uczniowie ze szkół na terenie powiatu będzińskiego. Liga w roku szkolnym 2011/2012 trwa od października do maja. Przebiega w czterech rundach zadaniowych (październik, grudzień, luty, kwiecień). W każdej z rund na stronie internetowej Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Będzinie będzie zaprezentowanych 5 zadań przeznaczonych dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej. Każdemu uczestnikowi Ligi za rozwiązane zadania będą przyznawane punkty (za każde zadanie można otrzymać od 0 do 5 punktów). Wyniki będą prezentowane na naszej stronie internetowej. Uwaga: Prace ,,kalki” będą bezwzględnie dyskwalifikowane. Zdobywcy 80 % punktów z kolejnych rund zadaniowych będą przyznawane następujące sprawności: 1 runda - KALKULATOR, 2 runda - PROJEKTANT, 3 runda - EKONOMISTA, 4 runda - ALGEBRAIK.

5 Konkurs „Żyj ekologicznie” – prace uczniów

6 „Żyj ekologicznie” – c.d.

7 wiersz o internecie dla uczniów SP
Nasza szkoła od kilku już lat, uczestnicząc w kampanii społecznej Fundacji Dzieci Niczyje pod hasłem „Dziecko w sieci”, przygotowuje młodych Internautów do korzystania z Internetu w sposób bezpieczny i kulturalny i aktywnie włącza się we wszystkie akcje związane z bezpieczeństwem w sieci, konkurs literacki na wiersz o Internecie – dla uczniów klasy IV

8 wiersz Oliwiera Markowskiego pt.: „Intergroźby”
„Gdy do domu ze szkoły przychodzę, od razu na gogle szybko wchodzę. Przeglądarka zawsze działa i się nudzić nie pozwala. Jak magnes przyciąga mnie, choć sam nie wiem, czy tego chcę. Strony, jak szalone otwierają się wciąż nowymi rzeczami i kuszą mnie. Choć piękna pogoda, słonko świeci, na NECIE wciąż siedzą wszystkie dzieci. Przyznać trzeba, że informacji w nim sporo, jednak od patrzenia w monitor, aż oczy bolą. Szybciutko wzrok można popsuć sobie, lecz ja i tak sobie z tego nic nie robię. Komputerowe wirusy ciągle rozrabiają, to właśnie z Internetu się tam dostają. Internet oferuje gier wiele – tu sobie coś złowię, tam coś zestrzelę. Te wszystkie „strzelanki” i gry akcji dostarczają nam wiele atrakcji. Lecz nigdzie nie piszą: „W to nie wolno wam grać! To nie odpowiednia gra - będziecie się bać i na świat patrzeć przez pryzmat wrogości, żyć w świecie fantazji, a nie teraźniejszości”. I żadna już książka nie cieszy mnie, magiczny świat NETA, jak wir wciąga mnie. Na dworze zabawa ciągle się odwleka, bo na „naszej klasie” mnóstwo znajomych czeka. Niech przestrogą będzie dla każdego, żeby przez Internet nie poznawać obcego. Niech przycisk „Enter” dobremu tylko służy, a nie nasz umysł i zdrowie burzy. Trzeba ostrożnie korzystać z tego, co technologia dała i żeby nad wszystkim pieczę mama miała”.

9 Konkursy zewnętrzne - Ogólnopolski konkurs na stronę biblioteki szkolnej, - Turniej wiedzy o internecie DialNet Masters, - Olimpiada informatyczna, Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej „Malowanie na ekranie”, - Zagłębiowski konkurs grafiki „Zawodnik-kibic-trener”, - Wojewódzki konkurs Informatyczno – Humanistyczny „Najwybitniejsze kobiety w historii Polski”, - konkurs informatyczny Tik-Tak.

10 Biblioteka Szkolna Strona biblioteki szkolnej MZS4 zajęła I miejsce za XII 2011 w Ogólnopolskim konkursie na strony Bibliotek Szkolnych Na stronie szkoły jest odnośnik do biblioteki oraz wszystkich ciekawych informacji które dzieją się tam.

11 Turniej DialNet Masters Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Internecie DialNet Masters, 3 etap (finał wojewódzki) 2009/10, Bartłomiej Góra, Gracjan Wieczorek, Mateusz Ostaszewski, 2 etap 2010/11 – Piotr Elmrych, Szymon Pancerz, Bartosz Smoczyński, Jakub Wójtowicz. Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów Drużyna w składzie: Bartosz Smoczyński, Sergiusz Surow, Igor Wieczorek uczestniczyła w I etapie Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów i było ich to pierwsze przetarcie w tej Olimpiadzie.

12 Zagłębiowski Konkurs grafiki komputerowej i konkurs na prezentację multimedialną „Zawodnik, trener, kibic – oblicza fair play”

13 Wojewódzki Konkurs Informatyczno – Humanistyczny „Najwybitniejsze kobiety w historii Polski”
Wstawienie slajdów

14 Ogólnopolski konkurs grafiki komputerowej „Malowanie na ekranie”


Pobierz ppt "Udział uczniów MZS nr 4 w konkursach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google