Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

P r e z e n t a c j a z o s t a ł a w y k o n a n a p r z e z u c z n i ó w u c z ę s z c z a j ą c y c h n a z a j ę c i a : Z j ę z y k i e m n i e m.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "P r e z e n t a c j a z o s t a ł a w y k o n a n a p r z e z u c z n i ó w u c z ę s z c z a j ą c y c h n a z a j ę c i a : Z j ę z y k i e m n i e m."— Zapis prezentacji:

1 P r e z e n t a c j a z o s t a ł a w y k o n a n a p r z e z u c z n i ó w u c z ę s z c z a j ą c y c h n a z a j ę c i a : Z j ę z y k i e m n i e m i e c k i m d o o k o ł a ś w i a t a N a u c z y c i e l p r o w a d z ą c y : A g n i e s z k a B l o m k a Logo zajęć :

2

3

4

5

6 Główne rzeki tego kraju to Mozela i Alzette (nad którą leży stolica kraju) Główne rzeki tego kraju to Mozela i Alzette (nad którą leży stolica kraju) Ponadto sieć rzeczną tworzą inne rzeki jak np. Sûre, Our, Clerve, Wark i Wiltz Ponadto sieć rzeczną tworzą inne rzeki jak np. Sûre, Our, Clerve, Wark i Wiltz

7 Pałac jest największą atrakcją Luxemburga. Został wzniesiony w XVI wieku w stylu mauretańskim.

8 Widzimy z daleka pałac księcia Henryka, który ma bardzo ważne zadanie. Utrzymanie państwa Luxemburg.

9

10

11

12 Turystyka ma w Luksemburgu du ż e znaczenie. Tysi ą ce turystów ch ę tnie odwiedza takie miasta jak Luksemburg czy Vianden Turystyka ma w Luksemburgu du ż e znaczenie. Tysi ą ce turystów ch ę tnie odwiedza takie miasta jak Luksemburg czy Vianden

13

14 Nikolaustag czyli dzień świętego mikołaja, patrona dzieci jest wyczekiwany przez dziewczynki i chłopców przez wiele tygodni. W niedzielę poprzedzającą to święto Święty Mikołaj oficjalnie wchodzi do miast i wsi Luksemburga. O świcie 6 grudnia w każdym domu dzieci biegną w pośpiechu do jadalni aby odkryć zabawki i słodycze zostawione dla ich przez ukochanego patrona. W niektórych domach wieczorem 5 grudnia dzieci wystawiają pantofle przed drzwi sypialni z nadzieją, że w nocy Święty Mikołaj wypełni je słodyczami.

15 Ons Hémécht Wou d'Uelzecht durech d'Wisen zéit, Duerch d'Fielsen d'Sauer brëcht. Wou d'Rief laanscht d'Musel dofteg bléit, Den Himmel Wäin ons mëcht. Dat as onst Land, fir dat mir géif, Heinidden alles won. Ons Heemechtsland, dat mir sou déif An onsen Hierzer dron.. O Du do uewen, deem séng Hand Duurch d'Welt d'Natioune leet. Behitt Du d'Lëtzebuerger Land Vru friemem Joch a Leed ! Du hues ons all als Kanner schon de fräie Geescht jo gin. Looss viru blénken d'Fräiheetssonn déi mir sou laang gesin. Ons Hémécht Wou d'Uelzecht durech d'Wisen zéit, Duerch d'Fielsen d'Sauer brëcht. Wou d'Rief laanscht d'Musel dofteg bléit, Den Himmel Wäin ons mëcht. Dat as onst Land, fir dat mir géif, Heinidden alles won. Ons Heemechtsland, dat mir sou déif An onsen Hierzer dron.. O Du do uewen, deem séng Hand Duurch d'Welt d'Natioune leet. Behitt Du d'Lëtzebuerger Land Vru friemem Joch a Leed ! Du hues ons all als Kanner schon de fräie Geescht jo gin. Looss viru blénken d'Fräiheetssonn déi mir sou laang gesin. Nasza Ojczyzna Gdzie Alzette płynie wśród łąk, Sure przedziera się przez skały, gdzie pachnąca winorośl rośnie nad Mozelą, a niebo obiecuje nam wino, tam jest nasza ziemia, dla której ochoczo odważymy się na wszystko. Nasza ojczyzna, którą głęboko nosimy w swych sercach. O Ty, któryś nad nami, którego mocna dłoń wiedzie narody świata chroń Luksemburg przed obcą niewolą i zagrożeniem bo jako dzieci Twe żyjemy duchem wolności. Niech wolności słońce, które znamy od dawna, świeci na zawsze. Nasza Ojczyzna Gdzie Alzette płynie wśród łąk, Sure przedziera się przez skały, gdzie pachnąca winorośl rośnie nad Mozelą, a niebo obiecuje nam wino, tam jest nasza ziemia, dla której ochoczo odważymy się na wszystko. Nasza ojczyzna, którą głęboko nosimy w swych sercach. O Ty, któryś nad nami, którego mocna dłoń wiedzie narody świata chroń Luksemburg przed obcą niewolą i zagrożeniem bo jako dzieci Twe żyjemy duchem wolności. Niech wolności słońce, które znamy od dawna, świeci na zawsze.

16

17 Podział Luxemburga:

18

19 Luxemburg można nazwać drugim rajem, ale i nie tylko…. Jest tam wiele możliwości rozwijania np. swoich talentów i innych zainteresowań młodzieży. Każdy powinien mieć pojęcie o pięknym państwie jakim jest Luxemburg. Stworzyliśmy tą prezentacje wspólnymi siłami, gdyż chcemy uświadomić młodzieży jakie mogą na nich czekać przyjemności. Czas spędzony nad projektowaniem i realizowaniem zapamiętamy wszyscy na zawszę. Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko i nie przeżywaliśmy. Poprzez realizację naszego projektu zapoznaliśmy się także z informacjami może potrzebnym nam w życiu. Uświadomiliśmy sobie także, że wspólna praca pomaga w zrealizowaniu marzeń jakie stawiamy sobie. Mamy nadzieję, że nasza prezentacja multimedialna na temat kraju niemieckojęzycznego jakim jest Luxemburg pomogła w odkrywaniu piękna świata. Mamy nadzieje, że odkryjecie piękno kraju…………..

20 Pracę wykonali uczniowie zajęć Z językiem niemieckim dookoła świata - refundowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nauczyciel prowadzący : Agnieszka Blomka Pracę wykonali uczniowie zajęć Z językiem niemieckim dookoła świata - refundowane z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Nauczyciel prowadzący : Agnieszka Blomka


Pobierz ppt "P r e z e n t a c j a z o s t a ł a w y k o n a n a p r z e z u c z n i ó w u c z ę s z c z a j ą c y c h n a z a j ę c i a : Z j ę z y k i e m n i e m."

Podobne prezentacje


Reklamy Google