Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach
Gmina Ełk „20 lat wspólnie”. Woszczele i okolice. Gmina Ełk

2 Gmina Ełk Gmina Ełk położona jest w województwie warmińsko-mazurskim na Pojezierzu Ełckim. Jest jedną z najatrakcyjniejszych gmin na Mazurach. Piękne krajobrazy, czyste powietrze, nieskażona woda jezior i rzek –wszystko to wabi przybyszów z całego świata. W skład obecnej gminy Ełk wchodzą duże wsie: Nowa Wieś Ełcka i Straduny, mniejsze jak Siedliska, Chełchy, Bartosze, Rożyńsk, Woszczele oraz wiele innych. Około 30% obszaru zajmują lasy obfitujące w liczne gatunki fauny i flory, jest też dużo rybnych jezior. Do odwiedzania tych miejsc zachęcają turystów nie tylko malownicze okolice, ale także liczne szlaki rowerowe i kajakowe. Miejscowość Woszczele leży na pograniczu gminy, na trasie z Ełku do Giżycka, sąsiadując z Grabnikiem i Królową Wolą należącymi do gminy Stare Juchy. Zarówno w Woszczelach, jak i sąsiednim Chrzanowie czy Siedliskach działa kilkanaście prywatnych firm z branży budowlanej, transportowej, stolarskiej. Pozostało niewiele gospodarstw rolnych, większość dorosłych mieszkańców dojeżdża do pracy w Ełku.

3 Zmiany Szkolnictwo W ciągu ostatnich 20 lat wybudowano nową szkołę w Stradunach rozbudowano także placówki w Woszczelach i Nowej Wsi Ełckiej. Wyremontowano budynki szkolne w Mrozach Wielkich, Rękusach i Chełchach. Obecnie w gminie istnieją trzy samodzielne szkoły podstawowe i jedno gimnazjum oraz trzy zespoły szkół . Dzięki staraniom obecnego wójta Antoniego Polkowskiego warunki we wszystkich szkołach w gminie znacznie się poprawiły. Powstały nowe oddziały przedszkolne, świetlice, pracownie językowe. Placówki szkolne w Nowej Wsi Ełckiej i Stradunach posiadają sale gimnastyczne, w planach jest budowa sali w Woszczelach. Gmina Ełk pozyskuje w ostatnich latach fundusze z Unii Europejskiej na rozwój infrastruktury, oświaty i sportu.

4 Kultura W gminie działają trzy biblioteki publiczne: w Nowej Wsi Ełckiej, Stradunach i w Woszczelach. We wsi Straduny mieści się Gminne Centrum Kultury, a w Siedliskach Gminne Centrum Ekologiczne. Każdego roku uroczyście obchodzone są w gminie takie uroczystości jak: Święto Niepodległości, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja czy też dożynki. Komunikacja Autobusy komunikacji miejskiej od jakiegoś czasu docierają do bardziej odległych wsi, chociażby takich jak Rożyńsk . „Transport od roku 2000 znacznie polepszył się” - mówi mieszkanka wsi Rożyńsk. Wszyscy są zadowoleni z tego, że MZK dojeżdża do ich miejscowości codziennie. Z inicjatywy gminy i powiatu ełckiego jakość dróg także uległa poprawie. Gmina współpracuje w tym zakresie z sąsiednimi gminami: Stare Juchy, Kalinowo i Prostki.

5 Rozwój gminy Prawie w każdej wsi gminy Ełk powstały w ciągu ostatnich dwóch lat place zabaw dla dzieci. Przy filii odnowionej Biblioteki Publicznej w Woszczelach została założona kafejka internetowa . W Siedliskach utworzono w tym roku Gminne Centrum Ekologiczne oraz boisko do piłki nożnej. Od września roku przy każdej szkole podstawowej będzie działało przedszkole dla dzieci w wieku lata. Na terenie gminy istnieje 25 gospodarstw agroturystycznych oraz liczne osiedla domków letniskowych, m.in. w Szeligach, Chrzanowie, Woszczelach, Mrozach, Malinówce, Małkiniach. Zdaniem wielu mieszkańców „obecna kadencja władz samorządowych sprawiła, że zwykły obywatel może w każdej chwili spotkać się w urzędzie gminy z wójtem czy też przewodniczącym rady gminy. Urzędnicy szybko i sprawnie załatwiają różnorodne sprawy petentów, są przy tym spokojni i uprzejmi”.

6 Mapa Gminy Ełk Legenda: największe wsie
miejscowości handlowo-kulturalne

7 Żwirownia w Chrzanowie Osiedle domków letniskowych w Małkiniach

8 Plac zabaw w Woszczelach Gminne Centrum Ekologiczne w Siedliskach

9 Stary budynek szkoły w Woszczelach Obecna siedziba ZSS w Woszczelach

10 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Dominika Karłowicz - kl. II a gimnazjum /1995 r. Marta Siemion - kl. II a gimnazjum / 1995r. Natalia Tokarzewska - kl. II a gimnazjum /1995 r. p. Beata Kirycka – opiekun, nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie ZSS w Woszczelach Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Zespół Szkół Samorządowych w Woszczelach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google