Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Uzdrowisko w Kołobrzegu

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Uzdrowisko w Kołobrzegu"— Zapis prezentacji:

1 Uzdrowisko w Kołobrzegu

2 Specyficzny mikroklimat, wydobywane przez nas cenne surowce lecznicze (borowina i solanka), profesjonalny personel oraz doskonale wyposażona baza zabiegowa sprawiły, że jesteśmy jednym z najbardziej znanych i cenionych uzdrowisk w Polsce. Oferujemy  Państwu pobyty lecznicze, wypoczynkowe i rehabilitacyjne w naszych obiektach położonych ok. 100 m od morza w sercu parku nadmorskiego.

3 Lokalizacja sprawia, że występuje tu najłagodniejszy klimat w Polsce, stąd najmniejsze amplitudy temperatur w roku, krótkie zimy ze znikomymi opadami śniegu. Latem natomiast możemy cieszyć się dużą liczbą słonecznych dni. Jednak wakacje spędzone wyłącznie na opalaniu kuszą już tylko nielicznych. Atrakcyjny wypoczynek, to przede wszystkim wypoczynek aktywny. Nastała moda na zdrowie i wyjazdy uzdrowiskowe. W oparciu o szeroki wachlarz zabiegów pomożemy Państwu zwalczyć dolegliwości związane z chorobami dróg oddechowych, schorzeniami narządu ruchu i kardiologicznymi …

4 Kołobrzeg jest największym i najpiękniejszym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno - uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno - wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin. Miasto

5 Do odwiedzenia Kołobrzegu zachęcają też liczne zabytki. Wśród nich są m.in. gotycka Bazylika Mariacka czy neogotycki Ratusz. Bogata, nowoczesna baza zabiegowa jest również jednym z walorów miasta. Kuracjusze nie tylko z Polski, ale Niemiec i Skandynawii mogą wypocząć w doskonałej klasy hotelach i pensjonatach.

6 Browarnia Warto wiedzieć, że złoża torfu, zwanego dzisiaj borowiną, zaczęły powstawać po ustąpieniu lądolodu skandynawskiego około 10 tyś. lat p. n. e. Powstały one na obszarze torfowisk wysokich z obumarłej roślinności bagiennej. Na obszarze Polski użyto borowiny po raz pierwszy do celów leczniczych w 1858 r.  Miało to miejsce w Krynicy. Kopano ją w górskich torfowiskach porośniętych iglastym borem, stąd nazwa borowina. Ziemia kołobrzeska podarowała nam drugie po solance bogactwo naturalne - borowinę. W roku kołobrzeski balneolog dr Herman Hirschfeld przebadał i wprowadził borowinę do celów leczniczych, co trwa po dzień dzisiejszy.

7 Solanka Historia Kołobrzegu zaczyna się od solanki. Odkrycia archeologiczne potwierdziły to bezspornie. Już w VII w. na północnym cyplu Wyspy Solnej istniała osada. Jej powstanie miało związek ze słonymi źródłami, one dały początek miastu. Kołobrzeska sól powstawała metodą odparowania. Najbogatsze i najbardziej zasolone tereny leżą właśnie na Wyspie Solnej. Tam średnie zasolenie wynosi około 6 promili. Oznacza to, że w litrze wody rozpuszczone jest około 6 dkg soli.

8 Zdj .

9 Oferty godne uwagi ZABIEGI BOROWINOWE - Okłady borowinowe
KĄPIELE MINERALNE - Kąpiel solankowo – borowinowa MASAŻE KINEZYTERAPIA

10 Historia Wczesnośredniowieczna lokalizacja grodu nie miała nic wspólnego z dzisiejszymi granicami miasta. Stary Kołobrzeg znajdował się wyżej rzeki Parsęty, na prawobrzeżnym wzgórzu, około czterech kilometrów od linii Bałtyku.  Otoczony wodami rzeki i rozległego bagniska oraz wałem drewniano - ziemnym, dostatecznie chronił mieszkańców. Miejscowa ludność słowiańska zajmowała się łowieniem ryb i rzemiosłem, ale najbardziej znaczącym zajęciem było warzenie soli, czyli jej produkowanie.

11 Herb Herby miejskie pojawiły się z chwilą powstawania miast, a dokładniej po uzyskaniu praw miejskich przez osady. Powstanie herbu ma ścisły związek z pieczęcią miejską, która była zewnętrznym wyrazem samorządnej odrębności miast. Kołobrzeg jako jedno z nielicznych miast w Polsce może poszczycić się tym, że w swojej bogatej historii posiada dwa herby.

12 Nazwa Słowiański Kołobrzeg usytuowany był na terenie obecnego Budzistowa. Współczesna nazwa miejscowości została ustalona po wojnie. Wcześniejsza, niemiecka nazwaAltstadt (w dosłownym tłumaczeniu "Stare Miasto") przypominała, że to miejsce było kolebką Kołobrzegu.

13 Opracował Patryk pałaszewski III gim

14 Strony http://miasto.kolobrzeg.eu/ http://www.uzdrowisko.kolobrzeg.pl/


Pobierz ppt "Uzdrowisko w Kołobrzegu"

Podobne prezentacje


Reklamy Google