Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wycieczka do Multicentrum. Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wycieczka do Multicentrum. Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej."— Zapis prezentacji:

1 Wycieczka do Multicentrum

2 Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Multicentrum w Jaworze zostało otwarte 10 stycznia 2010 roku. Multicentrum mieści się w budynku Gimnazjum nr 1. To ósma taka pracownia w Polsce i czwarta na Dolnym Śląsku. Jest ono największe i najlepiej wyposażone. Urządzenia produkowane są przez izraelską firmę, specjalizującą się w mikrotechnice. W Multicentrum można pogłębić wiedzę m.in. z chemii, fizyki, matematyki, ochrony środowiska, języków obcych, poznać podstawy kompozycji muzycznych, rysunku, grafiki, sztuki, filmu, animacji i wielu innych rzeczy. Na zajęcia do Jawora przyjeżdżają uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenów całego Dolnego Śląska. Miejsca wystarczy nawet dla 50- osobowych grup. W Jaworze jest pięć pracowni: Multimuzyka, Multiśrodowisko, Multisztuka, Multi-ogródek i plac zabaw Logi'kit. W sali sztuki dzieci mogą poznać programy graficzne, a w sali muzyki skomponować i nagrać własną melodię. Bardzo ciekawe są sale związane z naukami ścisłymi, gdzie można wykonywać doświadczenia. Na przykład: zobaczyć działanie stacji meteorologicznej, dowiedzieć się, jak pozyskiwać energię słoneczną, czy też zobaczyć działanie taśmy sortującej lub funkcjonowanie wielkiego magazynu.

3 Ile kosztowa ł o zbudowanie Multicentrum: Multicentrum kosztowało ok. 1,85 mln zł. Blisko 1,3 mln zł to wartość samego sprzętu komputerowego, dostarczonego przez Urząd Marszałkowski. Z własnych funduszy gmina Jawor sfinansowała (550 tys. zł) prace budowlane, które pozwoliły przystosować pomieszczenia w Gimnazjum nr 1 na potrzeby Multicentrum. Zakupiła też pozostałe wyposażenie pracowni. Koszty związane z funkcjonowaniem pracowni i prowadzeniem zajęć ma pokryć Urząd Marszałkowski.

4 Nauka w Multicentrum

5 c.d

6 Po ci ęż kiej nauce czas na zabaw ę

7 c.d

8 Nasze pi ę kne modele i projekty

9 c.d

10 Technika i robotyka

11 c.d

12 Jawor Jawor (Jawr, od XVII w. do 1945 niem. Jauer) to miasto i gmina w województwie dolnośląskim, w powiecie jaworskim. W latach 1975- 1998 miasto administracyjnie należało do województwa legnickiego. Jawor jest położony nad Jawornikiem, Paszówką i Nysą Szaloną w środkowej części Dolnego Śląska, na Równinie Jaworskiej, będącej częścią Równiny Chojnowskiej. Według danych z 30 czerwca 2009 miasto liczyło 23 952 mieszkańców.

13 Ko ś ció ł pokoju w Jaworze Został wybudowany w latach 1654-1655 według projektu Albrechta von Säbischa z zastosowaniem konstrukcji ryglowej. Budowla powstała z materiałów nietrwałych: drewna, słomy i gliny. Na uwagę zasługuje barokowe wyposażenie wnętrza: ołtarz, ambona i chrzcielnica. Po stronie północnej i południowej wzniesiono po cztery kondygnacje empor, których parapety zdobią obrazy ilustrujące Stary i Nowy Testament oraz pejzaże z zamkami i tarcze heraldyczne. Wszystkie elementy konstrukcyjne pokrywają polichromie o motywach fantazyjnie zwiniętych wici roślinnych. Ten obiekt wyróżnia się na tle historii sztuki europejskiej II połowy XVII w. ze względu na swą unikatowość i wysokie walory artystyczne. Jest jednym z trzech Kościołów Pokoju wybudowanych po wojnie trzydziestoletniej i jednym z dwóch zachowanych do dziś (drugi w Świdnicy). Kościół z racji dużego znaczenia dla kultury i dziedzictwa ludzkości, wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

14 Jaworskie Koncerty Pokoju Każdego roku od maja do września w Jaworze organizowane są Koncerty Pokoju. Odbywają się one w zabytkowych wnętrzach Kościoła Pokoju. Kameralna muzyka w wykonaniu artystów z Polski, Czech i Niemiec, oraz miejsce, gdzie koncerty się odbywają, stwarzają szczególny klimat oraz dostarczają niezapomnianych wrażeń. Łącznie w jaworskim kościele odbyło się już 67 koncertów, w tym 29 koncertów wykonanych przez artystów z zagranicy. Dotychczas występowali następujący artyści: Chór Poznańskie Słowiki pod dyr. Stefana Stuligrosza, Windsbacher Knabenchor, Chór Uniwersytetu Wrocławskiego "Gaudium", Kameralna Orkiestra "Leopoldinum", Orkiestra Amadeus pod dyrekcją Agnieszki Duczmal, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej, Spirituals Singers Band, Kwartet Wilanów, Camerata Cracovia, Zespół Folkowy "Sierra Manta", Brandenburgischer Kamerchor, Ledl Jazz Quintet i wielu innych.

15 c.d

16 Wykonawcy


Pobierz ppt "Wycieczka do Multicentrum. Dolnośląska szkoła liderem projakościowych zmian w polskim systemie edukacji Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google