Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

RADIO „SZCZĘŚLIWE SŁONIE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "RADIO „SZCZĘŚLIWE SŁONIE"— Zapis prezentacji:

1 RADIO „SZCZĘŚLIWE SŁONIE
Ojcowie założyciele czyli pierwsza redakcja Pierwsza redakcja radia (zdjęcie)‏ Historia radia czyli skąd się wzięliśmy Kolejna redakcja radia- czy niegodni następcy? Zdjęcie kolejnej redakcji Następcy – jeszcze nie wszyscy zasłużyli na swoje miejsce w tej prezentacji

2 Pierwsza audycja została wyemitowana w dniu 7 grudnia 2003 roku
Pierwsza redakcja radia „Szczęśliwe Słonie” powstała pod koniec listopada 2003 roku . W jej skład wchodzili: Damian Mazurowski, Jędrzej Kuśmierczuk, Damian Malinowski, Przemek Kościuk, Radek Hnat, Dawid Moczulski, Monika Krutul, Renata Moroz, gościnnie Grzegorz Gałek, oraz ich opiekun – p. Elżbieta Krzak. Pierwsza audycja została wyemitowana w dniu 7 grudnia 2003 roku i tę datę uznajemy za dzień naszych słoniowych urodzin. OJCOWIE ZAŁOŻYCIELE CZYLI PIERWSZA REDAKCJA

3

4 SKĄD SIĘ WZIELIŚMY? Dawno dawno temu w odległej galaktyce, uczniowie pewnej szkoły, a dokładnie klasy II gimnazjum prowadzili wojnę ze wszechobecną nudą. Ale nie szło im to zbyt dobrze. Sytuacja była już beznadziejna, gdy do klasy z dużą prędkością zaczął zbliżać się meteoryt. Jak się później okazało była to pani Elżbieta Krzak, która oznajmiła nam, że założyła się z Lordem Vaderem (nie powiem kto to z obawy na atak czarnej gwiazdy), że z uczniami swojej klasy założy szkolne radio. Natychmiast zgłosiło się kilku śmiałków gotowych stawić czoło niebezpieczeństwu. Swoją drużynę nazwali „Szczęśliwe Słonie”. Powody tej decyzji nie są znane nawet Słoniom do dziś. Aby dojść w swojej pracy do dzisiejszej perfekcji i doskonałości Słonie musiały pokonać wiele trudności. Z początku w nagraniach audycji pomagał nam pewien... gość zwany absolwentem – niejaki Grzegorz Gałek. To on nauczył nas podstaw nagrywania audycji w komputerze pokładowym. Dziś audycje tworzymy już sami w naszej kosmicznej bazie, czyli gabinecie nr 3. Nagrania robimy na super odlotowym mikrofonie Kaczaka za 9zł. Montażownie zainstalowaliśmy w prywatnym domu Przemka, a dziś funkcjonuje ona w mieszkaniu niejakich państwa Mazurowskich. To oczywiście ze względów konspiracyjnych, w obawie przed konkurencją. Mamy nadzieję, że ten tekst wejdzie wkrótce do wszystkich podręczników historii w Polsce.

5 Prowokator – Lord Vader (pan dyrektor Jacek Czyżak) – stał się naszym najwierniejszym fanem

6 Pierwsze urodziny radia „Szczęśliwe Słonie”

7 Niegodni następcy?! Kolejna redakcja powstała po odejściu legendarnych Słoni do szkół średnich. Trudy zmagania się z legendarnymi Słoniami wzięła na siebie nowa redakcja w składzie: Dawid Malinowski, Mateusz Parda, Mateusz Mazurowski, Natalia Kałuża, Paulina Woronowska, Piotr Sobczak, Piotr Gbur oraz przejściowo Agnieszka Fenyk. Czy im się udało, nie nam to oceniać. To oni jako pierwsi wyemitowali nasze audycje w internecie. Świat stanął przed nami otworem.

8

9 NASTĘPCY Redakcja przeszła kolejne zmiany pokoleń.. Zostali w niej: Mateusz Parda, Mateusz Mazurowski i Dawid Malinowski, który niedługo potem odszedł. Do nich dołączyli: Daria Burdyło, Kamila Wicik, Ada Śnieżko, Emilia Tarasiewicz i Monika Muchlado. Co zrobią? Czy wytrwają? Czy będą słuchani i podziwiani? Za dużo tych pytań. TERAZ CZAS NA ŻYCZENIA OD WAS!

10 p. Elżbieta Krzak „Matka wszystkich Słoni” Stała opiekunka i założycielka radia

11 Damian Malinowski – Malina
Zajmował się on szkolnym sportem.

12 Damian Mazurowski - Mazur
Twórca Konkursu Mazura, pierwszy redaktor naczelny radia.

13 Radek Hnat Niedościgły mistrz pióra. Niektóre artykuły pisał na lekcji matematyki.

14 Jędrzej Kuśmierczuk Zapowiadał on każdą audycję radia swoim niedościgłym „Heja heja”

15 Renata Moroz Odmierzała czas, przypominała o Dniu Babci, Dniu Dziecka. Zawsze wiedziała ile dni zostało jeszcze do najbliższych ferii czy wakacji.

16 Monika Krutul - Fruzia I co z tego, że zawsze czytała za szybko !

17 Dawid Moczulski – Kaczak
Chodził na dyskoteki, bo musiał przekazać z nich relacje. Gdyby nie jego mikrofon (9zł) nie byłoby nas tutaj.

18 Damian Trusz Pisać mu się nie chciało, ale GŁOS to on miał.

19 Dawid Malinowski – Malina JR
Podobnie jak jego brat, zajmował się szkolnym sportem

20 Mateusz Parda - Pardzioszek
Specjalista od czasomierza

21 Mateusz Mazurowski – Mazur JR
Kontynuował słynny Konkurs Mazura

22 Natalia Kałuża Zawsze wiedziała co się dzieje w szkole. Czasem grała nam na gitarze.

23 Paulina Woronowska Specjalistka od felietonów. Jak Ją ładnie poprosicie, to zrobi wam „aniołka”

24 Piotr Sobczak - Sopel Te jego słynne Sondaże… (kanapka ze smalcem i ogórkiem)

25 Piotr Gbur Ach te jego felietony…To on razem z Pardzioszkiem wymyślił słynnego „Słoniolotka”

26 Agnieszka Fenyk „Przelotowa” pisarka w naszym radio


Pobierz ppt "RADIO „SZCZĘŚLIWE SŁONIE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google