Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dawna Piła POZNAJEMY HISTORI Ę NASZEGO MIASTA POPRZEZ GR Ę EDUKACYJN Ą.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dawna Piła POZNAJEMY HISTORI Ę NASZEGO MIASTA POPRZEZ GR Ę EDUKACYJN Ą."— Zapis prezentacji:

1 Dawna Piła POZNAJEMY HISTORI Ę NASZEGO MIASTA POPRZEZ GR Ę EDUKACYJN Ą.

2 Z okazji pięćsetlecia Piły postanowiliśmy zrobić w ramach projektu grę związaną z historią Piły. Projekt ten realizowaliśmy korzystając z programu: RPG Maker XP

3 Program ten służy do tworzenia wszelkiego rodzaju gier RPG 2D.

4 Etapy naszej pracy. I etap Uczyliśmy się obsługi nowego programu. Poznawaliśmy jego możliwości, dostępne postacie, otoczenia, przedmioty i możliwe w grach ruchy.

5 Etapy naszej pracy. II etap Kolejnym krokiem było zapoznanie się z historią Piły.

6 Etapy naszej pracy. Przy tej czynności bardzo pomocna była nam strona internetowa: Dawna Piła

7 Etapy naszej pracy. Strona zawiera ustawioną chronologicznie całą historię naszego miasta w datach. Można na niej też znaleźć wiele zdjęć, map i ciekawostek dotyczących Piły.

8 Etapy naszej pracy. III etap Na podstawie mapy Piły z roku 1895 odtworzyliśmy w grze przebieg przez nasze miasto Rzeki Gwdy.

9

10 Etapy naszej pracy. IV etap Wybranie wydarzeń z historii miasta, które były możliwe do wykorzystania jako misje w naszej grze.

11 Gra podzielona została na misje. Misja 1 Odnalezienie w lesie położonym na południu karteczek zawierających fragmenty układanki, z której ułoży się nasze pierwsze zadanie.

12 Gra podzielona została na misje. Misja 2 Odwiedzenie pochodzącego z XXIII w. p.n.e. miejsca obrzędowego na terenie dzisiejszych Płotek.

13 Gra podzielona została na misje. Misja 3 Obok licznych znalezisk, ze schyłkowym okresem osadnictwa plemienia Gotów związany jest jeden z najbogatszych w Polsce skarbów rzymskich składający się z ok. 5000 monet. Trafił tu jako rodzaj daniny, albo łup z terenów nadreńskich, a następnie najprawdopodobniej został wrzucony w trzeciej ćwierci III w. do bagna jako ofiara w ramach obrzędów akwatycznych.

14 Gra podzielona została na misje. Misja 3 W tej misji naszym zadaniem jest odnalezienie tego skarbu.

15 Gra podzielona została na misje. Misja 4 Według jednej z hipotez w 1124 roku przez obecne miasto przemaszerował ze swym orszakiem św. Otton z Bambergu, podczas podjętej przez niego misji rechrystianizacji Pomorza. Ówczesny trakt przebiegał wówczas zapewne dzisiejszymi Alejami Piastów i Niepodległości.

16 Gra podzielona została na misje. Misja 4 Musimy pilnie powrócić do miasta aby pomóc jego mieszkańcom.

17 Gra podzielona została na misje. Misja 5 Jest to misja związana z nadaniem Pile przez króla Zygmunta Starego Praw Miejskich 4 marca 1513r.

18 Gra podzielona została na misje. Misja 6 Największy w dziejach miasta przed 1945 rokiem pożar. Po pożarze rozbudowano między innymi nowy rynek z ratuszem oraz dzielnicę żydowską z własnym rynkiem i synagogą.

19 Gra podzielona została na misje. Misja 7 Związana jest z założeniem pod Piłą jednego z trzech obozów szlachty wielkopolskiej zgromadzonej tutaj dla odparcia najazdu szwedzkiego. Obóz połączono później z obozem w Ujściu.

20 Gra podzielona została na misje. Misja 8 Jest rok 1755. W Pile urodził się Stanisław Staszic, wielki kompozytor i zasłużony zarówno dla Piły jak i całego narodu działacz polityczny. Misja ta związana jest właśnie z postacią Stanisława Staszica

21 Gdy pracowaliśmy nad tym projektem, nauczyliśmy się nowych umiejętności informatycznych. Tworzenie gry sprawiło nam świetną zabawę. Poznaliśmy wiele elementów historii Piły o których w ogóle nie słyszeliśmy. Mamy nadzieję, że granie w nią sprawi Wam dużą przyjemność. W przyszłości obiecujemy Wam ciąg dalszy.

22 Osoby biorące udział w projekcie: Jacek Ratajewski II B Łukasz Wolny II B Szymon Drzyzgiewicz II B Karol Skwarczek II B Adam Szczęsny II B Marcin Czerwiński II A Artur Mkrtczian II A Nadzór projektu: Mariusz Tr ę backi Piła, 5 czerwiec 2013r.


Pobierz ppt "Dawna Piła POZNAJEMY HISTORI Ę NASZEGO MIASTA POPRZEZ GR Ę EDUKACYJN Ą."

Podobne prezentacje


Reklamy Google