Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek"— Zapis prezentacji:

1 Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek

2 Lepsze zdrowie Zdrowie - jest to dobra kondycja fizyczna i psychiczna, bez objawów choroby i kalectwa. Wpływ na dobry stan zdrowia mają czynniki genetyczne, środowisko fizyczne, środowisko społeczne oraz styl życia, w tym sposób odżywiania się.

3 Czym jest żywność? . Żywienie (odżywianie) - jest to proces polegający na dostarczaniu każdej żywej komórce pokarmów pobieranych w stanie naturalnym lub po przetworzeniu na różnorodne potrawy i napoje w celu utrzymania podstawowych funkcji życiowych, właściwego rozwoju i stanu zdrowia.

4 Zdrowa żywność Zainteresowanie żywnością funkcjonalną o udowodnionym naukowo korzystnym wpływie na zdrowie jest coraz większe. Dzięki jej zastosowaniu można skutecznie zapobiegać chorobom cywilizacyjnym takim jak: otyłość, cukrzyca typu 2, choroby serca czy nadciśnienie tętnicze.

5 Jak powstaje żywność? Żywność funkcjonalna występuje zarówno w postaci konwencjonalnej, jak i modyfikowanej technologicznie – w postaci tradycyjnej lub nietypowej (np. koncentraty w proszku). Specjalnie zaprojektowana żywność funkcjonalna w postaci konwencjonalnej jest wytwarzana przeważnie metodami ogólnie stosowanymi

6 Jak jeść zdrowo i nie dać się zwariować
W mediach roi się obecnie od informacji na temat żywności zdrowej, ekologicznej, naturalnej, bez konserwantów. Trudno doprawdy nie zwariować w natłoku informacji i nie dać się zapędzić w poczucie winy. Czy można normalnie funkcjonować ograniczając się do kupowania tylko i wyłącznie ekologicznych rzeczy.

7 Żywność ekologiczna, a zdrowa żywność?
Żywność ekologiczna została w jednoznaczny sposób zdefiniowana w prawodawstwie Unii Europejskiej oraz prawodawstwie większości państw świata. Żywność ekologiczna to określenie żywności produkowanej metodami rolnictwa ekologicznego z dbałością o wyeliminowanie używania nawozów sztucznych i pestycydów.

8 Aktywność fizyczna Aktywność fizyczna – wspaniała sprawa, tylko czasem jakoś tak nie to miejsce, nie ta pora. Znacie stwierdzenie „zaczynam od poniedziałku”? To niesamowite jak TEN poniedziałek nie chce nadejść Jeśli mimo szczerych chęci i podejmowanych prób wciąż nie możecie wypracować nawyku systematycznych ćwiczeń mam dziś dla Was bardzo codzienną propozycję… mianowicie chodzenie.

9 Wpływ na zdrowie O tym, że aktywność fizyczna sprzyja długowieczności, wiedzieli już starożytni. Niewiele jest natomiast form ruchu, które wymagają tak niskich nakładów finansowych, jak jogging. Wystarczą w zasadzie wygodne buty, sportowy strój i odrobina dobrych chęci, aby uprawiać tę dyscyplinę sportową - od lat należącą do najpopularniejszych.

10 Aktywność poza domem Nie ma co się oszukiwać wyprawa z małym dzieckiem wymaga większych przygotowań i dobrej organizacji. Musisz wziąć pod uwagę wszelkie ewentualności i wszystkie potrzeby Twojego malca. Jednak odrobina wysiłku przyniesie wam wszystkim korzyść. Bo taka wyprawa to idealna forma zacieśniania więzów między rodzicami, a dzieckiem. W czasie jej trwania wiele się nauczycie, nie tylko o sobie, ale także o otaczającym was w świecie. A oto przecież chodzi.

11 Aktywność fizyczna wpływa na inteligencję
Aktywność ruchowa ma korzystny wpływ nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale i na pracę mózgu i zdolności intelektualne – takie wnioski płyną z analizy ponad 100 badań, którą opublikowało pismo Journal of Applied Physiology. Autorzy podkreślają, iż na podstawie wieloletnich studiów można stwierdzić, że regularne ćwiczenia pozwalają na zachowanie dobrej sprawności ruchowej i motorycznej. Zmniejszają ryzyko wystąpienia m.in. cukrzycy typu 2, chorób układu krążenia, osteoporozy, raka piersi czy jelita grubego.

12 Kolarstwo Na szosie rozgrywa się jednodniowe wyścigi (wieloetapowe, indywidualne i drużynowe na czas). Kolarstwo torowe to kolarstwo, które uprawia się na specjalnych rowerach torowych zbudowanych na kołach 28 calowych, bardzo podobnych do rowerów szosowych, ale o uproszczonej i mocno „odchudzonej” konstrukcji. Welodromy (tory kolarskie) mają kształt zbliżony do bieżni lekkoatletycznych. Łuki torów są mocno pochylone, dzięki czemu startujący mogą utrzymywać stałą prędkość. Kolarstwo górskie (ang. mountain biking) to odmiana kolarstwa polegająca na ściganiu się w terenie górzystym lub na szklakach z przeszkodami, na rowerach górskich umożliwiających poruszanie się w tym terenie.

13 Łyżwy, hokej i curling Przez najbliższe cztery miesiące to właśnie tu koncentrowała się będzie sportowa aktywność mieszkańców Uznamu i wypoczywających na wyspie turystów. Otwarte w połowie listopada sztuczne lodowisko w Heringsdorfie w tym sezonie obchodzi okrągłą, dziesiątą rocznicę działalności. Obiekt ma powierzchnię pełnego boiska hokejowego, dzięki czemu ściąga na mecze amatorskie drużyny z całego regionu. Grać zaczynają już czterolatki.

14 Aktywność fizyczna a zdrowie człowieka
Badanie opublikowano w czasopiśmie „Archives of International Medicine”. (aktywność fizyczna, aktywność fizyczna a zdrowie, aktywność fizyczna a zdrowie człowieka, choroby serca, wysiłek fizyczny) ... Jak wykazały badania, aktywność fizyczna jest ... zdrowie oraz obniżają ryzyko bądź spowalniają postęp niektórych chorób związanych z późnym wiekiem

15 Koniec prezentacji


Pobierz ppt "Zdrowy posiłek aktywny wypoczynek"

Podobne prezentacje


Reklamy Google