Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto KLAUDIA LISZKA Klasa I b kwiecień 2008.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto KLAUDIA LISZKA Klasa I b kwiecień 2008."— Zapis prezentacji:

1

2 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto KLAUDIA LISZKA Klasa I b kwiecień 2008

3 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto Dlaczego Londyn ? Moje zainteresowanie Londynem zaczęło się od pewnego programu do nauki słownictwa, który jako przerywnik ćwiczeń wyświetlał zdjęcia z Londynu. Moim marzeniem jest zobaczyć to miasto w rzeczywistości i mam nadzieję, że się spełni. Natomiast już teraz zapraszam do małej wycieczki po tym pięknym miejscu.

4 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Zabytki i inne ciekawe miejsca 1. Big Ben 2. Pałac Buckingham 3. Katedra Św. Pawła 4. Madame Tussauds 5. Parlament 6. Tower Bridge 7. Westminster Abbey 8. London Eye 9. Wembley 10. War museum 11. Kew Gardens 12. The Monument 13. Piccadilly Circus 14. National Gallery 15. Natural History Museum 16. London Transport Museum

5 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 1. Big Ben Big Ben jest to nazwa ważącego 14 ton dzwonu umieszczonego na szczycie 106 metrowej wieży. Uważany jest on za symbol Wielkiej Brytanii. Dzwon ten umieszczony jest na jednej z dwóch wież londyń- skiego parlamentu.

6 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 2. Buckingham Palace Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Palace Buckingham położony przy Saint James Park, pomiędzy parkami świętego Jakuba, Green Parkiem i pry- watnym Ogrodem królowej. Został on oficjalną, stałą rezy- dencją królewską w roku 1837. Wybudowany został w 1703 roku dla Johna Shieffielda - księcia Buckingham. W 1761 został zakupiony dla Jerzego III. Nazwa pałacu pochodzi od dworu, jaki w roku 1703 wzniósł tu książę Buckingham.

7 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 3. Katedra Św. Pawła Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Katedra Świętego Pawła położona jest w dzielnicy The City. Budowano ją w latach 1675 - 1710. Budowę katedry nadzorował architekt sir Christopher Wren. Budowlę tą charakteryzuje piękna kopuła o średnicy 50 metrów, która sprawia wrażenie lekkiej, jednak waży nie mało, bo 700 ton. Do kopuły prowadzi 627 schodów. Katedra Świętego Pawła ustępuje jednak swoimi rozmiarami waty- kańskiej Bazylice Świętego Piotra.

8 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 4. Madame Tussauds Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Muzeum Madame Tussauds położone jest w pobliżu stacji metra Baker Street. Jest to jedna z najpo- pularniejszych atrakcji turys- tycznych oferowanych przez Londyn. Madame Tussaud przybyła po raz pierwszy do stolicy Wielkiej Brytanii w 1802 roku, przywożąc ze sobą wyrzeźbione głowy straconych francuskich arystokratów. Od tego czasu jej woskowe modele przyciągają tłumy turystów z całego świata.

9 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 5. Parlament Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 The Palace of Westminster jest siedzibą parlamentu, który składa się z dwóch izb: niższej - House of Comous (Izba Gmin) i wyższej -Hous of Lords ( Izba Lordów). Na zwiedzanie trzeba dość długo czekać w kolejce- wejście przez St Stephen's Hall. Nowy Pałac Westminsterski zbudowany został z bloków wapienia jorkszyrskiego, który zawiera silną domieszkę magne- zytów. Głównym, zewnętrznym motywem dekoracyjnym są pinakle i półkolumny.

10 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 6. Tower Bridge Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Bliźniacze wieże londyńskiego Tower Bridge to jedna z najpopularniejszych atrakcji turystycznych miasta. Most ten wybudowano na początku lat 90. XIX wieku. Oddano go do użytku w 1894 roku po ośmiu latach budowy. Tower Bridge składa się z dwóch wież i dwóch przęseł. Każde przęsło waży około 1100 ton i podnosi się do góry w ciągu 1 min 30 sekund. Obydwie wieże kryją w sobie mechani- zmy, służące do podnoszenia przęseł.

11 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 7. Westminster Abbey Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Opactwo Westminsterskie to jedna z najbardziej znanych świątyni w Wielkiej Brytanii. Większość historyków przyjmuje że katedra powstała w IX wieku, jednak obecną postać świątynia przyjęła w XIX wieku. W Opactwie mieszczą się groby wielu słynnych osób m.in. Samuela Johnsona, Karola Dickensa, Roberta Browninga, Isaaca Newtona, Karola Darwina czy Ernesta Ruther- forda. To właśnie tutaj odbywają się koronacje królów Anglii. Cieka- wostką jest że kilka scen w książce "Kod Leonarda Da Vinci" toczy się właśnie w opactwie.

12 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 8. London Eye Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 British Airways London Eye usytuowane jest naprzeciwko The Houses of Parliament, pomiędzy Water- loo, a Westminster Bridge. London Eye jest jednym z wielu londyńskich przedsię- wzięć mających na celu uczczenie koniec XX wieku - Millenium. Pomysł na zbu- dowanie największego na świecie koła widokowego powstał w roku 1994.

13 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 9. Wembley Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Otwarty w 1923 roku Wembley jest po Hiszpańskim Camp Nou drugim największym stadionem w Europie. Obecnie na trybunach może równocześnie zasiąść 90,000 widzów. Na Wembley Stadium mogą odby- wać się mecze piłki nożnej, rugby, żużlowe, zawody lekko- atletyczne oraz koncerty.

14 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 10. War museum Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Imperialne Muzeum Wojny to atrakcja nawet dla osób, które nie przepadają za zwykłymi muzeami. Każdy znajdzie tam coś dla siebie, miłośnicy militariów - bogate kolekcje broni palnej, czołgów i samolotów z różnych okresów, osoby poszukujące wrażeń będą miały okazję przejść okopami I wojny światowej czując zapach gazów bojowych, a także przeżyć naloty na Londyn w schronie przeciwlotniczym, następnie prze- chodząc po zniszczonym bombami mieście. Wszystko to wygląda bardzo realistycznie.

15 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 11. Kew Gardens Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Królewskie ogrody botani- czne są uważane za najwspanialsze na świecie. Na 120 hektarach parku znajduje się ponad 50000 okazów roślin pochodzących z różnych zakątków świata - począwszy od Wielkiej Brytanii, poprzez Europę, Afrykę i obie Ameryki kończąc na orientalnych roślinach z Japonii i Chin. W Kew Gardens można spotkać także wiele zwierząt np. egzotyczne ryby i ptaki mieszka- jące w cieplarniach i palmiarniach.

16 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 12. The Monument Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 The Monument to 61- metrowa kolumna zbudowana ku upamiętnieniu wielkiego pożaru, który w 1666 roku strawił ponad połowę ówczesnego Londynu. Pomnik mieści się w dzielnicy City of London, dokładnie 61 metrów od miejsca, w którym wybuchł pożar.

17 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 13. Piccadilly Circus Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Piccadilly Circus to najbardziej znany londyński plac i skrzyżowanie. Na jego środku mieści się fontanna z figurką Anterosa, a na ścianie jednego z budynków otaczających plac - gigantyczne reklamy świetlne. W pobliżu znajduje się także Trocadero - centrum rozrywki, w którego skład wchodzą kina, restauracje, sklepy oraz salony gier i kasyna. Będąc w okolicy warto zobaczyć także dzielnicę Soho i China Town.

18 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 14. National Gallery Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Budynek National Gallery, czyli największej galerii obrazów w Wielkiej Brytanii znajduje się przy placu Trafalgar Square. Można tam zobaczyć blisko 2300 obrazów namalowa- nych w latach 1250 - 1900. Dzieła Leonardo da Vinci, Rembrandta van Rijna, Vincenta van Gogha i innych wybitnych artystów przyciągają w mury galerii ponad 4 miliony gości rocznie. Częścią National Gallery jest także galeria portretów - National Portrait Gallery.

19 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 15. Natural History Museum Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Muzeum Historii Naturalnej mieszczące się w wiktoriańskim gmachu przy Exhibition Road w dzielnicy South Kensington w ciekawy sposób przedstawia funkcjono- wanie Ziemi, ewolucje człowie- ka, pochodzenie gatunków zwierząt i roślin oraz zagadnie- nia związane z ekologią, geolo- gią, paleontologią, mineralogią i zoologią.

20 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b 16. London Transport Museum Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 Mieszczące się w dziel- nicy Covent Garden London Transport Museum w ciekawy sposób przedstawia rozwój lon- dyńskiego transportu począwszy od wieku XIX, a skończywszy na futurystycznych wizjach przy- szłości.

21 kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Bibliografia Klaudia Liszka – klasa I b kwiecień 2008 W prezentacji wykorzystano materiały pochodzące ze strony: www.londyn.webd.pl


Pobierz ppt "kwiecień 2008 Klaudia Liszka – klasa I b Londyn – piękne miasto KLAUDIA LISZKA Klasa I b kwiecień 2008."

Podobne prezentacje


Reklamy Google