Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowe rozwiązania analizatorów gazowych firmy Codel dla bezpieczeństwa układów nawęglania *** Konferencja Techniczna NOWOCZESNE KOTŁOWNIE. INWESTYCJE I.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowe rozwiązania analizatorów gazowych firmy Codel dla bezpieczeństwa układów nawęglania *** Konferencja Techniczna NOWOCZESNE KOTŁOWNIE. INWESTYCJE I."— Zapis prezentacji:

1 Nowe rozwiązania analizatorów gazowych firmy Codel dla bezpieczeństwa układów nawęglania *** Konferencja Techniczna NOWOCZESNE KOTŁOWNIE. INWESTYCJE I BEZPIECZEŃSTWO. Zawiercie, 23-25 marca 2011r..

2 Oferta firmy Codel International obejmuje przede wszystkim kompletne systemy ciągłych pomiarów emisji. Obecnie Codel rozszerzył ofertę o przyrządy dedykowane do celów procesowych i diagnostyki zagrożeń pożarem i wybuchem

3 Pomiar CO do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarem w młynach weglowych Nieprzyjazne środowisko oraz duża gęstość pyłu w mieszance pyłowo-gazowej powodują, iż tradycyjne systemy ekstrakcyjne nie są w stanie sprostać zadaniu transportu i odpowiedniego przygotowania próbki gazu do pomiaru. System Codela pobiera gaz z wylotu z młyna poprzez filtr dyfuzyjny (ze spieku) zabudowany na ściance pyłoprzewodu.

4 Pomiar CO do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarem w młynach weglowych Należy brać pod uwagę dwa zjawiska mogące utrudnić właściwy pobór próbki: zagrożenie zablokowaniem filtru przez gromadzącą się na nim warstwę pyłu oraz zagrożenie erozją w przypadku zbyt głębokiego umieszczenia filtru w strumieniu mieszanki pyłopowietrznej. Istotny wpływ na przepuszczalność filtru ma jakość przemiału – w zależności od obiektu zmienia się ona w bardzo szerokich granicach – im przemiał drobniejszy tym zadanie trudniejsze.

5 Pomiar CO do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarem w młynach weglowych Próbka gazowa nie wymaga żadnej obróbki i jest kierowana za pomocą węża i pompki do komory pomiarowej wyposażonej w kompaktowy analizator gazowy pracujący w podczerwieni. Komora pomiarowa jest grzana, aby nie dopuścić do grożącej korozją kondensacji.

6 Schemat analizatora CO w młynie

7 Pomiar CO do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarem w młynach weglowych Zasada działania Analizator w swojej pracy wykorzystuje zjawisko niedyspersyjnej absorpcji promieniowania podczerwonego (NDIR) o określonej długości fali charakterystycznej dla tlenku węgla. Metoda NDIR (w odróżnieniu od czujników elektrochemicznych) charakteryzuje się dużą stabilnością wskazań w czasie – nie ma potrzeby regularnej kazlibracji zakresu gazem wzorcowym.

8 Pomiar CO do wczesnego wykrywania zagrożenia pożarem w młynach węglowych. Stany pracy analizatora Praca normalna (ścieżka przepływu A) Przedmuchiwanie filtru (czas trwania ok. 20s) – wykonywany automatycznie w ustawionych interwałach Kalibracja zera powietrzem (czas trwania ok. 4 min) – wykonywana automatycznie raz na dobę Weryfikacja wskazań gazem wzorcowym – wykonywana ręcznie Konfiguracja i diagnostyka – wykonywane ręcznie – miejscowo lub zdalnie przez modem GSM

9 Pomiar CO w młynach węglowych - główne komponenty

10 Pomiar CO w młynach węglowych - króciec poboru próbki

11 Pomiar CO w młynach węglowych - Wnętrze szafy analizatora

12 Pomiar CO w młynach węglowych - przykład zabudowy na obiekcie

13

14 Przykładowe wskazania pomiaru CO przy spalaniu węgla…

15 Przykładowe wskazania pomiaru CO …i przy współspalaniu biomasy

16 Pomiar CO i zapylenia w tunelu, galerii, pomieszczeniu lub zbiorniku Codel jest jednym z czołowych producentów systemów monitoringu tuneli (ok. 350 referencji na całym świecie). Podstawowym elementem systemu są analizatory optyczne do pomiaru CO, przejrzystości powietrza oraz (w razie potrzeby) NOx. Pomiar odbywa się za pomocą głowicy nadawczo-odbiorczej oraz drugiej głowicy z lustrem. Strefa pomiarowa wynosi 2 do 6 metrów (lub inna w wykonaniu specjalnym).

17 Pomiar CO i zapylenia w tunelu, galerii, pomieszczeniu lub zbiorniku. Możliwe jest zastosowanie tego typu przyrządu do pomiaru CO i zapylenia w przestrzeni otwartej (np. galerie naweglania, przesypy) lub zasobniku (bunkrze) z węglem lub innym paliwem.

18 Pomiar CO i zapylenia w tunelu, galerii, pomieszczeniu lub zbiorniku Powyższe zastosowania mogą opierać się na sprawdzonych systemach monitoringu tuneli drogowych i kolejowych. Zaletą systemu Codela jest całkowita bezobsługowość i pomiar CO i zapylenia jednym przyrządem. Zastosowanie systemów tunelowych do innych aplikacji jest obecnie przedmiotem badań i testów.

19 Pomiar CO i zapylenia w tunelu, galerii, pomieszczeniu lub zbiorniku Schemat systemu Monitor CO/zapylenia Monitor przepływu powietrza Zasilacz 4-20mA 230V`

20 Pomiar CO i zapylenia Głowica nadawczo-odbiorcza

21 Pomiar CO i zapylenia Zespół lustra

22 DZIĘKUJĘ ZA UWAGĘ. Wszelkie zapytania proszę kierować na adres: Pentol-Enviro Polska sp. z o.o. ul. Jakuba Kubickiego 19/22, 02-954 Warszawa tel. +48 22 642 92 14, fax +48 22 858 88 87 e-mail pentol@pentol.pl www.pentol.plpentol@pentol.plwww.pentol.pl


Pobierz ppt "Nowe rozwiązania analizatorów gazowych firmy Codel dla bezpieczeństwa układów nawęglania *** Konferencja Techniczna NOWOCZESNE KOTŁOWNIE. INWESTYCJE I."

Podobne prezentacje


Reklamy Google