Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Odczytywanie haseł Użytkowników w Windows

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Odczytywanie haseł Użytkowników w Windows"— Zapis prezentacji:

1 Odczytywanie haseł Użytkowników w Windows
Jan Drożak 2G

2 OPhcrack

3 Ophcrack - gdy zapomnisz hasła
Zdarzyło Ci się kiedyś zapomnieć hasło które sam utworzyłeś? Wiem może się to wydać śmieszne ale mi przydarzyło się to właśnie dzisiaj. Ustawiłem hasło i nie zdążyłem sobie go jeszcze utrwalić , a po kilku set próbach byłem już zmieszany i zapomniałem na amen ale z pomocą przyszedł Ophcrack.

4 OPHCRACK

5 OPHCRaCK Ophcrack dzięki temu narzędziu możesz odzyskać zapomniane hasło w Windows XP , Vista jak i Windows 7. Nie pamiętasz hasła swojego konta w Windows XP,Vista lub Win 7?Nie martw się formata nie trzeba robić ani używać płyt z Recovery . Gdy nie użyto innych znaków jak liter i cyfr to zazwyczaj szybko Ophcrack je odnajdzie. Jest to darmowy obraz płyty CD (ISO) oparty na systemie Linux, po pobraniu trzeba nagrać na płytce CD za pomocą dowolnego programu który utworzy nam ją jako bootowalną płytę lub darmowego BurnAware. Po nagraniu CD (jako obraz dysku) uruchamiamy z płytki komputer i po załadowaniu Linuksa Ophcrack automatycznie się załaduję i zacznie prace odczytywania haseł z kont użytkowników.

6

7 OPHCRACK Producent twierdzi , że odzyskuje w 99,9% (wierzę na słowo :) alfanumeryczne hasła w przeciągu kilku minut, pod warunkiem że były zapisane w (hash) wartości mieszania LM i NTLM. Ophcrack pracuje z tzw. tęczowymi tablicami (rainbow table), które umożliwiają złamanie haseł zaszyfrowanych w bazie danych SAM. Przed użyciem tablic próbuje złamać metodą siłową do 4 znaków co pozwala odzyskać niektóre hasła zawierające znaki specjalne, nawet jeśli nie ma ich w tablicach. Hasło można jeszcze zresetować innym programem ale wtedy go już nie poznamy. Tutaj link z przedstawionym łamanie haseł:

8 OPHCrACK


Pobierz ppt "Odczytywanie haseł Użytkowników w Windows"

Podobne prezentacje


Reklamy Google