Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie"— Zapis prezentacji:

1 Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie
PIKNIK RODZINNY Tygodniowe MENU II -śniadania Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie SPORT Szkoła Podstawowa nr 139 im. Dzień Dobrego Jedzenia Ciii…chy Październik Projekty, prelekcje, konkursy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie Pierwsza pomoc przedmedyczna

2

3 CERTYFIKAT „SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE”

4 II - ŚNIADANIE Śniadanie, choć nie każdy wie, to najważniejszy posiłek dnia. Jednak wielu z nas zjada cokolwiek w pośpiechu lub wychodzi z domu bez śniadania. Dlatego by zapobiegać złym nawykom i wdrożyć dzieci do porannego posiłku, od wielu lat w naszej szkole funkcjonuje 15 minutowa przerwa śniadaniowa. W tym czasie uczniowie wszystkich klas od 0 do VI zjadają przyniesione z domu II – śniadanie, które spożywają w salach lekcyjnych lub stołówce szkolnej, wraz z nauczycielami. Dla uczniów, którzy nie przynieśli ze sobą kanapek, szkolny sklepik przygotowuje chrupiące, świeże zapiekanki, a w stołówce szkolnej przygotowana jest dla spragnionych woda mineralna. By urozmaicić tradycyjne kanapki, Zespół Promocji Zdrowia opracował tygodniowe „Menu II – śniadania”. W ten sposób staramy się wyrabiać u naszych uczniów świadomość wyboru wartościowych produktów żywieniowych, zwiększać udział warzyw i owoców w codziennej diecie, jak również propagować zdrowy styl życia. W tym celu szkoła bierze również udział w programach towarzyszących: ”Szklanka mleka”, „Owoce i warzywa w szkole” jako działania zmierzające do wyrobienia trwałych zmian w nawykach żywieniowych dzieci.

5 Chcąc kształtować dobre nawyki żywieniowe naszych uczniów, wprowadziliśmy tygodniowy jadłospis II - śniadania. Głównym celem tej akcji jest urozmaicenie II - śniadania oraz wyrobienie świadomości i odpowiedzialnych wyborów tego, co jemy.

6 Warszawski Dzień Dobrego Jedzenia pod hasłem: „Drugie śniadanie do szkoły”
Jak co roku w listopadzie zorganizowaliśmy w naszej szkole Święto Jedzenia. Reprezentacja szkoły wzięła udział w dzielnicowych obchodach zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 234. Dla pozostałych uczniów Zespół Promocji Zdrowia przygotował konkursy, w których mogli wykazać się swoimi umiejętnościami plastycznymi i kulinarnymi. Uczniowie młodsi z klas 0 – III mieli przygotować tego dnia specjalne, super zdrowe II - śniadanie, zawierające wszystkie produkty polecane, np. kanapki z ciemnego pieczywa z chudą wędliną i warzywami, owoc, wodę lub sok do picia. Kolejnym zadaniem dla chętnych uczniów było przygotowanie rysunkowej reklamy ulubionego, zdrowego produktu, który można zjeść w czasie II - śniadania. Uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w konkursach: „Śniadanie mistrzów” – konkurs na przygotowanie najlepszego II – śniadania, oceniany przez komisję nauczycieli. „Śniadanie na trawie” – wykonanie na jednej z lekcji plakatu, rysunku bądź grafiki komputerowej przedstawiającej produkty polecane do spożycia w czasie II - śniadania. Przeprowadziliśmy również ankiety wśród uczniów pt.: „Co jadłem(am) i piłem (am) w ciągu kolejnych 3 dni – na śniadanie, obiad, kolację i inne posiłki”. W ciągu weekendu uczniowie dokonywali samoewaluacji posiłków jakie spożywali, a podsumowanie wyników nastąpiło na lekcjach przyrody. Ogłoszenie wyników konkursów i wystawa prac nastąpiła na szkolnym apelu.

7 Czym skorupka za młodu…
Ruch to zdrowie – przerwy międzylekcyjne na świeżym powietrzu – akcja wspomagająca przeciwdziałanie hałasowi „Witaminy, a nasze zdrowie” – apel podsumowujący dzielnicowy konkurs „Zdrowy styl życia” „Akcja Segregacja” – cykl zajęć w klasach I – III poświęcony gospodarowaniu odpadami Lekcje Koła przyrodniczego w terenie

8

9 Ciii...chy 2012 PAŹDZIERNIK N Pon Wt Śr Czw Pt Sob 1 2 3 5 6 7 8 9 10
2012 Plakat nagrodzony w szkolnym konkursie pt. „Cichy październik” – w ramach akcji przeciwdziałania hałasowi.

10 SPORT „W zdrowym ciele, zdrowy duch!”
W myśl tego popularnego powiedzenia wzmacniamy i rozwijamy zamiłowania sportowe naszych uczniów. Nasi sportowcy zdobywają laury w wielu dyscyplinach, dzięki czemu klasyfikujemy się na I miejscu ogólnej klasyfikacji Szkół Podstawowych Dzielnicy Wola. Zajęliśmy również I miejsce w dziedzinie „Od zabawy do sportu” klasy II – IV.

11 Piknik Rodzinny pod hasłem: „Dbajmy o zdrowie”
Piknik Rodzinny pod hasłem: „Dbajmy o zdrowie”. Tegoroczny Piknik przypadł w deszczową sobotę 25 maja, jednak pogoda nie zepsuła humoru i świetnej zabawy, przy tak wielu atrakcjach, które zorganizowaliśmy dla chętnych gości. A działo się wiele… Gry i zabawy sportowe, nauka tańca country, pokazy judo, pokazy i doświadczenia chemiczne, wykopaliska archeologiczne, Klub przyjaciół zwierząt, pokaz iluzjonistyczny, pokaz pierwszej pomocy, kącik pomiaru ciśnienia i poziomu cukru we krwi, stoisko ze zdrowymi łakociami i sokiem warzywno – owocowym, zabawy na dmuchanych zabawkach, stoiska czytelniczo – książkowe, loteria fantowa, gry i zabawy przyrodnicze, konkursy wiedzy oraz występy wokalne. Bawiliśmy się wyśmienicie i z nadzieją czekamy na przyszłoroczne spotkanie 

12

13 Pierwsza pomoc przedmedyczna W mijającym roku szkolnym 2012/2013 wszyscy uczniowie naszej szkoły, jak również pracownicy i nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Grupa ratowników medycznych z Collegium Rehabilitacji i Polityki Społecznej przez dwa miesiące prowadziła zajęcia dla naszych uczniów. Dla osób chętnych, które chciały przetrenować udzielanie pomocy lub chociażby przypomnieć sobie, w jaki sposób reagować w sytuacjach kryzysowych, zorganizowaliśmy kącik pierwszej pomocy w czasie Pikniku Rodzinnego. FILM:


Pobierz ppt "Ludwiki Wawrzyńskiej w Warszawie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google