Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Przeprowadzka do Domu Seniora AS Wprowadzenie. Spis treści dokumentu Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na przeprowadzkę do Polski ten dokument pomoże.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Przeprowadzka do Domu Seniora AS Wprowadzenie. Spis treści dokumentu Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na przeprowadzkę do Polski ten dokument pomoże."— Zapis prezentacji:

1 Przeprowadzka do Domu Seniora AS Wprowadzenie

2 Spis treści dokumentu Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na przeprowadzkę do Polski ten dokument pomoże Państwu zorganizować wszystkie formalności związane ze zmianą miejsca zamieszkania. Na następnych stronach znajdują się informacje dotyczące: 1)Formalności związanych z kasą chorych i kasą opieki 2)Formalności związanych z Państwa lekarzem rodzinnym oraz badaniami 3)Innych formalności związanych z wyjazdem 4)Przygotowanie rzeczy przed przeprowadzką do Polski 5)Podróży do naszej rezydencji 6)Formalności związanych z rozpoczęciem pobytu w Polsce

3 1. Kasa chorych i kasa opieki (1/3) Jedną z najistotniejszych kwestii przed przeprowadzką jest załatwienie niezbędnych formalności związanych z kasą chorych: a)Przed przeprowadzką do Polski konieczne jest pobranie formularza E-121 z Kasy Chorych. Dzięki temu dokumentowi Państwa ubezpieczenie nie będzie przerwane i będzie obowiązywać na terenie Polski. b)Prosimy o upewnienie się, iż Państwa ubezpieczyciel nie wymaga złożenia dodatkowych dokumentów przed wyjazdem do Polski – w tym celu należy skontaktować się z Infolinią ubezpieczonego. Wichtig !

4 1. Kasa chorych i kasa opieki (2/3) Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat? Die Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung - Ausland (DVKA) des GKV-Spitzenverbandes doradza ubezpieczonym w przypadku pytań dotyczących prawa związanego z ubezpieczeniem chorobowym i opiekuńczym w przypadku rezydujących w różnych krajach lub przenoszących się (Podstawy prawne, prawo ubezpieczeniowe, praktyczne wskazówki). Kontakt z DVKA: Deutsche Verbindungsstelle Krankenversicherung - Ausland Pennefeldsweg 12 c 53177 Bonn Telefon: +49 228 9530-0 Telefax: +49 228 9530-600 E-Mail: post@dvka.de Internet: http://www.dvka.depost@dvka.dehttp://www.dvka.de Informationsblatt der DKVA HIER klicken

5 1. Kasa chorych i kasa opieki (3/3) Gdzie znajdę więcej informacji na ten temat? W przypadku prywatnych kas chorych prosimy o kontakt z: Verband der privaten Krankenversicherung e.V. Postfach 51 10 40 50946 Köln Tel.: 0221 37662 - 0 Fax: 0221 37662 - 10 E-Mail: postmaster@pkv.de http://www.pkv.depostmaster@pkv.de http://www.pkv.de

6 2. Formalności związane z Państwa lekarzem rodzinnym oraz badaniami a)Uzupełnienie wysłanej przez SR AS ankiety medycznej b)Przygotowanie dokumentacji od lekarza prowadzącego dot. historii leczenia Prosimy o pobranie od lekarza rodzinnego lub prowadzącego zaświadczeń dotyczących historii Państwa ewentualnych chorób oraz dokumentacji dotyczącej pobytów w szpitalu, leczenia ambulatoryjnego oraz świadczonej opieki. b)Przygotowanie aktualnych wyników badań lekarskich Prosimy o przygotowanie następujących wyników badań (nie starszych niż jeden miesiąc): pełna morfologia, ESR (erythrocyte sedimentation rate), badania moczu (w tym cukru w moczu), zdjęcia rentgenowskie, Test Wassermanna, EKG.

7 3. Inne formalności związane z wyjazdem Przed wyjazdem prosimy o dopełnienie formalności związanych z: a)Meldunkiem w Państwa gminie (zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania), b)W przypadku zaistnienia takiej konieczności prosimy pamiętać o rozwiązaniu umów na świadczenie usług związanych między innymi z telefonią komórkową, mediami, oraz świadczeniem innych usług regulowanych umowami.

8 4. Przygotowanie rzeczy przed przeprowadzką do Polski Prosimy o przygotowanie rzeczy osobistych oraz ubrań* na pobyt w SR AS : Zapas leków na okres 1 miesiąca, Piżama lub koszula nocna, Szlafrok, Spodnie / spódnice, Koszule i podkoszulki, Bielizna osobista, skarpetki, Strój kąpielowy, Obuwie lekkie oraz zimowe, kapcie oraz klapki basenowe Kurtka lub płaszcz zimowy, Dres niezbędny na czas rehabilitacji i zajęć sportowych, Inne rzeczy osobiste zgodnie z wyborem**. * Prosimy o oznaczenie ubrań imieniem i nazwiskiem ze względu na świadczenie przez SR AS usług związanych z praniem oraz prasowaniem rzeczy osobistych mieszkańców. ** W przypadku mieszkańców pokoi jednoosobowych istnieje możliwość zabrania własnych mebli. Wichtig !

9 5. Podróż do naszej rezydencji Przed rozpoczęciem podróży do naszej rezydencji prosimy o: a)Zabranie niezbędnych leków (miesięczny zapas) oraz prowiantu na czas podróży, b)Skontaktowanie się z pracownikami Rezydencji Seniora AS oraz przekazanie informacji dot. czasu przyjazdu oraz ilość osób. Wichtig ! Adresse: Seniorenresidenz AS Przewodników Górskich 1 58-540 Karpacz, Polen Telefon: +48 692 466 126

10 6. Formalności związanych z rozpoczęciem pobytu w Polsce Po dotarcie do Polski dopełnione zostaną następujące formalności: a)Meldunek w Dolnośląskiej Kasie Chorych na podstawie formularza E-121 pobranego z Państwa niemieckiej kasy chorych b)Meldunek zameldowania w Urzędzie Gminy Karpacz c)Rozmowa z lekarzem SR AS …. a potem można już tylko cieszyć się pobytem w naszej Rezydencji!!!


Pobierz ppt "Przeprowadzka do Domu Seniora AS Wprowadzenie. Spis treści dokumentu Jeżeli zdecydowaliście się Państwo na przeprowadzkę do Polski ten dokument pomoże."

Podobne prezentacje


Reklamy Google