Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prezentacje wykonał Krzysztof Gryś z I LO w Łasku pod opieką p. Joanny Kowalczuk.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prezentacje wykonał Krzysztof Gryś z I LO w Łasku pod opieką p. Joanny Kowalczuk."— Zapis prezentacji:

1

2 Prezentacje wykonał Krzysztof Gryś z I LO w Łasku pod opieką p. Joanny Kowalczuk

3

4 Fakty wbrew prawom fizyki w ww. scenie: Rozchodzenie się dźwięku w próżni kosmicznej Poruszanie się w kosmosie poszczególnych przedmiotów w prędkością ponadświetlną Strzelanie z gołych palców prądem z tak wielkim natężeniem jak robił to Imperator Budowa broni laserowej

5 Na początek zdefiniujmy sobie dźwięk. Dźwięki to fale mechaniczne* zdolne do wywołania wrażeń słuchowych. *Fala mechaniczną nazywamy przemieszczanie się odkształcenia (zaburzenia) w ośrodku materialnym. W przeciwieństwie do fal elektromagnetycznych rozchodzenie się tej fali jak wynika z definicji jest niemożliwe w próżni kosmicznej, gdyż brak tam ośrodków materialnych, dzięki którym dźwięk mógłby się rozprzestrzeniać.

6

7 W tym punkcie chciałbym odwołać się do szczególnej teorii względności. Jednym z jej założeń jest to, że prędkość światła jest największą prędkością w przyrodzie. Nie można przesłać żadnej wiadomości z prędkością większą od świetlnej. Kiedy mówimy o prędkości świetlnej lub prędkościach zbliżonych do prędkości światła pamiętać musimy o uwzględnieniu efektów relatywistycznych.

8 Przykładem tego może być sytuacja kiedy podczas rozpędzania ciała o masie m (np. elektronu) musimy dostarczać mu coraz to nowych porcji energii, bowiem wtedy zgodnie z definicją energii kinetycznej jego szybkość rośnie. Jednak okazuje się, że kolejne porcje energii nie zwiększają jego szybkości tak jakby to wynikało ze wzoru na energię kinetyczną. Gdy elektron zbliża się do szybkości światła (wystarczy ok. 0,1c) wzór na energię kinetyczną przestaje być słuszny.

9 Człowiek ani żadna istota człekokształtna nie jest w stanie wygenerować tak wielkiego napięcia(pomijając nerwowe) ani już na pewno utrzymywać go przez tak długi czas, co najważniejsze nie zagrażając wówczas swojemu życiu czy zdrowiu. Jedynym stworzeniem świata ożywionego, które potrafi wytwarzać napięcie nawet do 600V jest węgorz elektryczny.

10 Niektórych zastanawiać może, że skoro potrafimy kopać prądem osobę bądź przedmiot w pobliżu to czemu nie moglibyśmy skoncentrować tych ładunków i wytworzyć efekt jak Imperator w Gwiezdnych Wojnach. Faktycznie człowiek może się naelektryzować, ale nie na taką skalę, aby mógł komuś zagrażać czy jemu samemu. Możemy kumulować ładunki, ale również nie taką miarę.

11

12

13 Użyta w filmie broń, to miecze laserowe. Ulubiona i w zasadzie jedyna broń używana przez rycerzy Jedi i Sith. Energia ostrza miecza świetlnego wykorzystuje prawa nie znane ziemskiej fizyce. Nie wiadomo w jaki sposób cząstki energii tworzą trwały materialnie w przestrzeni obiekt, utrzymywany w swych sztywnych, fizycznych wymiarach nawet w momentach gwałtownego potrząsania i natrafiania na inne materialne przeszkody. Z pewnością właściwości energii generowanej przez miecz świetlny są unikatowe i niepowtarzalne, dalece różne od właściwości lasera czy plazmy. Według ziemskiej fizyce niemożliwe jest jego skonstruowanie, gdyż jak wiadomo wiązka laserowa nie może się skończyć w dowolnym momencie. Musi się na czymś zatrzymać.

14

15 http://ekoblogia.pl/prad-z-wegorza http://www.sith.pl/www/bots_pl/bractwo/aka demia_walki/pages/bron.htm Noweta A.W., Swiryd J., Fizyka wokół nas, wyd. RES POLONA zdjęcia zostały ściągnięte z Internetu.


Pobierz ppt "Prezentacje wykonał Krzysztof Gryś z I LO w Łasku pod opieką p. Joanny Kowalczuk."

Podobne prezentacje


Reklamy Google