Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

… czyli studenckie wakacje w Stanach Zjednoczonych z CCUSA …

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "… czyli studenckie wakacje w Stanach Zjednoczonych z CCUSA …"— Zapis prezentacji:

1 … czyli studenckie wakacje w Stanach Zjednoczonych z CCUSA …
Work & Travel USA 2013 … czyli studenckie wakacje w Stanach Zjednoczonych z CCUSA …

2 CCUSA, czyli kim jesteśmy…
działamy od 1985 roku, umożliwiamy młodzieży z całego świata wyjazdy do USA w ramach pracy / praktyk zawodowych, jesteśmy w 60-ciu krajach świata, a nasza siedziba mieści się w stanie Kalifornia, Dzięki nam przez do Stanów Zjednoczonych wyjechało ponad osób ( w tym JA  ) !!!

3 Co Daje Mi Taki Wyjazd? - legalna praca w USA (KONTRAKT),
na podstawie wizy studenckiej J-1, - interesująca pozycja w CV, wysokie zarobki, - nauka j. angielskiego w naturalnym otoczeniu, możliwość szaleństwa zakupowego (ubrania, laptopy, iphony, tablety i inne cuda!), bezcenne znajomości z ludźmi z całego świata, które w przyszłości mogą zaowocować , lekcja samodzielności oraz szkoła życia, możliwość podróżowania po Stanach przez 30 dni od zakończenia kontraktu, niezapomniane przygody, przeżycia, spełnienie marzeń, Przeżycie najlepszych wakacji Twojego życia! (ręczę za to osobiście  ).

4 Wiza J-1 Wiza studecka, uprawniająca do legalnej pracy w Stanach, o którą ubiegać się mogą: * studenci studiów dziennych, zaocznych, wieczorowych (którzy nie przebywają na urlopach dziekańskich), * osoby kończące studia licencjackie i rozpoczynające studia magisterskie, * studenci studiów podyplomowych, trwających przynajmniej 4 semestry, *studenci ostatniego roku studiów (którzy w momencie ubiegania się o wizę posiadają status studenta), * osoby od 18 do 30 roku życia, * osoby znające j. angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym.

5 Programy CCUSA W naszej ofercie znajdują się również:
Practical Training (12-miesięczny staż w USA po ukończeniu studiów wyższych), Camp Canada (nie trzeba posiadać statusu studenta!) ( więcej informacji odnośnie programów na stronie )

6 Camp Counselors USA wspólna praca studentów z całego świata,
bardzo niskie koszty, w sam raz na studencką kieszeń , możliwość zyskania doświadczenia zawodowego, zaliczenia praktyk studenckich, okazja do poznania kultury, praktykowanie angielskiego, niezapomniane wrażenie oraz 30 dni na podróże po zakończonej pracy! praca na amerykańskim obozie letnim, dopasowanym indywidualnie do uczestnika, program idealny dla tych, którzy jadą pierwszy raz, mają ograniczony budżet oraz boją się zbyt wielu formalności. praca na obozie trwa 9-11 tygodni, Zagwarantowane wyżywienie (3 razy dziennie) i zakwaterowanie.

7 Dlaczego CAMP ? działamy od 25 lat, proces aplikacji pozwala
na dokładne dopasowanie aplikanta do obozu, w naszej bazie widnieje ponad 1000 obozów zlokalizowanych w różnych regionach USA, bezpieczny program, w którym prowadzimy uczestnika „za rękę”, konkurencyjna cena, darmowe wyżywienie, zakwaterowanie oraz w zależności od wybranej opcji LOT do Stanów, możliwość zaliczenia praktyk oraz cenny punkt w CV.

8 Typy obozów: Traditional Program Camp, Religious, Girl Scout,
Camps for ppl with Specific Recquirements, Speciality Program Camps, Inner-City, Day Camps Camps for People with Physical and/or Mental Disabilities (Special Needs).

9 Opcje Programu Camp Counselors:
1  SUPPORT STAFF: Praca jako: stróż nocny, malarz, ogrodnik, kierowca, konserwator budynku, serwowanie jedzenie, zmywanie, pomocnik kucharza, kucharz, sprzątanie pokoi, pracownik pralni lub prace biurowe. Wymagania: student, znajomość języka w stopniu komunikatywnym, mile widziane doświadczenie w pracy (może być w gospodarstwie domowym), dostępność od maja/połowy czerwca.

10 2  CAMP COUNSELOR (wychowawca):
Praca jako wychowawca kolonijny ! Wymagania: - wiek lat, - płynny angielski, - wcześniejsze doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, - uprawnienia w dyscyplinach przydatnych na obozie NIE TRZEBA MIEĆ STATUSU STUDENTA!

11 Zarobki: USD 1680 USD 1100 USD 1285 USD 700 USD 1550 USD 850 USD 1645
OPCJA Z WŁASNYM LOTEM: OPCJA Z LOTEM CCUSA: Support Staff: USD 1680 USD 1100 Counselor 18 lat: USD 1285 USD 700 Counselor lat: USD 1550 USD 850 Counselor powyżej 21 lat: USD 1645

12 Co Zawiera Cena? Koszty administracyjne i wizowe, Ubezpieczenie,
Promesę wizową DS-2019, Zakwaterowanie i wyżywienie, Dostęp do konta Footprints, Zwrot kosztów dojazdu na obóz z lotniska, Certyfikat ukończenia obozu, Lot (opcjonalnie), Wsparcie telefoniczne CCUSA pod darmowym numerem telefonu 24 godziny na dobę, Szkolenie przedwyjazdowe, Handbook – podręcznik z niezbędnymi informacjami dostępny na koncie footprints.

13 Opłaty za Campa: 1045 PLN 1625 PLN 295 PLN 750 PLN 1330 PLN
OPCJA Z WŁASNYM LOTEM: OPCJA Z LOTEM CCUSA: I rata – płatna przed rozmową kwalifikacyjną 295 PLN II rata – płatna do 15 dni od akceptacji do programu 750 PLN 1330 PLN CAŁKOWITY KOSZT PROGRAMU: 1045 PLN 1625 PLN OPŁATY DODATKOWE: - 50 PLN – opłata za wydania zaświadczenia o niekaralności z KRK; - 160 USD – opłata dla Konsulatu USA za rozpatrzenie wniosku wizowego (opłata wizowa może ulec zmianie), (opcjonalnie) bilet lotniczy (2000 zł – 2500 zł) Możliwe są minimalne zmiany w kosztach ze względu na wahanie waluty!

14 Proces Aplikacyjny na Campa:
udział w info-meeting’u, zapoznanie się z ofertą, wypełnienie aplikacji online na złożenie reprezentantowi dokumentów (podpisane Program Agreement’s, zdjęcie wizowe, referencje, status studenta z uczelni, dowód wpłaty pierwszej raty, krótkie video o sobie), rozmowa kwalifikacyjna z intervieverem CCUSA (tj. ze mną  ), w ciągu 15 dni od zaakceptowania do programu wpłata II raty. Dokumenty od razu po sprawdzeniu zostają wysłane do USA (przydział może nadejść w każdej chwili), targi pracy (spotkanie z pracodawcami), procedura wizowa (marzec-maj), dostarczenie do CCUSA zaświadczenia o niekaralności do dnia 1 maja 2012 r., obowiązkowe szkolenie przedwyjazdowe (maj-czerwiec), wizyta u lekarza w celu wypełnienia karty zdrowia, lot do USA i rozpoczęcie przygody życia . Od momentu wylotu z Polski uczestnik kontaktuje się już tylko z biurem CCUSA w Kalifornii.

15 Work Experience USA inicjatywa rządu USA,
uprawnienie do pracy nawet do 4 miesięcy, 30 dni na podróże, tzw. Grace Period, po zakończeniu pracy, program stworzony dla osób, które chcą pracować i zarabiać w USA, nawiązać międzynarodowe kontakty, uczyć się języka angielskiego w jego naturalnym środowisku, poznać kulturę amerykańską oraz dla wszystkich tych, którzy poszukują pomysłu na niezapomniane wakacje, kochają wyzwania i są gotowi na niezapomnianą przygodę, lubią podróże oraz nowe doświadczenia.

16 Opcje Work Experience USA
INDEPENDENT PLACEMENT JOB FAIR uczestnik sam szuka sobie pracodawcy i zakwaterowania (baza pracodawców, znajomi i rodzina itp..), dla osób bardzo samodzielnych, rezolutnych, nastawionych na zarobek, które mają sprecyzowane plany co do miejsca wyjazdu i wykonywanej pracy, - uczestnik MUSI mieć ofertę pracy wypełnioną przez pracodawcę przed wylotem do USA -CCUSA znajduje pracę i załatwia formalności, - praca min 3 miesiące - praca dla max 2 osób jadących razem. Regular Placement: -dla 2 osób chcących jechać razem, Preffered Placement: - dla osób jadących w pojedynkę, Uczestnik dostaje listę pracodawców i razem ze mną wybiera 7-14 preferowanych pracodawców. opcja idealna dla GRUP –opcja idealna dla osób, które wolą wiedzieć gdzie jadą z wyprzedzeniem, a także poznać swojego pracodawcę osobiście na kilka miesięcy przed wylotem do USA (pracodawcy przylatują do Polski spotkać się z uczestnikami) grupy znajomych / pary mogą bez problemu jechać razem (nawet jeśli poziom znajomości języka jest zróżnicowany), ponad 150 pozycji pracy!

17 INDEPENDENT Gdzie można pracować? Restauracje, hotele, parki
rozrywki, parki narodowe, resorty, banki, itp. Można znaleźć pracę zgodną z kierunkiem studiów co zaprocentuje w przyszłości NIE MOŻNA pracować w gospodarstwie domowym, na stanowiskach wymagających opieki zdrowotnej nad pacjentem, własnego wkładu finansowego lub licencji. Nie można pracować jako lekarz, prawnik, załoga statku lub samolotu oraz jako wychowawca.

18 Zalety INDEPENDENT: idealna opcja dla osób
samodzielnych i niezależnych, sami decydujecie o tym dokąd jedziecie, gdzie chcecie pracować oraz negocjujecie warunki, to Wy decydujecie o tym na jak długo jedziecie (kontrakt może już od 2 miesięcy), możliwość ogromnej swobody, najtańsza opcja z bloku ofert WEUSA, można jechać do jednego pracodawcy w kilka osób, nie ma ograniczeń!

19 PLACEMENT Gdzie można pracować, stawki, zakwaterowanie:
praca w obsłudze ruchu turystycznego, czyli hotele, resorty, restauracje, ogromne parki rozrywki ( z których atrakcji pracownik korzysta za free  ), parki narodowe, sklepy itp., nasi pracodawcy rozmieszczeni są na terenie całych Stanów Zjednoczonych, praca jako: kelner, kucharz, ratownik, sprzedawca, kasjer, pokojówka, operator karuzeli itp., średnia stawka to około 8 $/h (średnio pracuje się 40 godzin tygodniowo + nadgodziny za extra pieniądze), 95 % pracodawców dysponuje zakwaterowaniem i wyżywieniem dla pracowników za symboliczną kwotę, można podjąć drugą pracę.  CZYSTY ZYSK 

20 Zalety PLACEMENT: idealna opcja dla osób jadących do USA po raz
pierwszy, biuro załatwia WSZELKIE formalności, gwarancja, że wszystkie warunki kontraktu zostaną dotrzymane, praca w międzynarodowym teamie (zatrudniane są setki studentów z całego świata)!

21 JOB FAIR dla tych, którzy chcą spotkać się z pracodawcą
przed wylotem do Stanów, organizowane są TARGI PRACODAWCÓW, na które przylatują pracodawcy ze Stanów, sam możesz porozmawiać z pracodawcą twarzą w twarz, wynegocjować warunki i wreszcie podpisać kontrakt, są to ogromne parki rozrywki i resorty, dlatego grupy (nawet te duże) bezproblemowo uzyskają zatrudnienie!! niesamowita atmosfera i integracja ze studentami z całego świata!

22 Warunki Uczestnictwa w WEUSA:
wiek lat, gotowość do pracy przez min. 3 mce (Placement) w okresie wakacyjnym, posiadanie statusu studenta (indeks i legitymacja), znajomość j. angielskiego w stopniu kom., paszport ważny przez min. 6 miesięcy od daty planowanego powrotu do kraju, dostarczenie niezbędnych dokumentów i uiszczenie opłat za program, udział w spotkaniu organizacyjnym przed wylotem do USA.

23 Opłaty za Work Experience USA
Opłata za program jest podzielona na 2 raty + ubezpieczenie Możliwe są minimalne zmiany w kosztach ze względu na wahanie waluty! INDEPENDENT RETURNEE: INDEPENDENT: PLACEMENT: JOB FAIR: I rata – płatna przed rozmową kwalifikacyjną 560 PLN II rata – płatna do 30 dni od akceptacji do programu 650 PLN 885 PLN 1175 PLN (zgłoszenie do 15.12) 1300 PLN (zgłoszenie po 15.12) 1480 PLN Ubezpieczenie (na 3 mce) 540 PLN Koszty dodatkowe: Bilet lotniczy: Opł. wizowa -ok PLN -$ 160 -ok PLN SUMA: ok PLN + $160 ok PLN ok PLN ok PLN + $160

24 Opłata za ubezpieczenie jest obowiązkowa,
- Ubezpieczenie pokrywać musi cały okres promesy wizowej (pracy w USA), - Jest to ubezpieczenie wypadkowe, medyczne oraz amerykańskie ubezpieczenie zdrowotne, Basic (podstawowe): 180 zł/miesiąc, Premium (rozszerzone): 210 zł/miesiąc, Dodatkowy tydzień: 115 zł CENA ZAWIERA: - czynności administracyjno-organizacyjne, - koszt rozmowy kwalifikacyjnej, - aplikację o formularz DS2019 (niezbędny do uzyskania wizy), - ofertę pracy (zgodnie z wybranym programem), - ubezpieczenie, - obowiązkowe szkolenie przedwyjazdowe Pre-Departure, - dostęp do Footprints (konto online dla uczestników z dokumentami, materiałami, Staff Handbook, Travel Handbook), - opłatę za SEVIS (130 zł), - 24godzinny bezpłatny numer telefonu w razie problemów w Stanach, - umówienie rozmowy z konsulem, zorganizowanie całej procedury wizowej

25 Przykładowa Kalkulacja
Placement, 3 miesiące pracy + 1 miesiąc Grace Period (praca 40 h tygodniowo), stawka $8/h, kurs: 3,30 pln OPCJA PLACEMENT: PONIESIONE KOSZTY: program: Ubezpieczenie: Bilet lotniczy: Opłata wizowa: SUMA: 1175 pln 540 pln ok pln $160 = ok.528 pln około 4543 pln ZAROBEK przez 3 mce pracy: - ok. $3840 = pln KOSZTY PONIESIONE W USA: (zakwaterowanie, wyżywienie, komunikacja, imprezy, itp….) - ok. 40 % zarobionych pieniędzy: ok. $ 1536 = 5070 pln ZYSK: -zarobek „na czysto”: -zwrot podatku (15%): -SUMA: ok pln ok. $573 = ok pln ok pln

26 Proces Aplikacyjny na WEUSA:
zapoznanie się z ofertą i wybór opcji, wypełnienie aplikacji online na przygotowanie potrzebnych dokumentów (status studenta, Program Agreement, dowód wpłaty I raty, interview checklist), krótkie video o sobie, rozmowa kwalifikacyjna (również ze mną  ), proces poszukiwania pracy przez uczestnika lub przez CCUSA (w zależności od wybranej opcji )lub w przypadku Job Fair udział w Targach Pracodawców i podpisanie kontraktu, wpłata II raty do 30 dni od akceptacji (opłata za ubezpieczenie uiszczana do 15 kwietnia r.), wystawienie przez CCUSA promesy wizowej DS2019 dla uczestnika, wypełnienie wniosków wizowych, wizyta w ambasadzie amerykańskiej i rozmowa z konsulem amerykańskim, obowiązkowe szkolenie przedwyjazdowe, zakup biletu lotniczego przez uczestnika (można skorzystać z bezpłatnej pomocy CCUSA lub mojej  ), lot do USA i najlepsze wakacje życia ! 

27 Targi Pracodawców w Polsce !!!
Każdego roku CCUSA organizuje w Polsce Targi Pracodawców, na które przylatują pracodawcy z USA! Targi Work Experience USA  9 marca (Warszawa) Zapisy za targi (kto pierwszy ten lepszy!) Możliwość spotkania pracodawców osobiście. Podpisanie kontraktu na miejscu.

28 Be more than just a tourist… … i korzystaj z możliwości jakie daje Ci bycie studentem, bo później może być już too late  Paulina Lebiedziejewska CCUSA Area Representative & Interviewer– Wrocław paulinalebiedziejewska


Pobierz ppt "… czyli studenckie wakacje w Stanach Zjednoczonych z CCUSA …"

Podobne prezentacje


Reklamy Google