Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zatory płatnicze na świecie Michał Jaskólski Ekspert BCC ds. Prawa Partner w Kancelarii Prawnej Świeca i Wspólnicy sp.k.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zatory płatnicze na świecie Michał Jaskólski Ekspert BCC ds. Prawa Partner w Kancelarii Prawnej Świeca i Wspólnicy sp.k."— Zapis prezentacji:

1 Zatory płatnicze na świecie Michał Jaskólski Ekspert BCC ds. Prawa Partner w Kancelarii Prawnej Świeca i Wspólnicy sp.k.

2

3

4 System odprowadzania podatku VAT Metoda kasowa Niemcy, Szwajcaria, POLSKA (podatnicy u których wartość sprzedaży – wraz z kwotą podatku, nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 1 200 000 euro – w roku 2011 tą równowartością jest 4 736 000 zł) Metoda memoriałowa POLSKA

5 Wytyczna OECD w sprawie podatku VAT: Ciężar opodatkowania VAT nie może spoczywać na przedsiębiorcach. Committee on Fiscal Affairs on 28 June 2011

6 FACTORING Faktoring jest to usługa finansowa, która polega na wykupie nieprzeterminowanych wierzytelności z odroczonym terminem. Niestety w Polsce obroty na rynku factoringowym wynoszą obecnie jedynie 4,5 mld euro, Irlandii lub Holandii są one pięciokrotnie wyższe, w Hiszpanii czy Niemczech piętnastokrotnie wyższe, we Francji wyższe aż o 20 razy, we Włoszech o 30 razy, w Anglii obroty tego rynku są niemal sześćdziesięciokrotnie większe niż w Polsce.

7 CZAS DOCHODZENIA ROSZCZEŃ Długość trwania przeciętnego postępowania gospodarczego w Polsce to, według corocznego raportu Banku Światowego Doing Business prawie 1000 dni.

8 CZAS DOCHODZENIA ROSZCZEŃ FRANCJA i NIEMCY Tzw. procedura wezwania do zapłaty przed sądem. Nie ma tutaj górnej granicy w odniesieniu do wartości roszczenia. Korzystanie z procedury dotyczącej wezwania do zapłaty jest fakultatywne dla wierzyciela.

9 EGZEKUCJA ROSZCZEŃ NIEMCY W przeciwieństwie do długotrwałych aukcyjnych procedur polskich, wskazać można np. niemiecką instytucję prostej konfiskaty nieruchomości - wykonania w stosunku do nieruchomości dłużnika dokonuje się w formie hipoteki zapisanej dla zabezpieczenia roszczenia, obowiązkowego zakupu i odsprzedaży na aukcji lub polecenia sekwestru sądowego w stosunku do majątku.

10 EGZEKUCJA ROSZCZEŃ WŁOCHY tzw. procedura w przypadku drobnych roszczeń, przymusowe wywłaszczenie

11 EGZEKUCJA ROSZCZEŃ BELGIA Uproszczona procedura sądowa

12 EGZEKUCJA ROSZCZEŃ FRANCJA Wymiana oświadczeń jako I instancja sądowa.

13 Najlepsze rozwiązania na świecie: 1.Metoda kasowa rozliczania podatków dochodowych i VAT, 2.Szybka procedura dochodzenia wierzytelności, 3.Popularyzacja usług factoringu, 4.Popularyzacja rabatów za płatność przed terminem.


Pobierz ppt "Zatory płatnicze na świecie Michał Jaskólski Ekspert BCC ds. Prawa Partner w Kancelarii Prawnej Świeca i Wspólnicy sp.k."

Podobne prezentacje


Reklamy Google