Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekty w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekty w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach"— Zapis prezentacji:

1 Projekty w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach

2 Współpraca z Europaschule w Löcknitz
Nasza szkoła jest znana z udziału w wielu projektach. Tych organizowanych samodzielnie, ogólnopolskich a nawet międzynarodowych. Położenie blisko granicy z Niemcami pozwala na wymiany uczniów z partnerską szkołą w Löcknitz. Uczniowie uczęszczający do gimnazjum Zespole Szkół mogą, po zdaniu testu, w następnym roku chodzić do niemieckiej szkoły.

3 Współpraca z Europaschule w Löcknitz
Wyjazdy integracyjne do ośrodka w Podgrodziu to częsta atrakcja dla uczniów partnerskich szkół.

4 Współpraca z Europaschule w Löcknitz
"Ojcami chrzestnymi" międzynarodowego sukcesu edukacyjnego są Jerzy Kliszewski, były dyrektor ZS im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Gerhard Scherer, dyrektor szkoły w Loecknitz. - To było nie lada wyzwanie dla wszystkich. Dyrektorzy obu szkół wykonali karkołomne zadanie. Gerhard Scherer i Jerzy Kliszewski mądrością pokonali niemożliwe - skomentowała B. Golisowicz, dyrektor naszej szkoły.

5 Euroscola Zespół Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach słynie z uczestnictwa w licznych projektach, również międzynarodowych. Jednym z takich projektów jest Euroscola - umożliwia on uczniom w wieku lat tzn. dwóch ostatnich klas liceum odwiedzenie Parlamentu Europejskiego w Strasburgu i zapoznanie się z jego pracą.

6 Euroscola Młodzież uczestniczy w symulowanych posiedzeniach komisji parlamentarnych, a następnie obraduje podczas posiedzenia plenarnego. Do tego programu w roku szkolnym 2010/2011 jako jedyna w Polsce została wybrana właśnie nasza szkoła, z czego jesteśmy szczególnie dumni.

7 Euroscola W życie każdego z uczestników ten wyjazd, poznane miejsca i osoby na pewno wniosły mnóstwo pozytywnych doświadczeń, i pozostawiły wiele przyjemnych wspomnień. Euroscola jest projektem, w który warto się zaangażować, i z którego można wiele się nauczyć - tak było również w przypadku uczniów z Białej, którzy maksymalnie wykorzystali daną im szansę.

8 Czy Police mogą być atrakcyjnym miastem dla młodych ludzi?
Młodzi Obywatele Jest to jeden z projektów organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, działał na bardziej terytorialnym obszarze. Młodzi obywatele mieli za zadanie odpowiedzieć na pytanie: Czy Police mogą być atrakcyjnym miastem dla młodych ludzi?

9 O projekcie… Celem programu jest umożliwienie młodym ludziom prowadzenia działań służących wzrostowi zaufania, współpracy miedzy ludźmi, poczucia tożsamości lokalnej i lepszej komunikacji w miejscowości. W ramach programu dostarczymy nauczycielom i uczniom wiedzę i narzędzia pozwalające badać te relacje w bardzo prostej formie. Na podstawie  wyciągniętych wniosków będzie można podejmować działania obywatelskie służące rozwojowi lokalnemu aby wzmocnić istniejące zasoby społeczności.

10 O nas…

11 W części praktycznej naszego projektu
zostaliśmy podzieleni na 3 grupy. Opracowaliśmy: Ciekawe miejsca Polic Tradycje Polic Historię Polic

12 Ciekawe miejsca Polic 23 lutego nasza grupa przeprowadziła wywiad z Panem Janem Maturą – Polickim historykiem w którym zapytaliśmy jakie są ciekawe i warte promowania miejsca w Policach Jakie są ciekawe miejsca Polic które warto promować? J.Matura - Jest ich wiele wystarczy przejrzeć mapkę Police śladami historii po zabytkach i ciekawych miejscach Polic, którą Wam wręczę. Na jej podstawie można poznać wiele mało znanych miejsc Polic. Mapka jest mego autorstwa i została wydana w ubiegłym roku Jakie są możliwości wykorzystania tych miejsc? Jak można je promować? J.Matura - Różnoraka. Przede wszystkim trzeba je promować poprzez tablice informacyjne opisy miejsc i zabytków istniejących i nieistniejących. Prowadzić tam wycieczki szkolne i nie tylko. Pisać o nich w prasie lokalnej i wojewódzkiej, na portalach, blogach historycznych. Wydawać publikacje książkowe, albumy, foldery. Czy ich historia jest warta zainteresowania i dlaczego? Jan Matura - Oczywiście, że tak. Jeszcze nadal sporo osób nie wie, że miasto liczy sobie 751 lat, ma bogatą i interesującą historię.

13 Ciekawe dla młodzieży nie są tylko obiekty związane z historią
Ciekawe dla młodzieży nie są tylko obiekty związane z historią. Są to także miejsca, do których chętnie chodzimy i spędzamy tam miło czas. Dużą rolę w tym względzie odgrywa Zespół Szkół im. Ignacego Łukaszewicza w Policach. Jest to szkoła gdzie nie tylko się uczymy, ale ze względu na rozwiniętą bazę, możemy tam ciekawie i aktywnie spędzać czas. Umożliwia nam to boisko szkolne Orlik, basen, od tego roku mieliśmy możliwość skorzystania z lodowiska zbudowanego obok szkoły. W przyszłym roku będziemy mogli korzystać z pełnowymiarowej hali sportowej uzupełnionej o dodatkowe atrakcję np. kort do squasha, saunę, siłownię i ściankę do wspinaczki.

14 Kolejnym obiektem o podobnym charakterze jest stadion Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ulicy Piaskowej. Boisko ze sztuczna nawierzchnią i stadion lekkoatletyczny dają możliwość aktywnego spędzenia czasu. Dodatkowymi atrakcjami na terenie ośrodka są: kręgielnia i chętnie uczęszczany przez młodzież skatepark.

15 Historia Historia Polic może się wydawać nieciekawa bo uważa się, że rozwój Polic zaczął się dopiero po budowie niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej. Ale ślady najstarszego osadnictwa na Ziemi Polickiej sięgają późnego paleolitu - około 8 tys. lat p.n.e. W okolicach Jeziora Świdwie koczowało wówczas plemię prapoliczan... Kto by pomyślał, że ziemia na której dziś mieszkamy nosi na sobie ślad tylu ludów. Bez najmniejszych wątpliwości chcę przytoczyć tu słowa dr Bogdana Frankiewicza i zaprosić państwa do lektury historii Naszej Ziemi : ,,Police to jedna z najciekawszych miejscowości Pomorza Zachodniego...''

16 Tradycje Police to miasto, które jest w granicach Polski stosunkowo od niedawna. Przybycie repatriantów spowodowało zamieszanie kulturowe. Dlatego też nasze miasto nie ma tradycji związanych ze strojem, mową czy potrawami. Choć gdy będziecie w okolicy możecie odwiedzić ulicę Wojska Polskiego w Szczecinie, gdzie sprzedają najlepsze paszteciki szczecińskie (od 1964). Police to miasto, w którym integracja z mieszkańcami stała się tradycją, a świadczą o tym liczne imprezy promujące integrację społeczeństwa.

17 Łarpia Sail Festival, czyli inaczej Międzynarodowy Festiwal Piosenki Morskiej i Folk to impreza odbywająca się na początku maja. Chętnych zapraszamy do Nowego Warpna gdzie spotykają się śpiewacy z całego kraju.

18 Dzień Kultury Greckiej, jedyny dzień w roku kiedy policzanie mogą poznać kulturę helleńską od rodowitych greków. Odbywa się najczęściej w marcu.

19 Międzynarodowe Dni Polic, dawniej nazywane Dni Chemika ze względu na położenie Zakładów Chemicznych. Odbywają się na wiosnę i przyciągają wiele sławnych osób, które chcą zagrać dla policzan.

20 Pod koniec sierpnia zapraszamy wszystkich na Jarmark Augustiański do Jasienicy. W tych dniach poznajemy historię murów dawnego Klasztoru Augustynów.

21 Przeprowadziliśmy wywiady z:
Burmistrzem Władysławem Diakunem Przedstawicielami Stowarzyszenia „Skarb Police” Janem Maturą Wiesławem Gaweł

22 Czy Police mogą być atrakcyjnym miastem dla młodych ludzi?
Nasz projekt dowodzi, że Police mogą być atrakcyjne również dla młodych ludzi.

23 Młodzi Aktywiści Prezydencji
Młodzi Aktywiści Prezydencji to projekt który podobnie jak Młody Obywatel miał za zadanie działać na terenie gminy Police. Celem było reklamowanie prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Policzanie mogli się dowiedzieć jakie mają nowe możliwości w zmienianiu Polic, Polski i Europy.

24 Młodzi Aktywiści Prezydencji
Jednym z punktów przedsięwzięcia było spotkanie z Burmistrzem Polic razem z uczestnikami projektu Młody Obywatel.

25 Młodzi Aktywiści Prezydencji
Przedstawianie polskiej prezydencji uczniom naszej szkoły odbyło się przez zorganizowanie gry europejskiej dla klas drugich naszego gimnazjum.

26 Młodzi Przedsiębiorczy
Program Młodzi Przedsiębiorczy jest skierowany do uczniów i nauczycieli gimnazjów z całej Polski. Składa się z dwóch etapów, w trakcie których uczniowie realizują zadania z zakresu przedsiębiorczości i zarządzania na platformie internetowej: w pierwszym etapie (listopad styczeń 2011) uczestnicy poznają sposoby zarządzania własnym budżetem i innymi zasobami, w drugim etapie (marzec - czerwiec 2011) - zakładają i prowadzą swoje wirtualne firmy.

27 Razem w Europie 20 kwietnia 2011r. zakończył się, trwający cztery miesiące, projekt promujący zasady i idee wolontariatu. Po raz siódmy, młodzi wolontariusze z Białej z ogromnym zaangażowaniem poprowadzili projekt Powiatowego Urzędu Pracy w Policach i Zespołu Szkół pod nazwą "Razem w Europie". Młodzież pomagała bezrobotnym zdobywać nowe kompetencje zawodowe. Uczyli obsługi komputera i języków obcych. Dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy aż 85 bezrobotnych może pochwalić się certyfikatami potwierdzającym ukończenie jednego z kursów (język obcy lub obsługa komputera).

28 Juvenes Translatores Ruszyła czwarta edycja unijnego konkursu tłumaczeniowego dla młodzieży Juvenes Translatore. Uczniowie ze wszystkich wylosowanych szkół w UE zasiedli do tłumaczeń o tej samej porze, we wtorek 23 listopada 2010r. Najlepsi pojadą do Brukseli.

29 Juvenes Translatores Naszą szkołę w tym międzynarodowym konkursie reprezentują: Paulina Bajer i Edyta Tyrkała z 2LE oraz trzy uczennice z równoległej klasy w Loecknitz: Karolina Garczyńska, Katarzyna Rytter i Aleksandra Schulz.

30 Juvenes Translatores Zgodnie z regulaminem konkursu w każdym kraju członkowskim UE mógł być tylko jeden laureat. Komisja oceniająca prace uznała jednak, że wielu uczestników wykazało się nieprzeciętnymi umiejętnościami językowymi i wytypowała do wyróżnienia autorów 10% najwyżej ocenionych prac. Z naszej szkoły w tej grupie znalazły się: Karolina Garczyńska i Katarzyna Rytter ze szkoły w Löknitz.

31 Socrates Comenius Projekt pt.: "We, European Citizens - living diverse but together" zakłada dwuletnią współpracę między szkołami partnerskimi z Niemiec, Turcji, Włoch i Polski. W ramach projektu uczniowie naszego technikum spotykają się z rówieśnikami z innych krajów, zawierają przyjaźnie, komunikują się, przełamują bariery a także rozwijają swoje umiejętności interpersonalne, stając się świadomymi, tolerancyjnymi i odpowiedzialnymi obywatelami międzynarodowej Europy.

32 Socrates Comenius W ramach projektu Socrates Comenius, finansowanego z funduszy unijnych, w dniach r. odbyła się kolejna wizyta robocza, tym razem w Lemgo, w Niemczech.

33 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji i zapraszamy do wizyty a może i nauki w naszej szkole.
Oskar Pepryk


Pobierz ppt "Projekty w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach"

Podobne prezentacje


Reklamy Google