Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria Quiz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria Quiz."— Zapis prezentacji:

1

2 MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria Quiz

3 Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria MeNu

4 Burmistrz Miasta Poniatowa - mgr inż. Zbigniew Kania Ma 47 lat, jest absolwentem Akademi Rolniczej w Lublinie. Wieloletni pracownik administracji samorządowej. Zastępca burmistrza w pierwszej kadencji, burmistrz drugiej kadencji w Poniatowej. W latach 1999-2002 kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim. Burmistrz czwartej kadencji miasta Poniatowa. Żonaty, dwie córki. Hobby: pszczelarstwo (posiada własną pasiekę), praca na działce.

5 Gimnazjum Podstawówka

6 Poniatowa położona jest w lasach zachodniego skraju Kotliny Chodelskiej. Część miasta oraz gminy wchodzi w skład Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Miasto i tereny północno- zachodnie gminy leżą w Opolskim Rejonie Rekreacyjnym. Poniatowa położona jest w lasach oraz otoczona lasami. W centrum miasta jest kilka zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 14 ha. Dużym powodzeniem, szczególnie w okresie letnim, cieszy się zalew o powierzchni 2 ha. Zalew z wydzielonym basenem pływackim, akwenem przeznaczonym do pływania na rowerach wodnych, boiskiem do gry w piłkę plażową oraz placem zabaw dla dzieci, jest miejscem wielu ciekawych imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

7 Ośrodek Kultury powstał w 1974 roku i od tego czasu jest jedną z głównych instytucji upowszechniania kultury w Poniatowej. Ośrodek Kultury organizuje projekcje filmowe, imprezy teatralne, taneczne, kieruje dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami wokalno - instrumentalnymi, w mini galerii prezentuje wystawy plastyczne i fotograficzne. Sprawuje opiekę merytoryczną nad Kapelą Ludową, zespołem Kowalanki i zespołem Nadzieja. W klubokawiarni odbywają się występy artystyczne, spotkania różnych grup i stowarzyszeń, dyskoteki. Ośrodek Kultury jest organizatorem imprez plenerowych, festynów, Dni Poniatowej.

8 Kolejną placówką kulturalną jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej, działającą od 1965 roku. Biblioteka jest utrzymywana ze środków budżetu Gminy Poniatowa. Swoją siedzibę ma przy ul. Fabrycznej 1 w Poniatowej, a terenem działania obejmuje całą Gminę Poniatowa. W skład Biblioteki wchodzą filie w Kowali, Kraczewicach i Niezabitowie, oddział dla dzieci, dorosłych i czytelnia w Poniatowej oraz punkt biblioteczny w przedszkolu miejskim. Księgozbiór Biblioteki liczy blisko 50 tys. wol. – w tym w mieście ponad 30 tyś. wol. i zawiera bogaty zestaw literatury pięknej polskiej i obcej, książki dla dzieci i młodzieży, literaturę popularno-naukową w tym m.in. księgozbiór regionalny.

9 Działalność sportowo-rekreacyjną na terenie miasta od 1972 roku prowadzi Ośrodek Sportu i Rekreacji. W Poniatowej w sezonie letnim można wypoczywać nad zalewem miejskim. Osoby lubiące pływanie z pewnością chętnie skorzystają z wyodrębnionego z zalewu basenu. Na dzieci czeka plac zabaw oraz brodzik ze zjeżdżalniami wodnymi. Część akwenu jest wykorzystywana przez zwolenników rowerów wodnych. Nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem czuwają ratownicy. Przy zalewie można również poleniuchować na plaży, przy której znajduje się boisko do gry w piłkę plażową. Miłośnicy siatkówki mogą sprawdzić swoje siły biorąc udział w organizowanych przez OSiR turniejach. Zimą na części powierzchni zamarzniętego zalewu organizuje się lodowisko, którego dodatkowym atutem jest oświetlenie. We wrześniu 1999 r. oddano do eksploatacji krytą pływalnię. Oprócz basenu o długości 25 m i szerokości 12,5 m; jest również brodzik dla dzieci. Stracone podczas pływania kalorie można odzyskać na miejscu w Kafe - Barze, obserwując jednocześnie przez oszkloną ścianę zmagania pływaków. Warto wziąć udział w turnieju "Rodzinne Pływanie". Jest to świetna okazja do aktywnego wypoczynku całej rodziny, a zwycięzcy zabawnych konkurencji są zawsze nagradzani.

10 W 1951 roku w Poniatowej powstał Robotniczy Klub Sportowy STAL. Początkowo zajęcia treningowo - wychowawcze z młodzieżą prowadzili społecznie trenerzy i działacze. Obecnie klub jest sponsorowany przez Gminę Poniatowa i w niewielkiej części przez Wojewódzką Federację Sportu w Lublinie. W 2001 r. została zmieniona nazwa na Miejski Klub Sportowy "Stal". W MKS "Stal" trenują 4 drużyny piłkarskie: seniorzy, juniorzy starsi, juniorzy młodsi, młodzicy młodsi, starsi trampkarze, starsi młodzicy oraz grupa selekcyjna.

11 Kryta Pływalnia Zalew Miejski

12 Zespół Szkół Technicznych Liceum Ogólnokształcące GimnazjumSzkoła Podstawowa Wyższa Inżynierska Szkoła Przedsiębiorczości

13

14 A) Zbigniew Borowik B) Wiesław Stefanek C) Zbigniew Kania

15 A) Lilia Stefan B) Lila Stefanek C) Lilia Stefanek

16 A)Tak, Jest B)Nie, nie ma C) Jest w trakcie budowy

17 A)Jedna B)Dwie C) Nie ma wcale

18 A)Lubuskim B)Lubelskim C) Mazowieckim

19 Zła Odpowiedź – Spróbuj jeszcze raz

20 Brawo A teraz Trochę trudniejszy test

21 A) 1953 roku B) 1951 roku C) 1976 roku

22 A) Wyższa Szkoła Handlu B) Akademia Wychowania Fizycznego C) Wyższa Inżynierska Szkoła Przedsiębiorczości

23 A) 1974 roku B) 1979 roku C) 1982 roku

24 A) 45 B) 52 C) 47

25 A) 13,75 ha B) 14 ha C) 16,54 ha

26 Brawo bardzo dobrze znasz Poniatową !!

27 Źródła Informacji: www.umponiatowa.pl www.stalponiatowa.cba.pl


Pobierz ppt "MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria Quiz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google