Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Poniatowa.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Poniatowa."— Zapis prezentacji:

1 Poniatowa

2 MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura
Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria Quiz

3 MeNu Burmistrz Miasta Szkoły Z lotu Ptaka Atrakcje Turystyczne Kultura
Biblioteka Sporty Klub MKS Stal Poniatowa Galeria

4 Burmistrz Miasta Burmistrz Miasta Poniatowa - mgr inż. Zbigniew Kania
Ma 47 lat, jest absolwentem Akademi Rolniczej w Lublinie. Wieloletni pracownik administracji samorządowej. Zastępca burmistrza w pierwszej kadencji, burmistrz drugiej kadencji w Poniatowej. W latach kierownik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Opolu Lubelskim.  Burmistrz czwartej kadencji miasta Poniatowa.                                                             Żonaty, dwie córki. Hobby: pszczelarstwo (posiada własną pasiekę), praca na działce.

5 Dwie Szkoły z Lotu Ptaka
Podstawówka Gimnazjum

6 Atrakcje turystyczne Poniatowa położona jest w lasach zachodniego skraju Kotliny Chodelskiej. Część miasta oraz gminy wchodzi w skład Chodelskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Miasto i tereny północno-zachodnie gminy leżą w Opolskim Rejonie Rekreacyjnym. Poniatowa położona jest w lasach oraz otoczona lasami. W centrum miasta jest kilka zbiorników wodnych o łącznej powierzchni 14 ha. Dużym powodzeniem, szczególnie w okresie letnim, cieszy się zalew o powierzchni 2 ha. Zalew z wydzielonym basenem pływackim, akwenem przeznaczonym do pływania na rowerach wodnych, boiskiem do gry w piłkę plażową oraz placem zabaw dla dzieci, jest miejscem wielu ciekawych imprez organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

7 Kultura Ośrodek Kultury powstał w 1974 roku i od tego czasu jest jedną z głównych instytucji upowszechniania kultury w Poniatowej.                                                 Ośrodek Kultury organizuje projekcje filmowe, imprezy teatralne, taneczne, kieruje dziecięcymi i młodzieżowymi zespołami wokalno - instrumentalnymi, w mini galerii prezentuje wystawy plastyczne i fotograficzne. Sprawuje opiekę merytoryczną nad Kapelą Ludową, zespołem “Kowalanki” i zespołem “Nadzieja”. W klubokawiarni odbywają się występy artystyczne, spotkania różnych grup i stowarzyszeń, dyskoteki. Ośrodek Kultury jest organizatorem imprez plenerowych, festynów, Dni Poniatowej.

8 Biblioteka Kolejną placówką kulturalną jest Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna w Poniatowej, działającą od 1965 roku. Biblioteka jest utrzymywana ze środków budżetu Gminy Poniatowa. Swoją siedzibę ma przy ul. Fabrycznej 1 w Poniatowej, a terenem działania obejmuje całą Gminę Poniatowa. W skład Biblioteki wchodzą filie w Kowali, Kraczewicach i Niezabitowie, oddział dla dzieci, dorosłych i czytelnia w Poniatowej oraz punkt biblioteczny w przedszkolu miejskim. Księgozbiór Biblioteki liczy blisko 50 tys. wol. – w tym w mieście ponad 30 tyś. wol. i zawiera bogaty zestaw literatury pięknej polskiej i obcej, książki dla dzieci i młodzieży, literaturę popularno-naukową w tym m.in. księgozbiór regionalny.

9 Sporty Działalność sportowo-rekreacyjną na terenie miasta od 1972 roku prowadzi Ośrodek Sportu i Rekreacji. W Poniatowej w sezonie letnim można wypoczywać nad zalewem miejskim. Osoby lubiące pływanie z pewnością chętnie skorzystają z wyodrębnionego z zalewu basenu. Na dzieci czeka plac zabaw oraz brodzik ze zjeżdżalniami wodnymi. Część akwenu jest wykorzystywana przez zwolenników rowerów wodnych. Nad  bezpieczeństwem osób wypoczywających nad zalewem czuwają ratownicy. Przy zalewie można również poleniuchować na plaży, przy której znajduje się boisko do gry w piłkę plażową. Miłośnicy siatkówki mogą sprawdzić swoje siły biorąc udział w organizowanych przez OSiR turniejach.    Zimą na części powierzchni zamarzniętego zalewu organizuje się lodowisko, którego dodatkowym atutem jest  oświetlenie.     We wrześniu 1999 r. oddano do eksploatacji krytą pływalnię. Oprócz basenu o długości 25 m i szerokości 12,5 m; jest również brodzik dla dzieci. Stracone podczas pływania kalorie można odzyskać na miejscu w Kafe - Barze, obserwując jednocześnie przez oszkloną ścianę zmagania pływaków. Warto wziąć udział w turnieju "Rodzinne Pływanie". Jest to świetna okazja do aktywnego wypoczynku całej rodziny, a zwycięzcy zabawnych konkurencji są zawsze nagradzani. 

10 Klub Sportowy MKS Stal Poniatowa
  W 1951 roku w Poniatowej  powstał Robotniczy Klub Sportowy STAL. Początkowo zajęcia treningowo - wychowawcze z młodzieżą prowadzili społecznie trenerzy i działacze. Obecnie klub jest sponsorowany przez Gminę Poniatowa i w niewielkiej części przez Wojewódzką Federację Sportu w Lublinie. W 2001 r. została zmieniona nazwa na Miejski Klub Sportowy "Stal". W MKS "Stal" trenują 4 drużyny piłkarskie: seniorzy, juniorzy starsi, juniorzy młodsi, młodzicy młodsi, starsi trampkarze, starsi młodzicy oraz grupa selekcyjna.

11 Galeria Zalew Miejski Kryta Pływalnia Zalew Miejski Zalew Miejski

12 Oświata - Szkoły Na terenie Poniatowej
Zespół Szkół Technicznych Liceum Ogólnokształcące Wyższa Inżynierska Szkoła Przedsiębiorczości Gimnazjum Szkoła Podstawowa

13 Quiz Poziom - Łatwy Poziom - Trudny

14 1.Jak Nazywa Się Nasz Burmistrz??
A) Zbigniew Borowik B) Wiesław Stefanek C) Zbigniew Kania

15 2. Jak nazywa się zastępca burmistrza
A) Lilia Stefan B) Lila Stefanek C) Lilia Stefanek

16 3.Czy w Poniatowej jest kryty basen?
Tak, Jest Nie, nie ma C) Jest w trakcie budowy

17 4.Ile na terenie Poniatowej jest szkoł Licealnych
Jedna Dwie C) Nie ma wcale

18 5. W jakim województwie znajduje sie Poniatowa??
Lubuskim Lubelskim C) Mazowieckim

19 Zła Odpowiedź – Spróbuj jeszcze raz

20 Brawo A teraz Trochę trudniejszy test

21 1. W ktorym roku powstał klub STAL Poniatowa?
A) 1953 roku B) 1951 roku C) 1976 roku

22 2. Jak nazywa się szkoła wyższa w Poniatowej?
A) Wyższa Szkoła Handlu B) Akademia Wychowania Fizycznego C) Wyższa Inżynierska Szkoła Przedsiębiorczości

23 W którym roku powstał Dom Kultury?
A) 1974 roku B) 1979 roku C) 1982 roku

24 4. Ile lat ma Burmistrz miasta Poniatowa?
C) 47

25 5. Ile powieszchni zajmują zbiorniki Wodne(baseny itd.) ?
A) 13,75 ha B) 14 ha C) 16,54 ha

26 Brawo bardzo dobrze znasz Poniatową !!

27 Opracował Michał Iwan kl. VI"a"
Bibliografia Źródła Informacji: Opracował Michał Iwan kl. VI"a"


Pobierz ppt "Poniatowa."

Podobne prezentacje


Reklamy Google