Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: www.forumrynkupracy.com.pl.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: www.forumrynkupracy.com.pl."— Zapis prezentacji:

1 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: www.forumrynkupracy.com.pl. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

2 LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Andrzej Wiewióra Gminne Centrum Informacji w Żmigrodzie Konferencja 18 – 19 wrzesień 2012, Trzebnica

3 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: EKONOMIA SPOŁECZNA – zorganizowana i prowadzona w sposób ciągły działalność podmiotów niepublicznych oraz CISów, KISów, ZAZów, WTZów, ukierunkowana na realizację celów społecznie użytecznych, gdzie przepracowany zysk o ile istnieje, jest przeznaczany na działalność pożytku publicznego z wyłączeniem podmiotów, które działają tylko dla zysku lub są jednostkami sektora finansów publicznych, chyba że są organem prowadzącym jednostki wyżej wymienione. Źródło: Regionalne Centrum Wspierania Inicjatyw pozarządowych, Wieloletni regionalny programowy plan działań na rzecz promocji i rozwoju sektora ekonomii społecznej i jej otoczenia w województwie dolnośląskim (2012-2020), Wrocław 2011

4 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: - Organizacje pozarządowe - Spółdzielnie socjalne - Centra integracji społecznej - Kluby integracji społecznej - Zakłady aktywizacji zawodowej - Warsztaty terapii zawodowej.

5 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Specjalizuje się w produkcji smacznych, zdrowych i niedrogich posiłków kuchni domowej. Aby wyjść naprzeciw potrzebom Klientów prowadzą również kompleksowy catering oraz dowozy posiłków do szkół, firm i instytucji. Organizują sprzedaż wyrobów garmażeryjnych, obsługę cateringową na konferencje, seminaria, rauty, bankiety oraz imprezy integracyjne i okolicznościowe na terenie Żmigrodu i okolic oraz całego województwa dolnośląskiego.

6 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Potrawy tworzone są w oparciu o upodobania klientów oraz kulinarne doświadczenie zatrudnionych Pań. Należy podkreślić, że wszystkie potrawy wytwarzane są bez użycia konserwantów. Największą popularnością wśród klientów cieszą się: -pierogi (ruskie, z kapustą i grzybami, z jagodami) -smażony karp (milicki) -smalczyk -kwaszone ogórki -wszelkie wypieki.

7 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU:

8 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Szlak rudo - barycki jest wyróżniającą się ofertą, skierowaną do spragnionych wiedzy na temat regionu i przyrody turystów. Zamiast tablic informacyjnych na szlaku na specjalnych przystankach tematycznych czekają na turystów miejscowi przewodnicy – członkowie stowarzyszenia, którzy jak nikt inni znający historię wsi i wyróżniające ją walory przyrodnicze.

9 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Szlak rudo - barycki niesie także za sobą treści edukacyjne – zawiera elementy regionalnej historii, związanej z dawnymi władcami tych ziem i stawów – rodem Hatzfeldów, typowym dla tego regionu wydobyciem rudy darniowej z wyrobisk po stawach i wypalaniu surowca budowlanego, hodowlą miejscowych karpi. Przewodnicy szlaku opowiadają na temat miejscowej roślinności i zwierzyny. Na przystankach można uzyskać wiele informacji dotyczących różnych form ochrony przyrody na tym terenie, a także na temat właściwego zachowania podczas przebywania na obszarach chronionych jak i w życiu codziennym.

10 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Usługa ta dostępna jest dla rodzin z dziećmi, grup zorganizowanych, osób niepełnosprawnych oraz osób niemieckojęzycznych.

11 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Działa przy małym Muzeum Ludowym u Kowalskich w Marcinowie. Celem stowarzyszenia jest wspieranie organizacyjne, rzeczowe i finansowe działalności Muzeum oraz zespołu muzycznego Fama. Muzeum powstało dzięki kolekcjonerskiej pasji pana Mariana Kowalskiego, który od dawna gromadził stare niepotrzebne sąsiadom sprzęty, narzędzia i rolnicze maszyny. W miarę przybywania eksponatów powiększał dom, dobudowując kolejne pomieszczenia nazywane izbami. Obecnie składa się 8 sal tematycznych, w których znajduje się około 3000 eksponatów.

12 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Kolekcja nie ma wyłącznie etnograficznego charakteru. Poza narzędziami i sprzętami używanymi w gospodarstwach rolnych warto zobaczyć dawne dziecięce zabawki, stare maszyny do pisania i szycia, zegary, meble, śmigło myśliwskiego focke-wulfa, stare sanie, bryczki i belgijską kuchnię.

13 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: - przeprowadzanie lekcji muzealnych, - organizacja ognisk, - udostępnianie boiska i placu zabaw, -organizacja przejażdżek zabytkową karuzelą, - występ Zespołu Ludowego Marciny, - wynajem dwóch sal biesiadnych – Myśliwskiej i Zaprzęgowej na 50 - 60 osób, które służą zarówno do przyjmowania grup wycieczkowych, jak i organizowania szkoleń czy konferencji, - muzeum współpracuje także z zaprzyjaźnioną firmą cateringową "S&C Skowroncatering" wspólnie zajmują się obsługą imprez okolicznościowych. W ofercie Stowarzyszenia oprócz zwiedzania Muzeum i skansenu jest :

14 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU:

15 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU:

16 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: -Od września 2010 roku wspólnie z Fundacją Edukacji Przedszkolnej we Wrocławiu, stowarzyszenie utworzyło i prowadzi małe przedszkole. Fundacja wyposażyła i przez rok finansowała zatrudnione kadry. -W 2011 roku na postawie umowy, przedszkole zostało przekazane do samodzielnego prowadzenia przez stowarzyszenie. -Obecnie do przedszkola uczęszcza 15 dzieci z okolicznych miejscowości.

17 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: -Stowarzyszenie nie zamyka się w działalności przedszkolnej tylko swojej jednostki. Bardzo dobrze układa się współpraca z Małym Przedszkolem w Golędzinowie. -Stowarzyszenie zdobywa środki na prowadzenie dodatkowych zajęć. Jako Beneficjent z Fundacji Banku Zachodniego WBK w ramach programu Bank Dziecięcych Uśmiechów, stowarzyszenie otrzymało dotację na projekt English Fun Radia- zajęcia językowe dla dzieci wiejskich. Projekt był realizowany w przedszkolu w Osoli i Golędzinowie.

18 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU:

19 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Małe Przedszkole KRASNAL w Osoli należy na pewno do innowacyjnych i najciekawszych projektów realizowanych na terenach wiejskich w Gminie Oborniki Śląskie, Powiecie Trzebnickim i Dolnym Śląsku. Projekt jest realizowany w długiej perspektywie czasowej. W ocenie zainteresowanych jest to placówka niezbędna.

20 Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: Dziękuję za uwagę! Dziękuję za uwagę! Prezentacja powstała w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Związek Pracodawców Dolnego Śląska ul. Szewska 3, 50- 053 Wrocław, www.zpds.com.pl mail: forum@zpds.com.pl tel./fax. 071 341 07 21 tel. kom. 784 63 00 77 Saksońska Akademia Zarządzania INTERNATIONAL Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH Management Akademie Sachsen INTERNATIONAL Rudolf- Walther- Straβe 4, D- 01156 Dresden www.bsm-masi.de mail:masi@bsw-mail.de


Pobierz ppt "Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. LIDER PROJEKTU: PARTNER PROJEKTU: www.forumrynkupracy.com.pl."

Podobne prezentacje


Reklamy Google