Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Netykieta Julia Gadzińska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Netykieta Julia Gadzińska."— Zapis prezentacji:

1 Netykieta Julia Gadzińska

2 Co to jest netykieta? Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie ("Internet" jest nazwą własną konkretnej, największej na świecie sieci, pisze się ją zatem dużą literą). Co chyba najgorsze, bardzo wiele osób nawet nigdy nie słyszało o czymś takim jak netykieta. Niniejsza netykieta nie jest zbiorem sztywnych nakazów, ma na celu uświadomienie, pouczenie i zwrócenie uwagi na pewne zachowania i sytuacje.

3 Nie wolno : Używać wulgaryzmów;
wysyłać, publikować cudzych zdjęć (bez zgody); Podawać swoje dane, np. miejsce zamieszkania; Podawać swoich haseł; Umawiać się z obcymi za pomocą Internetu; Otwierać linków przez nieznane osoby; Obrażać innych; Używać w nadmiarze wykrzykników i dużych liter.

4 Wyjaśnienie: Nie pisz samymi wielkimi literami- wielkie litery wyglądają jakbyś krzyczał. Szanuj czas innych- pisz zwięźle. Nie rozsyłaj wirusów- sprawdzaj swoje dyski. Nie śmieć- nie zmieniaj tematu, nie spamuj.

5 Powinno się: Odnosić się kulturalnie i z szacunkiem;
Używać zwrotów grzecznościowych; Przestrzegać zasad forum i zachowujemy jego temat; Nadajemy temat ; Odpisywać na wiadomości, żegnać się oraz witać; Zgłaszać osoby naruszające zasady etyczne.

6 Pamiętaj: Bądź miły i uprzejmy do drugiego użytkownika. Dbaj o swoją reputację i zachowuj się przyzwoicie. Pamiętaj, że ta druga osoba to też człowiek.

7 Koniec 


Pobierz ppt "Netykieta Julia Gadzińska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google