Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Julia Gadzińska.  Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie ("Internet" jest nazwą własną konkretnej, największej na.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Julia Gadzińska.  Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie ("Internet" jest nazwą własną konkretnej, największej na."— Zapis prezentacji:

1 Julia Gadzińska

2  Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie ("Internet" jest nazwą własną konkretnej, największej na świecie sieci, pisze się ją zatem dużą literą). Co chyba najgorsze, bardzo wiele osób nawet nigdy nie słyszało o czymś takim jak netykieta. Niniejsza netykieta nie jest zbiorem sztywnych nakazów, ma na celu uświadomienie, pouczenie i zwrócenie uwagi na pewne zachowania i sytuacje.

3  Używać wulgaryzmów;  wysyłać, publikować cudzych zdjęć (bez zgody);  Podawać swoje dane, np. miejsce zamieszkania;  Podawać swoich haseł;  Umawiać się z obcymi za pomocą Internetu;  Otwierać linków przez nieznane osoby;  Obrażać innych;  Używać w nadmiarze wykrzykników i dużych liter.

4  Nie pisz samymi wielkimi literami- wielkie litery wyglądają jakbyś krzyczał.  Szanuj czas innych- pisz zwięźle.  Nie rozsyłaj wirusów- sprawdzaj swoje dyski.  Nie śmieć- nie zmieniaj tematu, nie spamuj.

5  Odnosić się kulturalnie i z szacunkiem;  Używać zwrotów grzecznościowych;  Przestrzegać zasad forum i zachowujemy jego temat;  Nadajemy temat e-mail;  Odpisywać na wiadomości, żegnać się oraz witać;  Zgłaszać osoby naruszające zasady etyczne.

6  Bądź miły i uprzejmy do drugiego użytkownika. Dbaj o swoją reputację i zachowuj się przyzwoicie. Pamiętaj, że ta druga osoba to też człowiek.

7


Pobierz ppt "Julia Gadzińska.  Netykieta jest to zbiór zasad kultury obowiązującej wszystkich w Internecie ("Internet" jest nazwą własną konkretnej, największej na."

Podobne prezentacje


Reklamy Google