Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Na podstawie filmu pt. „Świadectwo’’

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Na podstawie filmu pt. „Świadectwo’’"— Zapis prezentacji:

1 Na podstawie filmu pt. „Świadectwo’’
Jan Paweł II Na podstawie filmu pt. „Świadectwo’’

2 Narodziny Karola Wojtyły
18 maja 1920 roku w Wadowicach na świat przyszedł przyszły papież Karol Wojtyła. Miał matkę Emilię, ojca Karola oraz brata Edmunda.

3 Lata szkolne Karol Wojtyła był dobrym uczniem, a później studentem. Wszyscy widzieli w nim przyszłego aktora bądź poetę. Karol od najmłodszych lat związany był z Kościołem i zawsze był on dla niego ważniejszy od sztuki.

4 Powołanie W związku z śmiercią ojca w przyszłym papieżu dojrzewa powołanie. Wstępuje do seminarium i 1 listopada 1946 roku kardynał Adam Stefan Sapieha wyświęcił Karola Wojtyłę na księdza.

5 Od księdza do biskupa Karol zyskał opinię wzorowego duszpasterza i przyjaciela młodzieży. Przez lata swojej posługi kapłańskiej zwrócił na siebie uwagę kurii, co zaowocowało mianowaniem na biskupa, a kilka lat później na arcybiskupa.

6 Zapowiedź papiestwa Dnia 15 sierpnia 1963 roku odbyła się koronacja figury Matki Bożej Ludźmierskiej. Podczas procesji z ręki Matki Bożej wypadło berło, które zdołał pochwycić bp Karol Wojtyła. W powszechnym przekonaniu wstawiennicza moc Gaździny Podhala sprawiła, że kardynał Karol Wojtyła obrany został papieżem.

7 Pierwsze spotkanie ks. Dziwisza
8 października 1966 roku miało miejsce pierwsze spotkanie Karola Wojtyły ze Stanisławem Dziwiszem. Arcybiskup poprosił młodego wówczas księdza o przeniesienie się do kurii i pomoc. Od tej pory ich losy były ze sobą nierozerwalnie związani przez kolejne 39 lat.

8 Karol Wojtyła papieżem !!!
Jesienią 1978 roku kardynał Karol Wojtyła pojechał na swoje drugie konklawe. 16 października 1978 roku na placu Św. Piotra zabrzmiały słowa: ,,Habemus Papam” ogłaszające wybór papieża - Polaka.

9 Zamach 13 maja 1981r. na placu Św. Piotra dokonano zamachu na życie papieża. W szpitalu Jan Paweł nie przyjął przygotowanej krwi, lecz gdy lekarze dali mu swą przyjął ją natychmiast. W ten sposób uratowali mu życie.

10 Pielgrzymki do Polski Podczas I pielgrzymki do Polski w 1979 roku na Placu Zwycięstwa papież powiedział historyczne słowa: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze (…) TEJ ziemi”. W czasie II podróży do ojczyzny odbyło się, po wielu trudnościach, jego spotkanie z Lechem Wałęsą. Kolejne pielgrzymki także utkwiły na zawsze w pamięci Polaków.

11 Śmierć Po 27 latach pontyfikatu, dziesiątkach odbytych pielgrzymek i niezapomnianych dla całego świata momentach nasz rodak, Jan Paweł II odszedł do Pana. Zmarł 2 kwietnia 2005r. Pogrzeb odbył się 8 kwietnia 2005 r.


Pobierz ppt "Na podstawie filmu pt. „Świadectwo’’"

Podobne prezentacje


Reklamy Google