Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie. Jak co roku przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Bank PKO BP S.A.– BO TO SIĘ NAM OPŁACA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie. Jak co roku przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Bank PKO BP S.A.– BO TO SIĘ NAM OPŁACA."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie

2 Jak co roku przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Bank PKO BP S.A.– BO TO SIĘ NAM OPŁACA.

3 Włączyliśmy do niego KLASY ZEROWE – nowych członków SKO, a pozostali jak zawsze wzięli się do roboty systematycznej produkcji pieniędzy na książeczkach SKO dzięki czemu zdobędą szczyty w konkursie na najsystematyczniej oszczędzającego.

4 W tym roku szklonym udało nam się wraz z Samorządem Szkolnym zorganizować kilka dochodowych dyskotek. Na dochód składały się: Bilety wstępu za1zł, sprzedaż napojów w cenie 0,50 zł oraz ciasteczek w cenie 0,50 zł. Podczas dyskoteki andrzejkowej dużą popularnością cieszyły się ciasteczka z wróżbami. 29.09.2010r. – z okazji Dnia Chłopaka 22.11.2010r. – Andrzejki klas I-III 23.11.2010r. – z okazji Pożegnania mundurka 14.02.2010r. – z okazji Walentynek Wyszło dochodowo rozrywkowo

5 Sprzątanie Świata – we wrześniu i w kwietniu, Propagowanie zdrowej żywności wśród społeczności szkolnej 5 porcji warzyw i owoców dziennie – program edukacyjny, Zbiórka surowców wtórnych: makulatury, nakrętek, baterii i puszek, Zbiórka pustych pojemników po tuszach, tunerach i kartridżach. Środowisko kochamy i o nie dbamy.

6 Efekty zbiórki surowców wtórnych: 1030kg MAKULATURY 990kg PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK, 19kg PUSZEK ALUMINIOWYCH, baterie zostały przekazane do powtórnej obróbki, zbiórka tuszy, tunerów i kartridży została wydłużona do końca roku szkolnego, Śmieci zbieramy i zyski mamy!!!

7 Dokumentację mamy, dowody przedstawiamy

8 Opiekunowie SKO przygotowali gazetkę o sposobach oszczędzania w gospodarstwie domowym, aby w ten sposób przybliżyć ww. tematykę uczniom naszej szkoły. Ale wymyślili ? !

9 kl. I – III odpowiednio technikami: rysowanie kredką, malowanie, kolaż, miały przygotować pracę obrazująca temat: Sposoby oszczędzania energii i wody kl. IV – VI odpowiednio technikami: rysowanie pastelami, malowanie farbami plakatowymi, grafika ołówkiem, miały przygotować pracę obrazująca temat: Wykorzystanie surowców wtórnych. Nasze dzieci to zdolne bestie.

10 Po co nam teatry objazdowe, gdy mamy przedstawienia superowe!!! Mikołaj, kocha dzieci Bajkowe Jasełka Chopin Jan Paweł II – odwaga świętości Syzyf

11 Brawa i bisy brzmiały, a pieniądze się oszczędzały. Karnawałowe opowieściDzień Kobiet – męskim spojrzeniem Królewna Śnieżka Zagościła do nas wiosna Walentynkowe zaloty

12 Produkcja bucików Mikołaja Laurki i słodkie upominki dla każdej dziewczynki. Święto chłopaka. Ręce mamy sami wykonamy.

13 Gdy dajemy, to się radujemy. Zakup dyplomów dla uczniów pasowanych na czytelnika Słodkie buciki Mikołaja dla kl.0 Tulipany na Dzień Kobiet Cukierki dla Kangurków Matematycznych Wielkanocne koszyczki dla kółka plastycznego

14 Rodzice w głosowaniu swoim dzieciom pieniążki ofiarowali.

15 Dzień Małego Ekonomisty w ferie. Lekcja z obsługi Bankomatu. Tradycyjna choinka z bombkami w kształcie monet. Spotkanie z Dyrektorem Wejherowskiego Oddziału Banku PKO B.P. S.A zorganizowane dla uczniów klas szóstych. Gazetki tematyczne.

16 Głowę nie od parady mamy i wiedzę ekonomiczną pogłębiamy. Szkolny Konkurs Ekonomiczny VI Gminny Turniej Wiedzy Ekonomicznej Konkurs na życzenia świąteczne związane z oszczędzaniem. Każdy uczeń na święta otrzymał drobny upominek od opiekunów SKO.

17 Produkty na pierniki Materiały do pakowania pierników Napoje i ciastka dyskotekowe Farby witrażowe Chruściki na Tłusty Czwartek

18 Produkty na ciasteczka walentynkowe Kawa, herbata i 15 ciast upieczonych przez kochane mamy. Sponsoring wójta Gminy Luzino w VI Gminnym Turnieju Wiedzy Ekonomicznej: Książki i soki Rada Rodziców zakupiła drożdżówki na VI Gminny Turniej Wiedzy Ekonomicznej

19 Podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego,16 grudnia, organizowaliśmy: Kawiarenkę, w której można było napić się kawy i zjeść kawałek ciasta, Stoisko loteryjne, na którym można było zakupić losy za 2zł i 5zł, Stoisko Kiermaszowe, na którym można było zakupić kartki, stroiki, witraże itp. Nasze starania zostały docenione i zajęliśmy II miejsce w Konkursie SKO Kiermasz Świąteczny Sezam.

20 Na Kiermaszu Wielkanocnym, który odbył się 22 marca, rodzice oraz uczniowie mogli zakupić wielkanocne pisanki, witraże, stroiki, figurki gipsowe wykonane przez dzieci. Kiermaszowe Świętowanie z rodzicami zaowocowało zyskami.

21 Zakup farb witrażowych – 57,95zł Zakup foremek do odlewów gipsowych – 115,35zł Zakup pędzli do lukrowania ciastek – 3,90zł Jak wszyscy wiedzą, żeby zarobić trzeba najpierw zainwestować!! 177,20zł

22 Zyski ze sprzedaży surowców wtórnych, zostały przeznaczone na zakup nagród w konkursach ogłoszonych przez opiekunów SKO. 581,37 zł

23 Produkcja słodyczy Produkcja ozdób

24 Sprzedaż pierniczków Sprzedaż faworków w Tłusty Czwartek Sprzedaż zdjęć z pożegnania mundurka Sprzedaż Kartek Walentynkowych Sprzedaż ciasteczek walentynkowych Sprzedaż Kartek Wielkanocnych

25 Pomagamy w świetlicy naprawiać gry. Pomagamy okładać książki Pani Bibliotekarce.

26 Stworzenie Kącika regionalnego w naszej szkole. Sprzedaż wraz z Kolorową Świetlicą Parafialną ozdób wielkanocnych przyniosła 390 zł Ojciec jednego z dzieci, posiadający firmę autokarową, obniżył koszty przejazdu dzieci na wycieczkę do Gdyni, dzięki czemu zaoszczędziliśmy 200 zł Większość strojów na przedstawienia robione są przez rodziców. Współpraca się opłaca, inni też zyskują 590 zł

27 Podsumowanie naszej działalności nastąpiło na apelu, podczas którego rozdano nagrody za Konkursy plastyczne, za konkurs na najsystematyczniej oszczędzającego ucznia oraz za zbiórkę surowców wtórnych. Każdy uczeń zbierający surowce wtórne został nagrodzony, jak nie dużą nagrodą, to słodkim upominkiem.

28

29 Oprócz zysków pieniężnych mamy ogromną satysfakcję, że członkowie SKO zarabiając nauczyli się dobrych nawyków oszczędzania i propagowania tych idei nie tylko wśród społeczności szkolnej, ale także lokalnej. Opiekunowie Szkolnej Kasy Oszczędności: p. Ewa Baranowska p. Ewa Nowak p. Agnieszka Klawikowska W tym miejscu chcieliśmy również podziękować Pani Dyrektor Teresie Koszałka oraz Gronu Pedagogicznemu za wsparcie w propagowaniu idei oszczędzania. Dziękujemy!


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kębłowie. Jak co roku przystąpiliśmy do konkursu ogłoszonego przez Bank PKO BP S.A.– BO TO SIĘ NAM OPŁACA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google