Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w stalowej woli

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w stalowej woli"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w stalowej woli
Współpraca Szkoły z otoczeniem edukacyjnym nauczycieli przedmiotów zawodowych Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w stalowej woli

2 Targi rzeszowskie - Na targach dominowała oszczędność energii
W dniu roku uczniowie klas: II TSI, II TB/O III TSI, III TB, IV TBS (75 uczniów) pod opieką nauczycieli przedmiotów zawodowych: Renaty Bis, Urszuli Godawskiej, Barbary Dzikowskiej, Tamary Stadnik, Agnieszki Grzywacz i Marcina Kapuścińskiego wzięli udział w Międzynarodowych Targach Rzeszowskich "Wyposażenie wnętrz i ogrodów”

3 Zwiedzanie zakładu solbet
Klasy 4TL,2TL,1TL uczestniczyły w wycieczce zawodowej zorganizowanej do zakładu produkcyjnego SOLBET. Podczas wycieczki zapoznaliśmy się z procesem produkcyjnym oraz dystrybucyjnym. Obserwowaliśmy załadunek towaru na ciągnik z naczepą oraz zapoznaliśmy się ze sposobami przechowywania półfabrykatów i wyrobów gotowych. Mogliśmy zobaczyć pracę suwnicy, paletyzatora i depaletyzatora. Wycieczkę zorganizowała Anna Haliniak. Opiekunowie Natasza Szponar-Grabowska, Jacek Bożek, Artur Fratyn.

4 Oczyszczalnia ścieków stalowa wola
Dnia r. odbyła się wycieczka przedmiotowa do Miejskiej Oczyszalni Ścieków w Stalowej Woli. W wycieczce wzięli udział uczniowie kl. 4 Technikum Urządzeń Sanitarnych pod opieką nauczyciela Anny Mróz. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesami technologicznymi, wykorzystywanymi do oczyszczania ścieków komunlnych z miasta Stalowa Wola. Ponad to mogli poznać pracę i budowę urządzeń, które wchodzą w skład mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków. Uczniowie dowiedzieli się również o możliwościach wykorzystania biogazu, powstałego z procesów fermntacji na zapotrzebowania cieplne i energetyczne oczyszczalni, sposobach zagospodarowania osadów ściekowych oraz wpływu działania oczyzszczalni na ochronę środowiska. Taka forma połączenia teorii z praktyką, pozwoli uczniom na utrwalenie zdobytych dotychczas wiadomości i pomoże w osiąnięciu sukcesu na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

5 Zwiedzamy firmę greinplast
W dniu r. uczniowie klas: IV TB2, II TU pod opieką pań: Urszuli Adachy, Jadwigi Sochy i Agnieszki Grzywacz zwiedzili Firmę Greinplast z siedzibą w Krasnym. Greinplast jest znaną Polską Firmą funkcjonującą od 1997r. produkującą szeroki wachlarz produktów umożliwiających wykończenie zewnętrzne jak i wewnętrzne budynków. Uczniowie  zapoznali się nie tylko z historia powstania i rozwoju firmy, ale mieli okazję do jej zwiedzenia. Zwiedzili laboratoria, które zainteresowały ich obszernym zaopatrzeniem w maszyny i przyrządy do badania próbek; produkcję, która jest w pełni zautomatyzowana. Zapoznali się również z badaniem klasy jakości, pobieraniem próbek i ich przechowywania jak i sposobem wielopoziomowego magazynowania towarów.

6 Gościnnie firma herz W poniedziałek r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielem firmy Herz . Firmy , która jest jednym z najważniejszych europejskich producentów armatury grzewczej i instalacyjnej. W ofercie produkcyjnej firmy HERZ znajdują się   zawory termostatyczne we wszelkich możliwych wariantach i kształtach, jak i kompleksowy system wyrobów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania nowoczesnej instalacji c. o.  oraz urządzenia z zakresu odnawialnych źródeł energii . Uczniowie klas Technikum w zawodzie technik urządzeń sanitarnych i technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i z zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, w którym oprócz ciekawostek, najnowszych technologii zapoznali się z ofertą firmy.

7 Gościnie firma jafar W dniu odbyło się na auli szkoły szkolenie dla klas 1 TS ( technik urządzeń sanitarnych), 1 TEC ( technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej ), 223 ( monter instalacji i urządzeń sanitarnych ). Swoje produkty zaprezentowała Fabryka Armatur Jafar. Fabryka Armatur Jafar specjalizuje się w produkcji armatury żeliwnej do wody, gazu i ścieków jak również wykonuje armaturę sanitarną i sieci domowej. Wysoka jakość wyrobów oraz ciągłe wdrażanie nowych rozwiązań pozwoliła na zajęcie wiodącej pozycji na rynku krajowym. Na koniec szkolenia uczniowie wzięli udział w licznych konkursach i zdobyli kilka ciekawych nagród. Szkolenie zorganizował Artur Wróblewski, nauczyciel przedmiotów zawodowych.

8 Wycieczka rudnik nad sanem
W dniu   klasa 1 TIS grupa technik inżynierii środowiska i melioracji wspólnie z opiekunami Arturem Wróblewskim i Marcinem Kapuścińskim uczestniczyli w wycieczce do Rudnika nad Sanem. Celem wycieczki było obejrzenie jazu, budowli hydrotechnicznej na rzece Rudna.  Uczennice i uczniowie chętnie oglądali również budowle towarzyszące  jazowi jak np. faszynę czyli umocnienia brzegów.  Dzięki uprzejmości Pana Leszka Tutki grupa nie tylko mogła poznać historię jazu, ale również zwiedzić młyn z 1905 roku.  

9 Warsztaty odzieżowe Było bardzo ciekawie .

10 Warsztaty decoral Dnia r w auli naszej szkoły odbyło się szkolenia dla uczniów prowadzone przez doradcę technicznego Akademii Technik malarskich p. Czesław Krzyśków. Szkolenie zorganizowały :p. Barbara Dzikowska, p. Renata Bis i p. Urszula Godawska. W czterogodzinnym szkoleniu uczestniczyło ok. 100 uczniów. Akademia Technik Malarskich, to specjalistyczne centrum szkoleniowo-doradcze dla osób i firm związanych z branżą budowlaną, powołane przez producenta marek Dekoral, Dekoral Professional oraz Sigma. Z usług ATM korzystają m.in. firmy wykonawcze, architekci czy szkoły budowlane. ATM organizuje dla nich bezpłatne szkolenia z zakresu prac malarskich oraz oferuje pomoc i doradztwo .

11 Dzień budowlańca W Szkolnym Dniu Budowlańca udział wzięli przedstawiciele 12 firm budowlano-instalacyjnych: ♦XELLA POLSKA , SILKA, YTONG ♦ CHEDIEL ♦ FAKRO ♦ ŚNIEŻKA ♦ KNAUF BAUPRODUKTE ♦ MICHNOSYSTEM ♦ ZAKŁADY SUROWCÓW CHEMICZNYCH I MINERALNYCH PIOTRKOWICE II♦ KERMI ♦ DE DIETRICH ♦ ROTHENBERGER ♦ FUNDACJA POMYŚL O PRZYSZŁOŚĆI ♦ RAKOCZY

12 Przedstawiciele w/w firm przeprowadzili szkolenia dla uczniów w salach i zaprezentowały  praktyczne zastosowanie materiałów, których pokaz  miał miejsce na korytarzu szkoły oraz na terenie warsztatów szkolnych, gdzie uczniowie pod opieką nauczycieli praktycznej nauki zawodu, mieli okazję zapoznać się z technologią i sposobem zastosowania nowych rozwiązań na rynku budowlanym. W projekcie wzięło udział 688 uczniów.

13 Kolejny sukces Technikum Budowlanego
 W dniu r. odbyły się zawody okręgowe XXVI edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

14 Wojewódzki konkurs wiedzy technicznej
W dniu 14 marca uczeń 2 TSI Henryk Puzio został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Technicznej. Odbywał się on pod hasłem „ Odważ się być mądrym ” . Jak co roku, rywalizacja przyciągnęła wielu zafascynowanych myślą techniczną uczestników. W tegorocznym konkursie uczestniczyło ponad 2,4 tysiąca uczniów, z około 250 szkół z terenu całego województwa. Konkurs stał na wysokim poziomie. Matematyka, fizyka, chemia i technika to zagadnienia tego konkursu. Gratulujemy uczniowi naszej Szkoły, który zdobył dzięki temu dyplom i kilka ocen celujących oraz gratulujemy nauczycielom, którzy przyczynili się do tego sukcesu

15 Targi kielce Jak zaprojektować dom i mieszkanie? Jak powinien wyglądać ogród idealny? Jak sprawić aby te miejsca były komfortowym azylem, przytulnym gniazdkiem i funkcjonalną przestrzenią? Gdzie spędzić czas wolny? Na te pytania znaleźć można było odpowiedź na Targach Kielce. W dniu 5 kwietnia 2013 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Ogólnopolskich Targach Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz -DOM, „Ogólnopolskich Targach – ORGÓD i TY” oraz „Międzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL” . Klasy, które wzięły udział w owym wydarzeniu to klasa I TSI i klasa II TSI. Opiekunami młodzieży byli nauczyciele przedmiotów zawodowych, w składzie Barbara Dzikowska , Tamara Stadnik , Anna Mróz, Urszula Godawska. Na targach zaprezentowało się ponad 240 firm. Przedstawiały one w sposób wizualny zakres swoich produktów usług - pokazały ciekawe rozwiązania wykończenia wnętrz, jak i zaprojektowania swojego wyważonego ogrodu. Uczniowie mogli zaznajomić się z szeroką gamą nowości na rynku budowlanym , skorzystać z fachowych rad. Zachęcamy do udziału w takich czy innych targach, nie tylko budowlanych .

16 Olimpiada budowlana W dniach   kwietnia 2013 r. odbył się Finał Centralny XXVI  Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Organizatorem naukowym  XXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych był Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Gospodarzem Finału Centralnego był Zespół Szkół Budowlanych w Nowym Sączu wraz z firmą Fakro.

17 O krok od sukcesu - XXXVII edycja Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych  
Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie po raz drugi wzięli udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych Okręgu Warszawskiego w dziale: Ochrona i Inżynieria Środowiska, które miały miejsce 19 kwietnia 2013 roku  w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

18 Finał Wojewódzkiego Konkursu „Budownictwo – moja przyszłość”
W dniu 17 kwietnia 2013 r. roku w siedzibie Wyższej Inżynierskiej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu „Budownictwo - moja przyszłość”. Konkurs objęty jest patronatem Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W konkursie drużynowym nasza szkoła zajęła II miejsce i otrzymała Puchar Przewodniczącego Rady Mazowieckiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.

19 Targi stryków koło łodzi
Ponad 80 wystawców, kilka tysięcy odwiedzających, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji – to wszystko było na Targach Grupy SBS w dniach kwietnia Uczniowie klas 1 TEC technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i 223 monter instalacji sanitarnych uczestniczyli w tych targach.

20 Sprzątanie parku w charzewicach
W akcję włączyła się młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli, którzy pod opieką nauczyciela p. Artura Wróblewskiego (także czynnie zaangażowanego w sprzątanie) porządkowała charzewicki park. W akcji brali udział uczniowie klasy III TSI : Magdalena Ujda, Ewa Siek, Norbert Bryk, którym serdecznie dziękujemy.  Małgorzata Terlecka,  Anna Ryzak to nauczyciele, którzy tez wsparli całą akcję – dziękujemy.

21 Dzień otwarty w szkole 29 kwiecień bardzo pracowity dzień dla wszystkich . Dużo gimnazjalistów. Wszędzie prezentacje zawodów , szkół i kierunków.

22 Srebrni glazurnicy W dniu 24 maja 2013r. w Zespole Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie odbył się I Podkarpacki Turniej Glazurników Szkół Budowlanych.

23 Współpraca z miejskim zakładem komunalnym - stacja uzdatniania wody
Klasa 1 TI pod opieką Artura Wróblewskiego zwiedzała Stację Uzdatniania Wody i poznawała technologię uzdatniania wody.

24 Inkubator techniczny W dn. 13 czerwca 2013 r. uczniowie klasy Technikum budowlanego – 1TB1 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej – 113 pod opieką  wychowawców p. U. Adachy, p. Ł. Rzeszutko, oraz nauczycieli p. A. Haliniak i M. Terleckiej wzięli udział w wycieczce przedmiotowej do Inkubatora Technologicznego w Stalowej Woli. Ww. klasy biorą udział w projekcie unijnym „Być przedsiębiorczym – nauka przez praktykę”, w ramach którego uczestniczą m.in. w cyklu warsztatów z pracodawcami.

25 drogowcy Współpraca z laboratorium drogowym SŁAWEX w Nowej Dębie. dotyczyła doradztwa przy planowaniu, organizowaniu i pomocy przy zakupach sprzętu do powstałego przy ZSP Nr2 nowego laboratorium drogownictwa.

26 Rejon dróg wojewódzkich w Stalowej woli
Realizacja praktyk zawodowych dla drugiej klasy drogownictwa : Harasiuki budowa mostu Lipa – Zaklików modernizacja drogi wojewódzkiej

27 Podkarpacie stawia na zawodowców projekt unijny
Nawiązanie współpracy Robert Szafran z firmą „ Radmax ” Nawiązanie współpracy Agnieszka Grzywacz z firmą „ Besta ” Nawiązanie współpracy Alina Machaj z firmą „ Resconfex ”

28 Technikum odzieżowe współpracuje
W miesiącu listopadzie i październiku Technikum Odzieżowe podjęło współpracę z Miejskim Domem Kultury w Stalowej Woli w ramach projektu pt " Bo w orkiestrach dętych jest jakaś siła". W ramach tego projektu uczennice z TO brały udział w zajęciach prowadzonych przez projektanta. Kolejnym etapem tej współpracy było wykonanie zaprojektowanych przez uczennice strojów dla możaretek.  Efektem końcowym było uczestnictwo naszych uczennic w koncercie finałowym który odbył się na koniec listopada 2012r.

29 dziękujemy


Pobierz ppt "Zespół Szkół ponadgimnazjalnych nr 2 w stalowej woli"

Podobne prezentacje


Reklamy Google