Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Klasy muzyczne Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Klasy muzyczne Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej."— Zapis prezentacji:

1 Klasy muzyczne Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej

2 Klasy muzyczne zostały utworzone od początku powstania liceum w 1991 roku. Ich celem jest rozwijanie uzdolnień muzycznych uczniów w ramach innowacji. Uczniowie zdobywają wiedzę i umiejętności, mają możliwość zdobycia dyplomu ogniska muzycznego. Uczestniczą w zajęciach teoretycznych i praktycznych: nauka gry na instrumencie. Są członkami zespołów artystycznych: orkiestry, chóru, zespołu wokalnego.

3 Uczniowie klas muzycznych… z powodzeniem uczestniczą w konkursach krajowych i zagranicznych, występują na terenie szkoły i miasta, podejmują studia na wydziałach artystycznych uczelni wyższych, zdobywają wiedzę z zakresu muzyki, doskonalą i rozwijają swoje umiejętności, rozwijają talenty muzyczne.

4 Chór Camerata Historia chóru "CAMERATA" przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej sięga roku 1975 kiedy to jeden z nauczycieli muzyki Waldemar Mazur zorganizował chór żeński w Studium Wychowania Przedszkolnego w Białej Podlaskiej.

5 Chór Camerata Z chwilą powołania w 1991 roku przy Studium Nauczycielskim IV Liceum Ogólnokształcącego w skład chóru weszli również uczniowie liceum. W 1994 r. po rozwiązaniu Studium Nauczycielskiego członkami chóru byli wyłącznie uczniowie liceum a dyrygentem i kierownikiem był pan Waldemar Mazur.

6 Chór Camerata W 1996 roku kierownictwo artystyczne przejęła absolwentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy - Pani Agnieszka Rafał. Pod jej batutą zespół dał kilkadziesiąt koncertów w kraju i za granicą.

7 Chór Camerata

8 Sukcesy: I miejsce w II Diecezjalnym Przeglądzie Chórów w Siedlcach 11 stycznia 1997 r. II miejsce w XVII Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych A Cappella 2 marca 1997 r. I miejsce w Międzywojewódzkim Konkursie Chórów Szkolnych w Lublinie w 1998 r. i zdobycie Pucharu Kuratora Oświaty.

9 Sukcesy: III miejsce w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy w dniach 27-30.03.1998 r. brązowy dyplom w kategorii muzyki religijnej chórów młodzieżowych na Festiwalu In Canto Sul Garda 99 we Włoszech w 1999 r. wyróżnienie w XXII Ogólnopolskim Konkursie Chórów Szkolnych a Capella w 2002 r.

10 Koncerty zagraniczne W maju 2001 roku, dzięki współpracy władz samorządowych powiatu bialskiego z przedstawicielami francuskiego departamentu Deux Sevres chór CAMERATA otrzymał zaproszenie do koncertowania w zaprzyjaźnionym departamencie Poitou Charentes Podczas pobytu w zaprzyjaźnionym regionie Chór "CAMERATA" miał okazję koncertować trzykrotnie w Niort, Foussais i Faymereau, wzbudzając aplauz słuchaczy.

11 Koncerty zagraniczne W 2002 roku chór CAMERATA wyjechał do Szwecji i Norwegii. Podczas tego wyjazdu dał szereg koncertów w Goeteborgu między innymi w kościele Św. Pawła, w kościele Misji Katolickiej, Chrystusa Miłosiernego, w szwedzkiej szkole podstawowej. Zaprezentowany repertuar uwzględniał utwory sakralne, ludowe i współczesne. Wyjazd do Skandynawii stanowił nowe doświadczenie dla chórzystów.

12 Wydarzenie: 8 stycznia 2003 r. w kościele Bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej chór CAMERATA towarzyszył zespołowi Skaldowie w programie Moje Betlejem. Wspólnie wykonano kompozycje Jacka Zielińskiego do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego oraz wybrane polskie kolędy i pastorałki,

13 Wydarzenie: Chór "CAMERATA" uświetnia swoim śpiewem wiele imprez, które odbywają się w regionie: koncert w Bialskopodlaskiej Izbie Gospodarczej w styczniu 2001 30-lecie bialskiej Akademii Wychowania Fizycznego. występ podczas uroczystości poświęcenia polichromii w Leśniańskim Sanktuarium Maryjnym w Leśnej Podlaskiej w 2002

14 Orkiestra Orkiestra dęta IV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej powstała z inicjatywy dyrektora szkoły Waldemara Mazura w roku 1995.

15 Orkiestra W skład orkiestry wchodzą uczniowie z klas I - III o profilu muzycznym, oraz absolwenci naszego liceum. Próby orkiestry odbywają się dwa razy w tygodniu. Poza tym prowadzone są zajęcia indywidualne, podczas których członkowie orkiestry doskonalą warsztat wykonawczy i ćwiczą swoje partie orkiestrowe z dyrygentem.

16 Orkiestra Orkiestra szkolna zadebiutowała podczas obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1996 roku pod batutą Włodzimierza Miszuły, absolwenta kierunku Dyrygentury w Mińsku na Białorusi.

17 Orkiestra Kolejnym dyrygentem, od roku 2000 był Eugeniusz Kubinowski, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od stycznia 2005 roku orkiestrę prowadzi Piotr Kalisz, który ukończył Akademię Muzyczną im. F. Chopina w Warszawie (Wydział Instrumentalno -Pedagogiczny, filia w Białymstoku).

18 Orkiestra Orkiestra uświetnia swoimi występami uroczystości szkolne i pozaszkolne takie jak: rozpoczęcie roku szkolnego, Dzień Edukacji Narodowej, ślubowanie klas pierwszych, koncert kolęd, Rocznica odzyskania Niepodległości, rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja, zakończenie trzecich klas, zakończenie roku szkolnego, dni Białej Podlaskiej i inne. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory o charakterze patriotycznym, jazzowym, rozrywkowym, oraz marsze.

19 Orkiestra W skład orkiestry wchodzą uczniowie z klas I - III o profilu muzycznym, oraz absolwenci naszego liceum. Próby orkiestry odbywają się dwa razy w tygodniu. Poza tym prowadzone są zajęcia indywidualne, podczas których członkowie orkiestry doskonalą warsztat wykonawczy i ćwiczą swoje partie orkiestrowe z dyrygentem.

20 Orkiestra

21 Sukcesy: IV miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Orkiestr Dętych w 1996 r. 1 miejsce i zdobycie Złotej Trąbki" w XVI Turnieju Orkiestr Dętych w Biłgoraju w 1997 r. 1 miejsce i zdobycie Złotej Trąbki" w XVII Turnieju Orkiestr Dętych w Biłgoraju w 1998 r. II miejsce i zdobycie Srebrnej Trąbki" w XVIII Turnieju Orkiestr Dętych w Biłgoraju w 1999 r.

22 Sukcesy: I miejsce i Puchar Lubelskiego Kuratora Oświaty w 2000 r 1 miejsce i Nagroda Główna Lubelskiego Kuratora Oświaty Złoty Klucz" w II Wojewódzkich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w Poniatowej Poniatowa Concertans" w 2002 r.

23 Sukcesy: udział w Festiwalu Orkiestr Dętych Białoruskie Fanfary" w 2004 r. 1 miejsce, Nagroda Główna Lubelskiego Kuratora Oświaty Złoty Klucz", Nagroda Grand Prix" Spotkań, Nagroda Burmistrza Poniatowej, Nagroda dla wyróżniającego się kierownika, w VII Wojewódzkich Spotkaniach Młodych Instrumentalistów w Poniatowej Poniatowa Concertans" w 2007 r.

24 Nauczyciele o klasach muzycznych: Zajęcia muzyczne rozwijają wrażliwość uczniów i otwierają ich na muzykę p. Mieczysław Zieliński Występy orkiestry podczas uroczystości miejskich z okazji świąt państwowych przyczyniają się do rozwijania postaw patriotycznych młodzieży p. Piotr Kalisz

25 Uczniowie o klasach muzycznych:

26 Sukcesy wokalne: Zajęcie II miejsca w wojewódzkim konkursie 7 talent w kategorii wokalnej przez uczennicę klasy pierwszej, udział w V Wojewódzkim Konkursie Piosenki Hiszpańskiej w Lublinie, udział w Bialskich Zaduszkach Artystycznych, przygotowanie i wykonanie piosenek Agnieszki Osieckiej

27 Występy występy szkolnej orkiestry dętej na miejskich uroczystościach z okazji Święta Niepodległości i Święta Konstytucji 3 Maja występy podczas uroczystości szkolnych.


Pobierz ppt "Klasy muzyczne Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 IV Liceum Ogólnokształcące im. St. Staszica w Białej Podlaskiej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google