Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne dla pracowników placówek edukacyjnych, prowadzone pod merytoryczną opieką

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne dla pracowników placówek edukacyjnych, prowadzone pod merytoryczną opieką"— Zapis prezentacji:

1 Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne dla pracowników placówek edukacyjnych, prowadzone pod merytoryczną opieką dr M. Molickiej – psychologa, najlepszego w Polsce eksperta-bajkoterapeutę, autorki książek Bajkoterapia, Bajki terapeutyczne, Bajki terapeutyczne część II.

2 Nauczycielu! Czy chciałbyś, by Twoi podopieczni umieli dzielić się z innymi? Czy marzysz o tym, by Twoje maluchy chętniej sprzątały po sobie? Czy brak Ci pomysłu na to, jak nauczyć dziecko bronić się przed agresją innych? Chcesz, by dziecko mówiło Ci o swoich problemach? Rozwiązanie znajdziesz w bajkoterapii!

3 Przyjdź na warsztaty, na których nauczysz się porozumiewać z dzieckiem za pomocą bajek i opowieści. Bajkoterapia to nowa, coraz bardziej popularna, genialna w swej prostocie i efektywności metoda pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Dzięki niej można skutecznie, mądrze i fajnie wspierać dziecko we wczesnych okresach jego rozwoju. Terapia poprzez bajki redukuje napięcie i pomaga dziecku zbudować pozytywny obraz siebie i świata.

4 Na naszych Autorskich Warsztatach Bajkoterapeutycznych: rozmawiamy o lękach dzieci – co je powoduje i jak je zobaczyć uczymy mówić i rozmawiać o lęku pokazujemy, jak tworzyć i wykorzystać samodzielnie ułożone bajki, które mogą pomóc naszemu dziecku w radzeniu sobie w trudnych emocjonalnie dla niego sytuacjach (np. konieczne rozstanie z mamą czy zaniżone poczucie własnej wartości) lub wspomóc jego rozwój społeczny (np. nauczyć dobrego funkcjonowania w grupie lub akceptować odmienność) uczymy, jak pracować z dziećmi metodą bajkoterapii

5 Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne prowadzimy od września 2006 roku. Przygotowaliśmy je razem z dr Marią Molicką, psychologiem, najlepszym w Polsce ekspertem- bajkoterapeutą, autorką książek Bajkoterapia, Bajki terapeutyczne, Bajki terapeutyczne część II, która jest naszym opiekunem merytorycznym. Do tej pory przeszkoliliśmy już blisko 800 osób na 50 warsztatach.

6 INFORMACJEORGANIZACYJNE

7 Obie zaprezentowane propozycje warsztatowe są ze sobą powiązane, ale nie trzeba brać udziału w obydwu warsztatach. Nie można jednak uczestniczyć w II części Autorskich Warsztatów Bajkoterapeutycznych bez uczestnictwa w ich I-ej części.

8 Nasze warsztaty są dostępne: jako oferta dla pojedynczych osób z danej placówki – polecamy wtedy wybór terminu warsztatu otwartego, na który samodzielnie zbieramy grupę – zazwyczaj w Warszawie jako oferta realizowana na indywidualne zlecenie placówek – termin ustalamy wtedy indywidualnie

9 Proponowane zajęcia są przeznaczone wyłącznie dla osób profesjonalnie związanych z edukacją. Informacje cenowe przesyłamy na życzenie. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani organizacją lub udziałem w warsztatach, prosimy o kontakt: mailem: kontakt@ABCbaby.plkontakt@ABCbaby.pl telefonicznie 0 500 051 052

10 Tutaj można zapoznać się z opiniami o naszych warsztatach: placówek, których pracownicy wzięli udział w warsztatach: http://www.abcbaby.pl/index.php?page=Structure&id=188 http://www.abcbaby.pl/index.php?page=Structure&id=188 osób prywatnych: http://www.abcbaby.pl/?page=Structure&id=106 http://www.abcbaby.pl/?page=Structure&id=106 Statystyki dotyczące przeprowadzonych warsztatów można znaleźć na: http://www.abcbaby.pl/?page=Structure&id=151

11 OPISYWARSZTATÓW

12 W naszej ofercie znajdują się dwa Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne: Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny – I część Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny – II część Bajka terapeutyczna na zajęciach grupowych – formy i metody pracy. Zachęcamy do zapoznania się z ich szczegółowym opisem poniżej.

13 Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny – I część Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym Adresaci: osoby pracujące z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat – nauczyciele, opiekunowie, rodzice. Czas trwania: 8 godzin zegarowych (wraz z przerwami)

14 Cele warsztatu: zapoznanie z metodą bajkoterapii – założenia teoretyczne zapoznanie z budową i zastosowaniem bajek terapeutycznych zapoznanie z możliwością samodzielnego tworzenia bajek terapeutycznych otwarcie na emocje dziecka, zrozumienie ich źródeł podłoża zapoznanie uczestników z dostępnymi na rynku tekstami bajkoterapeutycznymi

15 Korzyści z udziału w warsztacie: poznasz metodę bajkoterapii dowiesz się, jak jest skonstruowana poprawna bajka terapeutyczna dowiesz się, w jakich sytuacjach można ją zastosować dowiesz się, jak napisać samodzielnie bajkę terapeutyczną zobaczysz na nowo świat emocji dzieci, z którymi pracujesz zapoznasz się z dostępnymi na rynku wydawniczym tekstami terapeutycznymi

16 Główne zagadnienia i treści warsztatu: Pojęcie strachu i lęku. Lęk jako stan i jako cecha osobowości. Rola stresu w rozwoju dziecka. Strategie i style radzenia sobie w sytuacjach emocjonalnie trudnych. Rola baśni w rozwoju psychicznym dziecka. Dlaczego dzieci potrzebują bajek terapeutycznych? Dlaczego potrzebują ich też rodzice? Rola historyjek w budowaniu zasobów osobistych, we wspieraniu i w terapii. Psychologiczne mechanizmy oddziaływania. Struktura bajek relaksacyjnych. Bajki psychoedukacyjne i ich cechy charakterystyczne. Bajki psychoterapeutyczne i ich cechy charakterystyczne. Układanie bajek terapeutycznych. Zapoznanie się z dostępną na rynku ofertą tekstów o charakterze bajkoterapeutycznym.

17 PODSUMOWANIE: Na warsztacie przede wszystkim prezentujemy metodę bajkoterapii oraz bajki terapeutyczne – podajemy zakres ich zastosowań. Na zakończenie każdy Uczestnik warsztatu otrzyma zaświadczenie potwierdzające udział.

18 Autorski Warsztat Bajkoterapeutyczny – II część Bajka terapeutyczna na zajęciach grupowych – formy i metody pracy. Adresaci: osoby pracujące z dziećmi w wieku od 3 do 10 lat – nauczyciele, opiekunowie. Czas trwania: 8 godzin zegarowych (wraz z przerwami)

19 Warsztat jest kontynuacją i rozwinięciem Warsztatu Bajkoterapia jako nowoczesna metoda pomocy dziecku w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pokazujemy na nim, jak wykorzystać bajki terapeutyczne w pracy z grupą dzieci w wieku przedszkolnym. Podajemy konkretne przykłady zabaw oraz metod działania. Radzimy, jak za pomocą bajkoterapii rozpoznać dziecięce problemy.

20 Cele warsztatu: przedstawienie możliwości wykorzystania metody w zajęciach o charakterze edukacyjno-wychowawczym wypracowanie własnych metod pracy z bajkoterapią Korzyści z udziału w warsztacie: poznasz metody pracy z bajką terapeutyczną dowiesz się, jak konstruować zajęcia z bajką terapeutyczną stworzysz własne narzędzia pracy metodą bajkoterapii – do zastosowania po zakończeniu warsztatów zobaczysz, jak bajkoterapia pomaga Ci zobaczyć problemy dzieci i jak może pomóc dziecku je rozwiązać

21 Główne zagadnienia i treści warsztatu: Dobór tekstu do konkretnego problemu. Metody pracy z dziećmi i ich omówienie. Samodzielne kształtowanie zajęć z bajką terapeutyczną. Praca na warsztacie oparta jest na wspólnych działaniach uczestników i prowadzących. Razem wypracowujemy metody pracy i zastanawiamy się, jak je wykorzystać. Nie dajemy jednak gotowych rozwiązań ani programu.

22 PROWADZĄCY (zajęcia prowadzi jedna osoba) Mgr Jola Kaźmierczak – absolwentka pedagogiki specjalnej i szkoły muzycznej I i II st. Im. J. Elsnera w Warszawie z długoletnim doświadczeniem zawodowym. Ukończyła dwuletnie Studium Socjoterapii w Ośrodku Pomocy Psychologicznej, współtworzyła i realizowała autorski program profilaktyczny Nie uciekaj w ramach współpracy z fundacją Itaka. Jest mamą trzech córek w wieku 21, 19 i 13 lat. Mgr Katarzyna Klimowicz – ukończyła polonistykę na UW oraz kurs trenerski w Szkole Trenerów TROP, kurs Kontakt w sytuacji pomagania w Laboratorium Psychoedukacji. Pracowała w fundacji Itaka, gdzie tworzyła i realizowała program Nie uciekaj skierowany do rodziców, nauczycieli i dzieci. Współtwórca i współwłaściciel serwisu ABCbaby.pl. Zajmuje się popularyzowaniem idei i metody bajkoterapii. Mama 6-letniej Kai i 16-letniej Oli. Katarzyna Perzanowska – trener warsztatu psychoedukacyjnego, socjoterapeuta. Przez trzy lata pracowała w Salezjańskim Ośrodku Młodzieżowym jak wychowawca i terapeuta. Od dwóch lat pracuje z dziećmi niepełnosprawnymi prowadząc różne formy terapii, m.in. Terapie pedagogiczne oraz dogoterapię, jak również bakoterapię. Prowadzi zajęcia bajkoterapii dla dzieci.

23 Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne I część – odbywają się wg autorskiego scenariusza dr M. Molickiej, mgr K. Klimowicz i mgr J. Kaźmierczak. Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne II część – odbywają się wg autorskiego scenariusza mgr K. Klimowicz i K. Perzanowskiej. Wszystkie działania serwisu ABCbaby.pl związane z upowszechnianiem bajkoterapii objęte są merytoryczną opieką dr M. Molickiej autorki m.in. książek Bakoterapia, Bajki terapeutyczne.

24 Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Wszelkich informacji na temat warsztatów – terminy, ceny, warunki – udziela p. Ewa Przepiórzyńska, tel. 0 500 051 052, kontakt@ABCbaby.pl Prowadzimy również warsztaty dla rodziców.


Pobierz ppt "Szanowni Państwo! Serdecznie zapraszamy na Autorskie Warsztaty Bajkoterapeutyczne dla pracowników placówek edukacyjnych, prowadzone pod merytoryczną opieką"

Podobne prezentacje


Reklamy Google