Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie Nasze działania w II semestrze roku szkolnego 2007/2008 Opracowanie: Edyta Kaczmarek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie Nasze działania w II semestrze roku szkolnego 2007/2008 Opracowanie: Edyta Kaczmarek."— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie Nasze działania w II semestrze roku szkolnego 2007/2008 Opracowanie: Edyta Kaczmarek

2 O dniu zakochanych ... Sala lustrzana naszej szkoły zgromadziła 14 lutego wszystkich tych, którzy chcieli dowiedzieć się co nieco o tradycjach walentynek i posłuchać kilku wyznań miłosnych. Było lirycznie, sentymentalnie, ale przede wszystkim zabawnie. Przyczynili się do tego wspaniali uczniowie- aktorzy, którzy wcieli się w różne zwierzęce postacie z bajek Jana Brzechwy. Mogliśmy zobaczyć jak żuraw zabiega o względy czapli, hipopotam prosi żabę o rękę i jak z tej miłości rodzi się wielkie nieporozumienie. Romantyzmu i pięknych uczuć nadawały natomiast przeczytane wiersze i wspaniała, chwytająca za serce muzyka. Organizatorkami uroczystości były: I. Kasprzak, A. Kaszyńska, M. Michalak.

3 Aerobik Grupowy - Konin 2008
Dnia r. uczestniczki Szkolnego Zespołu Tanecznego „Mrówa” w składzie: Marta Dzikowska, Aleksandra Taborek, Ewa Zioła, Anna Prusinowska, Agata Zapałowska, Natalia Bąkowska, Klaudia Robak, Anna Badowska, Marta Wojdak, Agata Gapsa miały zaszczyt reprezentować szkołę, gminę i powiat w Rejonowych Zawodach w Aerobiku Grupowym Konin 2008 r. W zawodach brało udział 12 zespołów w kategorii szkół podstawowych, 12 w kategorii gimnazjum 6 zespołów w kategorii szkół średnich. Zespół „Mrówa” zaprezentował układ aerobikowy w dynamicznym tempie, poprawnie wykonał element akrobatyczny. Wysoko oceniono dobór muzyki, stroje, piramidę, rozpoczęciei zakończenie układu oraz ogólne wrażenie artystyczne. Zaszczytne pierwsze trzy miejsca przypadły jednak szkołom konińskim, co nie zniechęciło małych tancerek, które po debiucie na konińskiej arenie, deklarują swą obecność w Regionalnym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „O lampkę solną” Kłodawa 2008 Opiekun zespołu Iwona Kasprzak serdecznie dziękuje dzieciom za duże zaangażowanie i chęci, Pani Dzikowskiej za wsparcie zespołu i uszycie barwnych strojów

4 Aerobik Grupowy - Konin 2008

5 Szkolne Muzeum im. Władysława Broniewskiego
Na niecodzienny pomysł wpadły nauczycielki (M. Michalak, E. Witaszczyk, I. Kasprzak), w zamian za coroczny apel, poświęcony pamięci patrona szkoły, otworzono Szkolne Muzeum im. Władysława Broniewskiego. W muzeum, które czynne było od godz do zgromadzono rozmaite zdjęcia (kopie zdjęć) z dzieciństwa, lat młodości i wieku dojrzałego poety. Dzięki kustoszowi muzeum uczniowie mogli dowiedzieć się niemal wszystkiego o życiu i twórczości Broniewskiego, i przez chwilę rozkoszować się muzyką Fryderyka Chopina i Michała Bajora.

6 Szkolne Muzeum im. Władysława Broniewskiego

7 Szkolne Muzeum im. Władysława Broniewskiego

8 Gratulacje dla Ewy 2 marca 2008 roku w Poznaniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Humanistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Z radością informujemy, że naszą szkołę, w tym prestiżowym konkursie, reprezentowała Ewa Szustakowska Finalistce i jej opiekunkom: p. Jolancie Michalak i p. Annie Szustakowskiej gratulujemy!!!

9 Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE
W dniach 13 i 14 marca 2008r. w naszej szkole odbyła się zbiórka Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego w ramach realizacji programu „Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE.” Uczniowie klas V, których obejmował ten program zostali zapoznani na lekcjach z problemami jakie niesie wyrzucanie popsutych urządzeń do środowiska, wpływ szkodliwych substancji takich jak: rtęć, ołów czy kadm na zdrowie człowieka, na czystość wody, na rośliny i zwierzęta. Uczniowie roznosili ulotki do poszczególnych posesji lub rozwieszali ulotki na terenie Władysławowa. Przedstawiciel firmy REMONDIS odbierający zużyte sprzęty przeprowadził wśród uczniów interesującą pogadankę. Obieg materii w przyrodzie jest nieustanny. Pamiętajmy, że wszystko co wyrzucimy „za płot”, potem zjemy lub wypijemy. Koordynatorem akcji była M. Hanczewska, w przebieg akcji włączył się także UG Władysławów.

10 Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE

11 Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE

12 Czerwieńcie, zieleńcie się słowa
Tradycyjnie od lat młodzi miłośnicy poezji przystępują do eliminacji Konkursu Recytatorskiego dla Szkól Podstawowych, organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Strzałkowie. Finał tegorocznej edycji „Czerwieńcie, zieleńcie się słowa” odbędzie się 4 kwietnia 2008r. w Strzałkowie. Naszą szkołę reprezentowała Nikola Szymańska (klasa IVa), przygotowywana przez p. Jolantę Michalak.

13 POWITANIE WIOSNY Powitanie Wiosny w naszej szkole jak zwykle świętowaliśmy wspólnie. Imprezę przygotowali uczniowie klas IIIa, IIIb, IVa oraz Samorząd Uczniowski klas I-III i IV-VI pod kierunkiem nauczycieli: E. Kałużnej, A. Szczecińskiej, A. Płoszaj, E. Kaczmarek, A. Szustakowskiej i A. Kowalczyk. Dzień rozpoczęto od uroczystego apelu, na którym mogliśmy posłuchać wierszy, piosenek oraz podziwiać koleżanki w tańcu dyskotekowym "To już wiosna". Tego dnia rozstrzygnięto konkursy: na najciekawsze wiosenne przebranie: jury złożone z nauczycieli i uczniów miało trudny wybór - za odwagę i pomysłowość nagrodzono: M. Grzelaka, J. Urzędowską i A. Chęcińską. w kategorii klas I-III: przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje prace - przedstawiające słomianą kukłę, symbole wiosny, śpiewali piosenki i recytowali wiersze. Zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody. Wszyscy wyśmienicie się bawili.

14 POWITANIE WIOSNY

15 POWITANIE WIOSNY

16 POWITANIE WIOSNY

17 POWITANIE WIOSNY

18 II Gminny Turniej Matematyczno-Przyrodniczy
15 kwietnia 2008r. w naszej szkole po raz drugi odbył się Gminny Turniej Matematyczno – Przyrodniczy. Rywalizowały ze sobą zespoły ze szkół naszej gminy: Chylina, Kun, Natalii, Władysławowa i Wyszyny. Otwarcia Turnieju dokonała pani dyrektor Bożena Miling. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju była woda. Uczniowie w zespołach 3 osobowych mieli do wykonania zadania teoretyczne i praktyczne. I miejsce zajął zespół ze szkoły we Władysławowie w składzie: Ewa Szustakowska, Jakub Bartczak, Paweł Marzal; II miejsce zajął zespół ze szkoły w Natalii w składzie: Ewelina Kmita, Dawid Cieśliński, Mateusz Czupryński; III miejsce zajął zespół ze szkoły w Wyszynie w składzie: Paula Staszak, Monika Witaszewska, Józef Janeczek. Dyplomy oraz poczęstunek dla dzieci przygotowane zostały przez Urząd Gminy we Władysławowie, który reprezentowała p. Magdalena Kujawa. Turniej został przygotowany przez nauczycieli zespołu matematyczno–przyrodniczego naszej szkoły: M. Hanczewską, E. Kaczmarek, B. Maciaszek, E. Sosińską.

19 II Gminny Turniej Matematyczno-Przyrodniczy

20 II Gminny Turniej Matematyczno-Przyrodniczy

21 II Gminny Turniej Matematyczno-Przyrodniczy

22 Dzień Ziemi Tegoroczny Dzień Ziemi obchodziliśmy w naszej szkole 21 kwietnia. Podczas krótkiej inscenizacji uczniowie przestrzegali przed niebezpieczeństwami jakie grożą ludziom i środowisku na skutek zanieczyszczania środowiska ZSEE. Krótka rozprawa sądowa była zapewne dobrą lekcją ekologii nie tylko dla oskarżonego ale i dla wszystkich, którzy tę rozprawę obejrzeli. W przygotowanie akcji włączyli się nauczyciele naszej szkoły. W ten sposób podsumowaliśmy program "Każdy uczeń wie, co robić z ZSEE" realizowany w klasach V.

23 Dzień Ziemi

24 Eurowizja dla dzieci Dnia r. uczennice naszej szkoły: Anna Prusinowska i Marta Dzikowska miały możliwość uczestnictwa w po raz pierwszy V Powiatowym Konkursie Piosenki „Eurowizja dla dzieci” Turek Dziewczynki debiutowały występując w kategorii piosenki ludowej. Zaprezentowały w dwugłosie piosenkę „Góralko Halko". Za udział otrzymały piękne, ręcznie wykonane nutkii pamiątkowe dyplomy. Nasza szkoła w tego rodzaju konkursie bierze udział cyklicznie. W latach poprzednich szkołę prezentowała Magda Olek zdobywając różne nagrody min. przyjęcie do państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Turku bez egzaminów wstępnych, oraz wizytę na antenie Radia Konin Flesz. Niestety w tym roku nie zdobyliśmy takich nagród co nie zniechęca uczestniczek do wzięcia udziału w roku następnym. Dziewczynki przygotowała Iwona Kasprzak

25 Eurowizja dla dzieci

26 Święto Konstytucji 3 Maja
Z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystym apelu. Zaprezentowane przez małych aktorów scenki oraz pieśni patriotyczne przybliżyły nam te ważne i piękne karty naszej historii.

27 Święto Konstytucji 3 Maja

28 Święto Konstytucji 3 Maja

29 Laureaci Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce
Konkurs Wiedzy o Wielkopolsce rozpoczął się w grudniu 2007r. Corocznie nasi uczniowie uczestniczą w zmaganiach konkursowych, które w ciągu lat swego istnienia zdobyły sobie rzeszę sympatyków. Szczególnie cieszy liczba uczniów, którzy do tych zmagań przystępują. Spośród sześciorga uczniów, którzy przeszli etap szkolny dwoje - Tomek Janiak i Artur Frankowski (klasa VI) znaleźli się w ścisłej czołówce najlepszych. Dzięki wytrwałości, zaangażowaniu i pracy jaką włożyli w przygotowania do kolejnych etapów mogą poszczycić się tym wyróżnieniem po raz trzeci. Uczniów przygotowywała p. Anna Szustakowska.

30 Przegląd Zespołów Tanecznych w Kłodawie
Zainteresowanie Regionalnym Przeglądem Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych "O Lampkę solną", który od lat odbywa się w Kłodawie przerosło w tym roku oczekiwanie organizatorów. Gospodarz imprezy Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie gościł na deskach swej sceny 29 zespołów tanecznych w 37 odsłonach. Na przegląd przyjechały zespoły z: Sarbic, Babiaka, Kościelca, Krzymowa, Konina, Sompolna, Władysławowa, Słupcy, Kazimierza Biskupiego, Koła, Turku i Grzegporzewa. Komisja Artystyczna w składzie: Aleksandra Karpińska - Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, Sławomir Pawliński - Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu i Krystian Weber z Centrum Kultury i Sztuki Naszą szkołę reprezentował zespół taneczny „Mrówa”w składzie: Marta Wojdak, Agata Gapsa, Agata Zapałowska, Ewa Zioła, Ania Prusinowska, Marta Dzikowska, Ania Badowska, Ola Taborek, Klaudia Robak. Zespół „MRÓWA”, którego opiekunem jest Iwona Kasprzak został uhonorowany wyróżnieniem i ogromną maskotką.

31 Przegląd Zespołów Tanecznych w Kłodawie

32 Przegląd Zespołów Tanecznych w Kłodawie

33 Przegląd Zespołów Tanecznych w Kłodawie

34 Kunegunda, upiór i nieznana legenda... czyli wycieczka w Karkonosze
Na dwudniową wycieczkę w Karkonosze wybrały się w tym roku klasa VB i VIB. Program wycieczki był dość obiecujący. Droga w stronę Karpacza przebiegła stosunkowo spokojnie a i pogoda zapowiadała się całkiem nieźle. Szlak, który prowadził nas do karkonoskich gór był niezmiernie bogaty pod względem występowania zabytków architektonicznych i przyrodniczych. Nie sposób nie wymienić tu jednych z najstarszych miast: Wrocław (stolica Dolnego Śląska) – jedno z piękniejszych miast Polski, z imponującym urodą Starym Miastem, Świdnica z Kościołem Pokoju pod wezwaniem św. Trójcy (zabytek wpisany na listę UNESCO). Nie sposób również nie wspomnieć o Bolkowie (to tu miał straszyć miejscowe dziewczęta upiór, to w Bolkowie znajduje się zamek z XIII wieku w którym hitlerowcy mieli ukryć bezcenną Bursztynową Komnatę). Do Karpacza dojechaliśmy około godz Zwiedziliśmy Świątynię Wang - jeden z najciekawszych kościołów w Polsce i Europie. I spotkała nas też niespodzianka, otóż mieliśmy niezwykłą przyjemność poznać prof. Jana Jagielskiego mistrza Euroloppet, który okazał się być naszym przewodnikiem. Pan profesor przepięknie opowiadał nam o górach o ich urodzie ale i niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać gdy nie przestrzegamy podstawowych zasad bezpieczeństwa. I następnie szaleństwo Dzikiego Zachodu, czyli Western City – miasto złoczyńców i dobrego szeryfa. Całodniowe zwiedzanie zakończyliśmy w Szklarskiej Porębie. Ostatniego dnia naszej wycieczki udało nam się obejrzeć wodospad Szklarki i wejść na wzgórze Chojnik, by obejrzeć niezwykłe krajobrazy Sobieszowa i okolic, a także podziwiać imponującą budowlę: niezdobyty nigdy zamek Chojnik. Usłyszeliśmy ciekawą historię twierdzy a także związaną z nim legendę o złej księżniczce Kunegundzie. Około godziny szczęśliwie dotarliśmy do Władysławowa, gdzie czekali już rodzice. Mamy głęboką nadzieję, że podczas wycieczki wiele się nauczyliście ale i równie dobrze się bawiliście. Opiekunowie.

35 Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda
Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda... czyli wycieczka w Karkonosze

36 Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda
Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda... czyli wycieczka w Karkonosze

37 Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda
Kunegunda, upiór i Kunegunda, upiór i nieznana legenda... czyli wycieczka w Karkonosze

38 Zakopane - Wieliczka: wycieczka klas Vc i VIc
W dniach r. odbyła się wycieczka do Zakopanego, zorganizowana przez p. Ewę Sosińską, p. Karolinę Sobierajską i p. Wandę Antczak. Uczestnikami byli uczniowie klas: V c i VI c. Podczas pobytu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc np. Krupówki, Krzeptówki, Cmentarz na Pęksowym Brzysku, zjeżdżaliśmy kolejką z Gubałówki. Zobaczyliśmy skocznię na której Adam Małysz zdobył I miejsce. Byliśmy również w Tatrzańskim Parku Narodowym, gdzie szliśmy Doliną Kościeliską do schroniska Ornak. W ostatnim dniu zwiedziliśmy Kopalnię Soli w Wieliczce. Jedną z największych atrakcji wycieczki była kąpiel w Aqua Parku w Krakowie. Do domu wróciliśmy bezpiecznie z pełnym bagażem wrażeń, mimo że pogoda płatała nam figle.

39 Zakopane - Wieliczka: wycieczka klas Vc i VIc

40 Zakopane - Wieliczka: wycieczka klas Vc i VIc

41 Mistrz Matematyki 2008 W bieżącym roku szkolnym przeprowadzony został po raz drugi szkolny konkurs matematyczny „Mistrz Matematyki”. Skierowany był on do uczniów klas IV-VI naszej szkoły. Konkurs składał się z 6 etapów oraz finału. Zadania etapowe uczniowie rozwiązywali w domu. W każdym etapie można było uzyskać po 30pkt, do kolejnego etapu przechodzili uczniowie którzy uzyskali co najmniej 80% możliwych punktów w danym etapie. Po każdym etapie uczniowie mieli możliwość zapoznania się z poprawnymi rozwiązaniami zadań dostępnymi na gazetce szkolnej bądź w witrynie internetowej kółka matematycznego. Do 1 etapu przystąpiło: 13 uczniów z klas IV, 13 uczniów klas V oraz 10 uczniów klas VI, natomiast do finału zakwalifikowało się 21 uczniów. Finał składał się z dwóch etapów: rozwiązania zestawu 5 zadań o rozbudowanej treści oraz 10 zadań testu matematycznego zamkniętego. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki Podczas finału, który odbył się 3 czerwca 2008r. wyłonieni zostali szkolni mistrzowie matematyki poszczególnych grup wiekowych (tj. uczniowie którzy uzyskali minimum 90% poprawnych odpowiedzi). Pracę uczniów nadzorowała komisja w składzie: Anna Pietrzak, Beata Maciaszek, Edyta Kaczmarek. Szkolnymi „Mistrzami Matematyki” zostali uczniowie: Beata Bartczak i Jakub Biadasiewicz (klasy IV). Kinga Kozioł, Karolina Kozłowska i Artur Nowak (klasy V). Ewa Szustakowska (klasa VI) Organizatorami konkursu były nauczycielki matematyki: Beata Maciaszek oraz Edyta Kaczmarek.

42 Mistrz Matematyki 2008

43 Mistrz Matematyki 2008 finaliści klas IV

44 Mistrz Matematyki 2008 finaliści klas V

45 Mistrz Matematyki 2008 finaliści klas VI

46 KONKURS EKOLOGICZNY- „EKO- PLANETA”
W roku szkolnym 2007/2008 uczniowie naszej szkoły przystąpili po raz pierwszy do Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Eko- Planeta”. Odbywał się w dwóch kategoriach: Maluch- dla klas III- IV oraz Adept- dla klas V- VI. Każdy uczestnik mógł brać udział w teście, składającym się z 30 pytań zamkniętych i jednego otwartego lub wykonać pracę indywidualną n.t. „Ptaki nasi skrzydlaci sprzymierzeńcy”. W kategorii „Maluch” najwięcej punktów otrzymała Marta Jaszczak z klasy IVa, natomiast w kategorii „Adept” Anna Szczap z klasy VIb. W pracach indywidualnych wyróżnienie otrzymali: Bartosz Krawczk z klasy VI b Olga Domowicz z klasy V c Agnieszka Gajdzińska z klasy V c Nikola Bakalarska z klasy V b Anna Antczak z klasy V c Najlepsi uczniowie z naszej szkoły otrzymali dyplomy za bardzo dobry wynik i nagrody książkowe, wyróżnione osoby: dyplomy- wyróżnienia, natomiast wszyscy pozostali- dyplomy Szkolnym Organizatorem Konkursu była p. Ewa Sosińska

47 Wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
W dniu 28 maja 2008roku w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie odbyła się uroczystość podsumowania Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur, na której zostały wręczone nagrody i dyplomy uczestnikom, którzy uzyskali tytuł laureata, wynik bardzo dobry lub wyróżnienie. Wyróżnienie w naszej szkole w konkursie matematycznym Kangur otrzymali uczniowie: Antkowiak Filip klasa 3 Szczap Michał klasa 4c Grzelak Michał klasa 4a Domowicz Olga Klasa 5c Szustakowska Ewa klasa 6c

48 Wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

49 Wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"

50 Zielona Szkoła w Karkonoszach
Uczniowie klasy IIIA i IVA Szkoły Podstawowej we Władysławowie w dniach r. brali udział w Zielonej Szkole w Karpaczu. Wyjazd został zorganizowany przez biuro usług turystycznych PKS S.A. w Turku oraz nauczycieli Agnieszkę Płoszaj, Elżbietę Kałużną, Małgorzatę Karską i Iwonę Szymczak. Zielona Szkoła to najlepsza forma zachęcenia uczniów do poznawania przyrody oraz procesów w niej zachodzących, w myśl powiedzenia „Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zrozumiem, pozwól mi uczestniczyć a zapamiętam”. Podczas pobytu dzieci mogły podziwiać uroki Pragi, Skalnego Miasta oraz zobaczyć najbardziej urokliwe miejsce w Karkonoszach – Kocioł Małego Stawu z schroniskiem „Samotnia”. Jak na każdej Zielonej Szkole nie brakowało dobrej zabawy: dzieci tańczyły, śpiewały, gościły u Wielkiego Mistrza Walońskiego oraz korzystały z atrakcji na basenie w Polkowicach. Nasza grupa wróciła z uśmiechem na ustach, myśląc już o kolejnym wyjeździe. Impreza turystyczna mogła odbyć się dzięki rodzicom uczestników oraz sponsorom. Dzieci i opiekunowie składają podziękowania: Urzędowi Gminy we Władysławowie, Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej we Władysławowie, firmie „Near”, „Komputerlan” oraz p. Elżbiecie Mazur, p. Dorocie Światowskiej oraz p. Henrykowi Wiśniewskiemu. Opiekunowie.

51 Zielona Szkoła w Karkonoszach

52 Zielona Szkoła w Karkonoszach

53 Zielona Szkoła w Karkonoszach

54 Zakończenie roku szkolnego

55 Zakończenie roku szkolnego

56 Zakończenie roku szkolnego


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego we Władysławowie Nasze działania w II semestrze roku szkolnego 2007/2008 Opracowanie: Edyta Kaczmarek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google