Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podsumowanie Akcji Odblaskowa Szkoła

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podsumowanie Akcji Odblaskowa Szkoła"— Zapis prezentacji:

1 Podsumowanie Akcji Odblaskowa Szkoła

2 6. 09 Rozdanie kamizelek odblaskowych dzieciom z „Oddziału zerowego”
6.09 Rozdanie kamizelek odblaskowych dzieciom z „Oddziału zerowego” W rezultacie wszyscy uczniowie szkoły posiadają kamizelki

3 9. 09 Prelekcja nt. bezpieczeństwa z dzielnicowym p
9.09 Prelekcja nt. bezpieczeństwa z dzielnicowym p. Zbigniewem Dyjachem oraz przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Praw Pieszych p. Robertem Spyrczyńskim- podarowanie rzep odblaskowych wszystkim uczniom.

4 16.09 Akcja „Sprzątanie Świata” prowadzona w okolicach Zagórza w kamizelkach odblaskowych.

5 15.09 Pokaz pierwszej pomocy przez uczniów klasy szóstej.

6 12.09 -19.09 Konkurs poetycki „Bezpieczni na drodze”.

7 Zaprojektowanie przez uczniów szkoły ulotki informacyjnej dotyczącej akcji, na której umieszczono zwycięski wierszyk. Jesteśmy widoczni na drodze Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Zagórzu   Chcesz być widoczną i wystrzałową? Noś kamizelkę odblaskową! Czy we mgle, czy o zmroku Widać cię na każdym kroku Ola Sakwa kl. V

8 19.09 – 26.09 Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły”.

9 20.09 Quiz wiadomości dla uczniów posiadających kartę rowerową.

10 19.09, 13.10, Sprawdzanie przez nauczycieli, czy uczniowie zakładają kamizelki (punkty dodatnie lub ujemne z zachowania).

11 IX,X Promocja akcji na stronach internetowych (dwie publikacje na stronie internetowej szkoły, jedna na portalu jedna na stronie Komendy Powiatowej w Wieliczce w BIP, jedna na stronie internetowej Niepołomic).

12 X Promocja akcji w prasie („Dziennik Polski”, dodatek „Dziennik Wielicki” z dn , „Gazeta Niepołomicka” listopad).

13 21.10 Organizacja przemarszu uczniów, nauczycieli i rodziców w kamizelkach odblaskowych przez dwie wsie - Zagórze i Słomiróg. Uczniowie skandowali okrzyki nawołujące do noszenia odblasków, nieśli transparent „Jesteśmy widoczni na drodze”, prezentowali na placu przy domu kultury w Słomirogu symbole związane z bezpieczeństwem. Zaangażowany był również p. Zbigniew Dyjach oraz p. Teresa Pieprzyca – sołtys wsi Słomiróg.

14 26.10, 27.10, Zajęcia pozalekcyjne dotyczące bezpieczeństwa- kółko religino- turystyczne, zajęcia informatyczne i zajęcia wyrównawcze z języka polskiego

15 IX, X Gazetki ścienne związane z tematem „Odblaskowa Szkoła”- 5 x.

16 28.10 Zgłoszenie I klasy do udziału w programie „Klub Bezpiecznego Puchatka”.  

17 20.10 Rozdawanie mieszkańcom okolicznych wsi ulotek informacyjnych po wieczornym Różańcu w kosciele w Staniątkach. Ksiądz M. Bąk poinformował również o akcji z ambony.

18 Wykonanie przez uczniów odblasków-gwiazdek, które były wręczane dzieciom i ich rodzicom noszącym kamizelki odblaskowe.

19 28. 10 Zaprezentowanie szkolnej mody odblaskowej. 28
28.10 Zaprezentowanie szkolnej mody odblaskowej Inscenizacja przygotowana przez dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną „Gdyby Jaś odblaski nosił”.

20 28.10 Wręczanie ulotek przechodniom oraz kierowcom przejeżdżającym obok szkoły (p. Dyjach zatrzymywał samochody, a uczniowie informowali o akcji i prosili o uważny przejazd obok szkoły).  

21 Dziękujemy za uwagę


Pobierz ppt "Podsumowanie Akcji Odblaskowa Szkoła"

Podobne prezentacje


Reklamy Google