Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRISON BREAK. 2 O serialu… Prison Break to serial telewizyjny przedstawiający losy genialnego inżyniera Michaela Scofielda, który planuje uwolnić swojego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRISON BREAK. 2 O serialu… Prison Break to serial telewizyjny przedstawiający losy genialnego inżyniera Michaela Scofielda, który planuje uwolnić swojego."— Zapis prezentacji:

1 PRISON BREAK

2 2 O serialu… Prison Break to serial telewizyjny przedstawiający losy genialnego inżyniera Michaela Scofielda, który planuje uwolnić swojego brata z więzienia, ponieważ przekonany jest o jego niewinności. Prison Break jest emitowany przez amerykańską telewizję Fox. Pierwotnie planowano 13 odcinków pierwszego sezonu, lecz w związku z sukcesem serialu zdecydowano się zwiększyć ich liczbę do 22. Od 21 sierpnia 2006 emitowane są odcinki drugiej serii.

3 3 OBSADA

4 4 Wentworth Miller- Michael "Fish" Scofield Wentworth Miller- Michael "Fish" Scofield Michael "Fish" Scofield Michael "Fish" Scofield Dominic Purcell -Lincoln "Sink" Burrows Dominic Purcell -Lincoln "Sink" Burrows Lincoln "Sink" Burrows Lincoln "Sink" Burrows Robin Tunney - Veronica Donovan Robin Tunney - Veronica Donovan Veronica DonovanVeronica Donovan Peter Stormare - John Abruzzi Peter Stormare - John Abruzzi John Abruzzi John Abruzzi Amaury Nolasco - Fernando Sucre Amaury Nolasco - Fernando Sucre Fernando Sucre Fernando Sucre Marshall Allman - LJ Burrows LJ BurrowsLJ Burrows Wade Williams (II) - Kapitan Bradley Bellick Wade Williams (II) - Kapitan Bradley Bellick Kapitan Bradley Bellick Kapitan Bradley Bellick Paul Adelstein - Agent Paul Kellerman Paul Adelstein - Agent Paul Kellerman Agent Paul Kellerman Agent Paul Kellerman Robert Knepper - Theodore "T-Bag" Bagwe ll Robert Knepper - Theodore "T-Bag" Bagwe ll Theodore "T-Bag" Bagwe ll Theodore "T-Bag" Bagwe ll Sarah Wayne Callies - Dr Sara Tancredi Sarah Wayne Callies - Dr Sara Tancredi Dr Sara Tancredi Dr Sara Tancredi Stacy Keach - Naczelnik Pope Naczelnik PopeNaczelnik Pope Rockmond Dunbar - Benjamin Miles "C-Note" Franklin Rockmond Dunbar - Benjamin Miles "C-Note" Franklin Benjamin Miles "C-Note" Franklin Benjamin Miles "C-Note" Franklin Lane Garrison - David "Tweener" Apolskis Lane Garrison - David "Tweener" Apolskis David "Tweener" Apolskis David "Tweener" Apolskis

5 5 Michael Scofield- Fish Michael Scofield młody inżynier, cieszący się dobrą opinią wśród znajomych trafia do więzienia Fox River, aby uratować swojego brata Lincolna przed karą śmierci. Obmyślił szczegółowy plan ucieczki z więzienia. Jego plan przewidywał ucieczkę trzech więźniów jego, jego brata Lincolna oraz Johna Abruzziego, który miał im pomóc na wolności. W trakcie biegu wydarzeń dołączają kolejne osoby.

6 6 Michael Scofield jest osobą uznawaną za geniusza, ponieważ widzi rzeczy bardziej szczegółowe niż zwykły człowiek, dzięki temu projekty budowlane więznienia zamieścił na ciele w postaci tatuażu.

7 7 Lincoln Burrows Lincoln Burrows to brat Micheala Scofielda. Przebywa w Fox River pod zarzutemzabójstwa Terrence Steadmana - lobbysty i brata pani viceprezydent Stanów Zjednoczonych. Jego najbliźsi uważają, że jest niewinny i został wrobiony w to zabójtwo.

8 8 Lincowi w uniewinnieniu pomaga adwokat Veronica Donovan, która okazuje się jego młodzieńczą miłością. Linc ma syna LJ, który oskrżony jest o zabójstwo swojej matki.

9 9 Veronica Donovan Na początku Veronica jest obrońcą Michaela, gdy ten popełnia napad na bank. Jednak nie potrafi mu pomóc, ponieważ Michael chce dostać się do więzienia. Poźniej pomaga Lincolnowi, ponieważ przekonuje się o jego niewinności. Zbiera materiał dowodowy, który miałby uratować Lincolna przed karą śmierci. W tym celu współpracuje z adwokatem Nickiem Savrinnem.

10 10 Z biegiem wydarzeń dowiadujemy się, Z biegiem wydarzeń dowiadujemy się, że Veronica i Lincoln w latach młodości bardzo się kochali. Veronica również ukrwya LJ, kiedy ściga go policja i FBI.

11 11 John Abruzzi John Abruzzi był szefem mafi. Jest najsławniejszym więźniem Fox River. Opłaca strażników, dzięki czemu stał się szefem ekipy pracującej. Można powiedzieć, że to on rządził więzieniem od wewnątrz.

12 12 Jest osobą, która Michael Scofield potrzebuje do ucieczki, ponieważ tylko Abruzzi może mu załatwić pieniądze i samolot po wydostaniu się z więzienia.

13 13 Fernando Sucre Fernando Sucre urodził i wychował się w Chicago. Jest wzorowym więźniem, ponieważ zależy mu na wcześniejszym opuszczeniu Fox River. Trafił do wiezienia, dlatego że potrzebował pieniądze na pierścionek dla swojej dziewczyny. Sucre został złapany na napadzie z bronią palną, dlatego że wrobił go jego kuzyn, który chciał ułożyć sobie życie z dziewczyną Fernando.

14 14 Sucre jest współlokatorem Scofielda i musi uciec również z nim, ponieważ wie wszystko o całej ucieczce. Zależy mu na niej bardziej kiedy dowiaduje się, że jego dziewczyna jest z nim w ciąży.

15 15 LJ Burrows Syn Lincolna. Wzorowy uczeń, nigdy nie wdawał się w żadne kłopoty. Mieszkał razem z matką i przybranym ojcem. Kłopoty LJ zaczęły się po tym jak został złapany z marihuaną. Kurator wyznaczył mu spotkania ze swoim ojcem w więzieniu Fox River. Bardzo nienawidził swojego ojca. Z czasem, gdy coraz bliżej do egzekucji sympatia syna do ojca się polepsza.

16 16 LJ zostaje wrobiony w zabójstwo swojej matki i swojego przybranego ojca. Od tamtej pory również jest ścigany przez policję. Cały czas ukrywa się.

17 17 Brad Bellick Bellick jest kapitam w więzieniu Fox River. W hierarchi jest następną osobą zaraz po naczelniku. To on pilnuje porządku w więzieniu. Uważany za najgorszego ze strażników. Bierze pieniądze od Johna Abruzziego za to żeby on był szefem ekipy remontowej. Kontroluje wszystko co dzieje się w jego otoczeniu. Przekupuje więźniów aby mieć jak najwięcej informacji. Stara się zostać naczelnikiem więzienia.

18 18 Paul Kellerman Paul ukończył studia piętnaście lat temu w West Point. Zaciągnął się do armi. Dostał propozycje pracy w wywiadzie. Poszedł pracować w ochronie pani viceprezydent. To on jest zamieszany we wrobienie Lincolna. Stoi również za zabójstwem rodziny LJ.

19 19 Theodore Bagwell- T-Bag Najniebezpieczniejszy z więźniów Fox River. Przez całe swoje życie był uwikłany w różnego radzaje przestępstwa: podpalenia, gwałty, zabójstwa i wiele innych. W więzieniu przywódca jednego z groźniejszych gangów. Uważany przez kolegów za psychopatę.

20 20 W więzieniu interesują go nowi więźniowie, których wykorzystuje seksualnie. Dowiaduje się o ucieczce, do której się sam dołącza. Skłócony z Johnem Abruzzi, którego chce zabić.

21 21 Dr. Sara Tancredi Sara od młodości chciała zostać lekarzem i pomagać innym. Po zrobieniu stopnia medycznego, zaczęła brać narkotyki. Po dłuższym okresiezdecydowała się na terapię. Chcąc naprawić swoje błędy zaczęła pracować w więzieniu Fox River.

22 22 Warden Henry Pope Henry Pope jest naczelinkiem więzienia Fox River. Stara się aby jego więźniowie po wyjściu na wolność nie popełniali więcej przestępst. Jego priorytemtem w pracy jest resocjalizacja. Szuka następcy na swoje miejsce z podobnym podejście co on sam, ponieważ chce już odejść na emeryturę.

23 23 Benjamin Franklin- C-Note Benjamin Franklin po wydaleniu z wojska, podejmuje pracę jako kierowca ciężarówki aby utrzymać swoją żonę i córkę. Został złapany na gorącym uczynku, na przewozie skradzionych dóbr. Jako, że nie chciał współpracować z organami ścigania został skazanyna 8 lat więzienia w Fox River.

24 24 C-Note staje się częścią planu Scofielda i razem z nim przygotwywuje się do ucieczki, ponieważ chce wkońcu zobaczyć się z rodziną, którą cały czas okłamuje twierdząc, że jest na misji wojennej.

25 25 David Apolskis- Tweener Apolskis od małego miał zapędy do kradzieży. Stał się mistrzem kradzieży kieszonkowej, dzięki czemu pomógł Scofieldowi ukraść zegarek. Scofield za to był mu winny przysługę i wziął go do osób, które uciekną z więzienia.

26 26 Tweener jest osobą mało ambitną. Zostaje wykorzystywany seksualnie przez swojego współlokatora. Musi donosić na kolegów oficerowi Bellick-owi. Ale jednak trafia do grupy uciekinierów za pomocą Ballica, ponieważ ten chce aby Apolskis go informował o planach Scofielda. Jednak Tweener ucieka razem z resztą.

27 27 Prison Break Oryginalny tytułPrison Break Gatunekdramat, thriller, akcja Kraj produkcjiUSA Czas trwania odcinka40 minut Data premiery29 sierpnia 2005 Lata pierwszej emisji2005 - Liczba odcinków44+ 2 specjalne (2 sezony) Reżyseria Brett Ratner Fred Gerber Scenariusz Paul Scheuring Nick Santora Główne role Wentworth Miller Dominic Purcell Sarah Wayne Callies MuzykaRamin Djawadi Stacja telewizyjnaPolsat, Fox O G Ó L N E I N F O R M A C J E

28 28Ciekawostki… Odcinek: "Riots, Drills and the Devil: Część 2" Kiedy mama LJ'a mówi, aby ten nie robił scen, LJ w tym samym czasie ogląda wiadomości pokazujące więzienie Fox River. W jednej z szyb widoczna jest wówczas postać kamerzysty (18 min 25 s odcinka). Odcinek: "Riots, Drills and the Devil: Część 2" Kiedy mama LJ'a mówi, aby ten nie robił scen, LJ w tym samym czasie ogląda wiadomości pokazujące więzienie Fox River. W jednej z szyb widoczna jest wówczas postać kamerzysty (18 min 25 s odcinka). Tatuaże Michaela są kalkomanią. Do jej nałożenia potrzba 2 osób i 4 godzin, a do zmycia 2 godzin. Tatuaże Michaela są kalkomanią. Do jej nałożenia potrzba 2 osób i 4 godzin, a do zmycia 2 godzin. Stacy Keach (Naczelnik) spędził 6 miesięcy w brytyjskim więzieniu i wzorował swoją postać na tamtejszym naczelniku. Stacy Keach (Naczelnik) spędził 6 miesięcy w brytyjskim więzieniu i wzorował swoją postać na tamtejszym naczelniku. 13 więzień zabroniło wyświetlania serialu więźniom. 13 więzień zabroniło wyświetlania serialu więźniom. Wiele ze scen kręconych jest w celi, którą w rzeczywistości zamieszkiwał John Wayne Gacy, amerykański seryjny morderca. Wiele ze scen kręconych jest w celi, którą w rzeczywistości zamieszkiwał John Wayne Gacy, amerykański seryjny morderca.

29 W KAŻDĄ NIEDZIELĘ O 20 00 W POLSACIE

30 Prezentację wykonał Piotr Maryńczak OD POCZĄTKU!!!


Pobierz ppt "PRISON BREAK. 2 O serialu… Prison Break to serial telewizyjny przedstawiający losy genialnego inżyniera Michaela Scofielda, który planuje uwolnić swojego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google